سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه دانشجویان شریف برای آزادی سه دانشجوی دربند؛به راهی که دوستانمان انتخاب نموده...

نامه دانشجویان شریف برای آزادی سه دانشجوی دربند؛به راهی که دوستانمان انتخاب نموده‌اند، افتخار می نمائیم

چکیده :این روزها سه تن از دوستان و هم کلاسی هایمان در بند هستند. هرچند که ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به راهی که دوستانمان انتخاب نموده‌اند، افتخار می نمائیم و آن را گامی در جهت عینیت بخشیدن به همان حریتی می‌دانیم که همگی از کودکی آن را آموخته ایم، اما از وضعیت این عزیزان و اخباری که به گوش می‌رسد عمیقاً...


کلمه:دو هزار تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با امضای نامه‌ای به ریاست این دانشگاه، خواستار تلاش جهت آزادی ” مهدی کلاری ، کوهیار گودرزی و تارا سپهری فر” شدند.

کوهیار گودرزی از تاریخ ۲۹ آذر ماه بازداشت و در زندان اوین به سر می‌برد. مهدی کلاری نیز از آذر ماه بازداشت و به دو سال و نیم زندان محکوم شده است. تارا سپهری‌فر دبیر انجمن اسلامی این دانشگاه نیز نزدیک به یک ماه است که در بی‌خبری در زندان اوین به سر می‌برد.

متن کامل این نامه که در اختیار وب سایت رهانا قرار گرفته به شرح زیر است :

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سهراب پور

ریاست محترم دانشگاه صنعتی شریف

آن روز اول که به دانشگاه پا می گذاشتیم، گمان می بردیم که این مکان مقدس، محملی ست برای کسب علم و دانش و راه را برای زندگی ای توأم با آزادگی و غرور هموار می کند. همچنین گمان می بردیم می توان از این مکان مقدس در جهت گام برداشتن برای آبادانی و آزادی ایران عزیزمان استفاده نمود. اما اتفاقات اخیر واقعیت دیگری را نشان می دهد.

این روزها سه تن از دوستان و هم کلاسی هایمان در بند هستند. هرچند که ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به راهی که دوستانمان انتخاب نموده‌اند، افتخار می نمائیم و آن را گامی در جهت عینیت بخشیدن به همان حریتی می‌دانیم که همگی از کودکی آن را آموخته ایم، اما از وضعیت این عزیزان و اخباری که به گوش می‌رسد عمیقاً نگرانیم. مهدی کلاری دانشجوی ورودی سال ۸۶ مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی از روز ۱۶ آذرماه بازداشت شده است و اخبار ناگواری در باب محکومیت وی از سوی دادگستری به گوش می رسد. کوهیار گودرزی دانشجوی ورودی سال ۸۳ مقطع کارشناسی رشته مهندسی هوافضا از روز ۲۸ آذرماه در بازداشت به سر می برد و اخبار ناگواری از اتهاماتی که به وی نسبت داده شده است به گوش می رسد. تارا سپهری‌فر دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی ورودی سال ۸۴ مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی که نقش به سزایی در عقلانی کردن فضای ملتهب پس از انتخابات در دانشگاه داشت نیز در روز ۲۱ بهمن ماه در منزلش بازداشت شده است و اخبار چندانی از وی در دست نیست.

آقای دکتر سهراب پور

بی شک امید و آرزوی ما و تک تک عزیزان دربند، قدم برداشتن در راه ساختن ایرانی آباد و آزاد است و انتظارمان این است که شما مسئولان دانشگاه در این راه یاریمان کنید. اما سکوت و سیاست ورزی شما عزیزان مسئول نسبت به دوستان در بندمان، ما را سخت مأیوس کرده است. با این وجود به جای واکنش در برابر اتفاقات اخیر شاهد تسلیم شدن دانشگاه در برابر فشارهای نهادهای خارج از دانشگاه و صدور احکام انضباطی به دانشجویان از سوی دانشگاه هستیم.

آقای دکتر سهراب پور

ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بر این عقیده ایم که اعتراض به وضعیت دوستان دربندمان که جزئی از فرزندان این کشورند و شما بارها ادعای پدری بر آنان را داشته اید از اهم وظایف شماست و این اعتراض وظیفه ای است که ما آن را بر دوش شما می بینیم. امید است شاهد تلاش بیشتر از سوی شما در جهت آزادسازی دوستان دربندمان باشیم، تا علاوه بر آزادی هم کلاسی‌های عزیزمان، شاهد میرایی امید ما و آرمان های نخبگان این کشور نباشیم.


8 پاسخ به “نامه دانشجویان شریف برای آزادی سه دانشجوی دربند؛به راهی که دوستانمان انتخاب نموده‌اند، افتخار می نمائیم”

 1. عدالت سبز گفت:

  سبزه در ظروف سبز پشت ماشینها هنگام تردد در شهرها و جاده ها.

 2. ناشناس گفت:

  راهی که دانشجویان افراطی برای آشوب انداختن انتخاب نموده اند افتخار نیست بلکه …

 3. vahid az kermanshah sabz گفت:

  ba shoma hampiyman hatin va b rah shoma azizam ham s0o0o0o…..omid ast k harche zo0o0dtar shoma azizamra dar jame khanvade va daneshgah bebinim….zende bad raeis jomhore montakhabe maaaa mirhoseine mosavi

 4. مشت سبز گفت:

  دوست ناشناس
  لطفا نظرات با ارزشتان را کامل و واضح بفرمایید و از کلی گویی و بدون پشتوانه حرف زدن جدا بپرهیزید.تا ما نیز برایتان جواب بنویسیم.اتفاقا همین اختلاف دیدگاهها و بحث ها باعث پیشرفت سطح جامعه است اما متاسفانه شاهد کلی گویی و گاهی بی احترامی از سوی دسته ای خاص هستیم .

 5. nashenas گفت:

  azizan hamishe sabz bemanid VVV

 6. ناشناس گفت:

  اين دانشجويان افراطی نبودند ، خواهش ميکنم در جايی اظهار نظر کنيد که آگاه باشيد

 7. reza گفت:

  اين عزيزان مايه افتخار هستند٠ كساني كه بي مايگي حرفها و افكارشان را پشت زور باتوم و اسلحه پنهان مي كنند شرمنده باشند.

 8. ایرانی گفت:

  خطاب به دوستی که دانشجویان رو افراطی نامیدن عرض کنم که:
  رهبر انقلاب-تیر78 در دیدار با بسیجیان:
  دانشجویان اگر عکس من را هم پاره کردند شما حق ندارید به آنهاحمله کنید.

  نقل به مضمون