سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نتیجه بررسی فیلم کوی دانشگاه BBC در مجلس؛هیچ مطلب جدیدی نداشت...

نتیجه بررسی فیلم کوی دانشگاه BBC در مجلس؛هیچ مطلب جدیدی نداشت

چکیده :توصیه ما به کشورانگلیس این است که سیاست های خود را در قبال ایران که نمونه های آن در شبکه بی بی سی وجود دارد، تغییر...


کلمه: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فیلم پخش شده در شبکه بی بی سی تحت عنوان کوی دانشگاه در جلسه هیئت رئیسه این کمیسیون بررسی شد.

کاظم جلالی در گفتگو با مهر درباره پخش فیلمی موسوم به کوی دانشگاه در شبکه بی بی سی و اظهارات بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مبنی بر اینکه این فیلم در کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد، تصریح کرد: در پی پخش این فیلم هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی طی جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه این موضوع را مورد کنکاش و بررسی قرار داد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس هشتم تاکید کرد: در نتیجه بررسی های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ، آنچه که از ناحیه شبکه بی بی سی به عنوان فیلم کوی دانشگاه پخش شد هیچ مطلب جدیدی اضافه بر آنچه که در همان مقطع وقوع به اطلاع افکار عمومی رسیده بود، نداشت.

جلالی بیان داشت: در همان مقطع از ناحیه مسئولان موضوع کوی دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته بود و در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و نمایندگان عضو کمیته منصوب ازجانب رئیس مجلس به ریاست آقای ابوترابی نایب رئیس اول مجلس موضوع به صورت دقیق پیگیری شده بود و گزارشات آن درهمان مقطع به اطلاع مسئولان نظام رسید و پیگیری قضایی موضوع نیز در دستور کار مقامات قضایی قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اضافه کرد: پخش این فیلم در این مقطع زمانی بعد از حضور شورانگیز مردم ایران در راهپیمایی با شکوه 9 دی و 22 بهمن و موفقیت های ملت ایران در بخش های هوا، فضا و هسته ای و دریایی و نیز دستگیری تروریست شرق کشور جهت ایجاد محرک جدید به منظور مهندسی افکار عمومی ملت ایران صورت گرفته است.

وی یادآور شد: البته مردم ایران هوشمندتر از آن هستند که تحت تاثیر این القائات قرار بگیرند.

جلالی در خاتمه بیان داشت: توصیه ما به کشورانگلیس این است که سیاست های خود را در قبال ایران که نمونه های آن در شبکه بی بی سی وجود دارد، تغییر دهد.


39 پاسخ به “نتیجه بررسی فیلم کوی دانشگاه BBC در مجلس؛هیچ مطلب جدیدی نداشت”

 1. مری گفت:

  مطلب جدیدی نبود ولی کنم اونها پلیس بودن شباهتی به نیروهای خودسر نداشتن اینم جدید نبود؟شاید برای اونها جدید نبوده چون خودشون میدونست کار خودشونه.

 2. جواد گفت:

  مگر میشود موضوعی را بهتر از این ماست مالی کرد ؟ افرین بر شما!!!!!

 3. sohran گفت:

  جالبه اگر همون موقع هم می دونستید که چه افرادی حمله کردند پس چرا رهبری گفت نیروهای ناشناس؟ یعنی گارد ویژه نیروی ناشناس محسوب میشه؟ چرا با این نیروها هیچ برخوردی صورت نمیگره اگر خودسرانه حمله کردند. اگر هم دستور گرفته بودند از مقامات بالا خوب شهامت داشته باشید و بگید خودمون دستور دادیم

 4. پارسا گفت:

  ببینید که فقط چه مقدار مناقع نظام مهم شده که این میزان از بی غیرتی عادیست! این فیلم در هر جای دنیا جز در نظام مقدس و الهی ما پخش شده بود از بالا تا پایین سیستم ده هزار بار خم شده و استعفا داده بودند. سیستم قضایی هم پرونده را بطور روزانه بررسی میکرد. اقای ابوترابی و دیگر دوستانشان از تمام این ها با خبر بودند و این عکس العملشان بوده….

 5. کامبیز گفت:

  وای مخم سوت کشید اینا دیگه کی ان؟ آقای نماینده فرض کن بچه خودت رو بریزن بزنن بازم ساکت می مونی؟؟!!
  یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم را بکن

 6. داوودی...! گفت:

  سلام.

  بله فیلم برای شما چیز جدیدی نداشت… چون خودتون خوب میدونستید که چه جنایاتی انجام دادید اونجا…

  آقای جلالی میدونم اینو خوب میدونی که روزی میرسه که تمام کارهای آدم رو مثل فیلم براش پخش میکنن
  و اونوقته که تک تکمون باید جوابگو باشیم… فقط حواست باشه اونجا نگی این فیلم ماله بی بی سیه…

 7. علی51 گفت:

  خُب راست میگه،مگه چیز عجیبی توی فیلم بود؟
  ضرب و شتم دانشجویان بی دفاع،فحش و ناسزا،ریختنِ اونا روی هم مثل گونی برنج و با سنگ و چماق زدن دانشجوها که چیز عجیبی نیست.
  چیز تازه ای هم نیست،مگه سال 78 همین کار رو نکردند؟آب از آب تکان خورد؟

  بگردین یه چیز جدید پیدا کنید،مثلاً بریدن سر دانشجویان.

 8. ناشناس گفت:

  قابل توجه آقای جلالی ، تروریست شرق یک روز پس از پخش این فیلم دستگیر شد. مردم ایران هم البته بسیار هوشمند هستند و لطف کنید این پارازیتها را خاموش کنید تا بیش از پیش ماهیت این شبکه های ضد انقلاب بر مردم آشکار شود.

 9. آذر گفت:

  ۱ : پس شما مطلع بودید ولی چون مردم خودی محسوب نمیشوند در ان زمان نیازی به اعلان آن نبود .
  ۲ : میدانستید که دستور هجوم به کوی هم توسط … همیشه سرفراز داده شده .
  ۳ : پس لباس شخصی های هماهنگ با نیروهای انتظامی هم برایتان نا آشنا نبودند فقط باید برای مردم ناشناس بمانند .
  ۴ : قوه قضاییه هم که بر اساس گزارش شما، با متخلفان (دانشجویان) قاطعانه برخورد نمود.
  ۵ : بی بی سی هم گزارشش صحیح بوده ولی بدون اجازه شما شیطنت کرده و آن را پخش نموده .
  آقای جلالی فقط یک سئوال : معنی شرافت وجدان آبرو حیا و شرم را میدانی

 10. ناشناس گفت:

  به قول آقای حداد عادل، کشته شدن چند نفر را نباید اینقدر بزرگ کرد. ای کاش یادشان می آمد که کشته شدن 3 تن در 16 آذر در دانشگاه تهران به کجا ها ختم شد. ای کاش یادتان می آمد که دانشگاه چه حرمتی داشت.

 11. ناشناس گفت:

  ايشون بيشتر به فكر حفظ جايگاه خودش تو اونا كسي پيدا تميشه كه بدون لكنت از حق مظلوم بگه …اگه يه كم هم رسيدگي كنن صد ها برابر موارد بي ربط مي گن.

 12. amir گفت:

  همش زیر سر این انگلیسی‌ هاست. لباس شخصی‌ هاشونو میفرستن ایران که دنشجوهارو از پنجره پرت کنن پائین بعد هم فیلم میگیرن که آدمای بی‌ گناه رو مقصر و تبهکار جلوه بدن. بعد هم نمیگن که مجلس میشینه فیلمو نیگاه میکنه و پرده از تمام واقعیتها بر میداره!

 13. Ali az Canada گفت:

  Ina kheily bamazzan. Aslan comediye comediyan. Man bazi vaghta in harafshoon o ke mishnavam nemidonam bayad bekhandam ya be hale mamlekat gerye konam o ashk berizam. Age kasi fahmid be manam bege!!!!ajjaaaaaaaaaaaaab

 14. بابک گفت:

  اون وقتا اون قدیم ندیما رو میگم که خیلی چیزا نداشتیم زمان اون شاه دیکتاتور و میگم یه چیزائی گاگاهی پیدا میشد مثل شرف مثل ناموس مثل غزت نفس یادش بخیر

 15. irani sabz گفت:

  dostan manam ghabol daram hich chize jalebi in film nadasht niro entezami va lebas shakhsia rikhtan zadan bordand khob ke chi? ino ke midonestam ishala peigiri mishe ina enherafie alan mohem ine ke 22 bahman ma bordim hala tedadi arazelo gereftan dg harfie? mikhastan daneshghah naian
  dostanam iade harfe masoole telekabine hamedan mioftam ke to 20:30 migoft ma goftebodim naian khodeshon esrar kardan savar shan hala etefaghe ke oftade momkene dar aiande ham pish biad
  albate man mondam pole bilitesho ki gerefte ke migan khodeshon savar shodan.

  ghomo zalemin midonin iani kia??? iani onaii ke dar barabare zolm saket mishinan ia ono taiid mikonan na onaii ke zolm mikonan

 16. azade گفت:

  ina khial mikonan hame mesle una hastan
  yani kodan va khar

 17. آسمان گفت:

  کشوری که وزارت آموزش و پرورش آن، آمار دانش‌آموزان را نمی‌داند، نیازمند انقلابی‌ست که همه چیز را زیر و رو کند

 18. ناشناس گفت:

  نکته جالب، درست بودن فیلم بی بی سی است ولی مشکل اینجاست که مسئولان بی بی سی بدون اجازه از جناب آقای ضرغامی فیلم را چاپ کرده اند. وقاهت تا آنجاست که از انگلیس میخوان برای حفظ نظام ما سانسور انجام بده. من یاد یک شعر قدیمی افتادم که می گفت : “همسایه ها یاری کنید— که من مملکت داری کنم”

 19. سبز گفت:

  من برام مردم مهم اند حالا هر شبکه ای می خواد باشه

 20. سید امین گفت:

  اگر آقایون خوب دقت کنند شاید بتوانند توی همین فیلم هم یه ماشین ریش تراشی توی دست یکی از مامورین ببینند.

 21. با این دیدی که شما دارید ،چیز دیگری هم نخواهید دید ،چشاتون گلٔ الود شده ،چشمها رو باید شست ،جوری دیگر باید دید.

 22. سبز سبز گفت:

  اینها عده ای ناشناس بودند …
  قضایای کوی دانشگاه کار نیروهای برانداز و دشمنان بود …
  قضیه کهریزک و کوی دانشگاه مسائل مهمی نبودند ..
  کشته شدن چند نفر را نباید زیاد بزرگنمایی کرد …و غیره

  اینها گوشه ای از اظهارات مقامات در مورد این حوادث است … آیا باز هم به نظر شما مطلب جدیدی در فیلم نبود ؟
  آیا به نظر شما ، ضرب و شتم دانشجویان توسط نیروهای گارد و لیاس شخصیها در این فیلم ، القائات رسانه دشمن است ؟
  نکنه به نظر شما این فیلم هم در استودیو های هالیوودی و با بازی بازیگران ساخته شده است ؟
  نمیخواهید به جای خزئبلاتی مانند آنکه این فیلم را بی بی سی پخش کرد و عبدالمالک ریگی و القائات دشمن و غیره ، به اتفاقاتی که در فیلم بر همگان آشکار ست بپردازید ؟
  چطور اگر در فلسطین انگشت یک صهیونیست ملعون در چشم یک فلسطینی فرو رود فریاد وا اسلاما و حقوق مسلمانان شما گوش فلک را کر میکند !!! اما در مورد این فیلم ؟
  من به شخصه بارها و بار ها از همین صدا و سیمای غیر ملی در سالیان قبل فیلم هایی از ضرب و شتم فردی آمریکایی توسط پلیسی آمریکایی را دیدم که مجریان تلویزیون آن را نشانه وحشی گری و نقض حقوق بشر توسط دولت آن کشور میخواندند ، حال آنکه در کشور ما نیروهای گارد ویژه با دستور مقامات بالایی و با حمایت از افراد لباس شخصی بی نام و نشان به خوابگاه دانشجویان بهترین دانشگاه کشور حمله میکنند و وحشیانه به ضرب و شتم و کشتار دانشجویان میپردازند و شما بعد از سکوتی طولانی مطلب جدیدی در آن نمی بینید ؟!!!!
  راستی اگر زره ای مردانگی و شرف در وجود شما آقای ضرغامی وجود دارد ، مجریانت را بر سر فیلم بگذار و اجازه بده مقداری هم از حنجره طلایی خود در مورد وحشی گری و نقض حقوق بشر در مملکت خودمان بگویند …
  آقایون اگر دوست دارید باز از در آوردن زینت از پای زن یحودی و واکنش حضرت امیر بگویم ….
  یا اگر میخواهید به نامه 25 حضرت امیر در نهج البلاغه رجوع کنید و ببینید که حضرت در مورد حقوق حیوانات چه فرموده اند که ما حتی آن را در مورد دانشجویان کشور خود اعمال نمیکنیم …

  اندکی صبر سحر نزدیک است …

 23. حافظ.ن گفت:

  مسائل درجه دوم و حاشيه‌ای كه مدام ….می‌فرمايند همين‌هاست ديگر.
  آقای جلالی قصد داشتند بگويند اين فيلم كه چيزی نبود تازه! ما بيشتر و بهترش را ديده‌ايم!
  خدا و رسولش از اين نظام ، كشتی نجات و حاكمانش راضی و خرسند است بدون شك. اسلام هم قطعا به اسم و حرف و ادعاست.
  اگر چنين جناياتی در كشوری غيرمتحد با ما رخ داده بود الان صدای وامصيبت‌های حضرات گوش فلك را كر كرده بود. با وجود اين همه دروغ و فريب‌كاری و… مگر ديگر دل ما با اين نظام صاف و همراه می‌شود؟؟؟

 24. ناشناس گفت:

  حالا كجاشو ديديد . جرأت داريد بگيد زمين گرده. صد رحمت به رنسانس…!

 25. ناشناس گفت:

  دیگه بسه تحملمان تمام شده!!!!!

 26. ناشناس گفت:

  نیروهای ناشناس در زمان پهلوی هم ناشناس بودند
  ولی با استعانت از خداوند توانستیم آنان را به مردم معرفی کنیم
  شما را نیز معرفی میکنیم

 27. علی از تبریز گفت:

  به فکر مردم و دانشجویان که نیستند , آبرو رو هم خوردن و حیا رو قی کردن لا اقل به خاطر رهبری که دلش از این واقعه به درد امده و نمیدونه که این جنایتکارا کین این فیلم رو پیگیری کنن ! به خاطر رهبری که میشه !, نمیشه ؟

 28. ناشناس گفت:

  پهلوی هم تمام هنرهای شما را به شکل غیر اسلامی به مردم هدیه میداد
  ولی ما از شما انتظار نداشتیم!!!!!!!!

 29. مشت سبز گفت:

  از رسانه آزادی که به رسالت خود عمل میکنه و حقایق رو بیان میکنه تشکر میکنیم . البته بی بی سی کارش بد بود چون دست و بالشونو برای نابودی بیشتر حقوق بشر در ایران بست.آبرویی هم مونده که نگرانش هستید و مطبوعات و شبکه های خبری رو خطری برایش میدانید؟؟؟؟؟

 30. محمد رضا گفت:

  انقدر جنایت به دست اقتدار گرایان این نظام زیاد شده که این گونه فیلم ها کاملا عادی جلوه میده.ظلم هیچ وقت پایدار نمی ماند. چه نادانند کسانی که از تاریخ درس نمی گیرند

 31. حتما انتظار داشتند همچون دراکولا خون زخمی ها را هم می مکیدند یا بدن آنها را آتش می زدند تا مطلب جدیدی را منعکس نماید! واقعا اینها فکر می کنند فیلم سینمایی نگاه می کنند!

 32. ايراني گفت:

  جالبه اينها در تمام مدت از حضور نيروهاي ناشناس و ضرب و جرح محدود صحبت مي كردند، حالا فيلمي پخش شده كه نيروها را مشخصن ميشناساند و گوشه اي از فاجعه را نشان مي دهد را ديده اند و مي گويند اتفاقي نيفتاده و چيز جديدي نديديم.
  اين نماينده عزيز دقت ننموده اند كه راهپيمايي 22 بهمن كه با هزار دوز و كلك و خشونت كنترلش كردند و در اين مدت زواياي مختلف از مهندسي جمعيت در آن راهپيمايي فاش شده است ديگر آبرويي برايش باقي نمانده است كه بخواهند آنرا از بين ببرند و جالبتر آنكه بعد نمايش اين فيلم خبر دستگيري ريگي را منتشر كردند و آنقدر عجله نمودند كه هنوز هم نمي دانند ريگي را چگونه دستگير نمودند و بعد از آنكه نحوه دستگيري را چند بار بازگو نمودند و هربار به گونه اي تازه ريگي را به دام انداختند چيزي را هم كه آخربار گفتند توسط قرقيزستان تكذيب شد حالا مي گويند اين فيلم براي تاثير گذاشتن بر خبر دستگيري ريگي پخش شده است و اين آقايان از مهندس افكار عمومي حرف مي زنند، به اين ميگن سنگ پاي قزوين.
  البته باز جاي شكرش باقي است كه نگفتند فيلم مونتاژي است و آنرا تكذيب نكردند.

 33. آرام گفت:

  اگر مسئله به فرمانده کل قوا اعلام شده بود چرا ایشان بعد از چند ماه باز هم اعلام کردند افراد ناشناس به کوی حمله کردند؟؟!!

 34. ناشناس گفت:

  جلالی هم مثل بقیشون دستش به خون آلودست.کسی که در برابر ظلم سکوت کنه خودش از فرقه ظالمینه .

 35. ناشناس گفت:

  دردناکه!
  یک جوان دانشجو را به خاطر عکسی از او به عنوان سند که در آن عکس سنگ در دست داشته است، به محاربه و اعدام محکوم می کنند!
  آنوقت چنین فیلم مشخص و واضحی که آشکار می کند چه کسانی در جنایت کوی دانشگاه دست داشته اند را اینگونه سرسری از آن می گذردند و می گویند چیز جدیدی نداشته !
  بله !شاید کشتار و جنایت و قلع و قمع افراد بی دفاع و بی پناه برای امثال شما چیز جدیدی نباشد و عملی عادی باشد!
  خدایا شکرت که ماهیت خبیث مسئولین و مقامات مملکتی مان را بر ما آشکار کردی
  تا برچیدن ظلم و جور راهمان را ادامه می دهیم

 36. رضا گفت:

  نوبت انتخاب و راي ماهم ميرسد البته اگر …

 37. نیما گفت:

  جناب جلالی که مثلا مستقل هم هستی
  اول اینکه گفتی:هیچ مطلب جدیدی اضافه بر آنچه که در همان مقطع وقوع به اطلاع افکار عمومی رسیده بود، نداشت-در اون مقطع چی رو اطلاع دادید شما و همکارانتان هنوز گزارش این حمله به دانشجویان و مجتمع سبحان رو ارائه نکرده اید درباره چی دارید حرف میزنید و با کی؟ دوم از نظر شما مطلب جدیدی نبوده چرا که برای شما کاملا عادی و قابل توجیح هست سوم بالاخره وقایع تکان دهنده این فیلم رو رد یا تایید می کنید اگه تایید می کنید چرا پاسخ روشنی نمیدید اگر رد می کنید پس این فیلم چی هست اقایان عضو کمسیون امنیت ملی آیا شما واقعا به عنوان مدافعان حقوق مردم در مجلس عمل می کنید ؟؟؟؟؟؟

 38. غمگین گفت:

  فاجعه روزی اسد که ظلم و زور و استبداد لباس مذهب و تقوا بپوشد که نه ظلم شناخته میشود و نه مذهب . و سالیان دوری است که در ایران استبداد زده این امر واقع شده . به امید پیروزی

 39. آقاي هالو گفت:

  آقاي جلالي بابا ايول تو ديگه كي هستي