سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حضور شیوا نظرآهاری در شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب...

حضور شیوا نظرآهاری در شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب

چکیده :سعید حائری در دیدار با خانواده اش اشاره نمود در پی آزادی زندانیان سیاسی و خلوت شدن نسبی بند ۲۰۹ زندان اوین٬ وی به همراه دیگر هم بندانش همچون طاهری از نهضت آزادی به یک سلولی که امکانات بیشتری همچون تلویزیون دارد، منتقل شده است. این فعال مدنی در این دیدار ابراز داشت با توجه به ارسال پرونده اش به دادگاه، امکان آزادی وی با تبدیل قرار وجود دارد و نسبت به این امر ابراز امیدواری...


کلمه: روز پنج شنبه ششم اسفند ماه چندتن از اعضای دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر موفق شدند با خانواده های خود ملاقات کنند.

به گزارش سایت تا آزادی خبرنگاران زندانی ،شیوا نظرآهاری در دیدار با خانواده اش از حضور خود در شعبه ی سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خبر داد. شیوا در این دیدار تأکید نمود که گردش کار پرونده وی به پایان رسیده و با توجه به انجام مرحله بازپرسی در هفته گذشته امکان آزادی وی با تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار وثیقه یا کفالت وجود دارد. شیوا نظرآهاری برخورد بازپرس پرونده را در این دیدار مناسب گزارش کرده است.

روحیهی مهرداد رحیمی و سعید حائری دو فعال سیاسی – مدنی نیز طی ملاقات با خانواده شان مناسب گزارش شده است. سعید حائری در دیدار با خانواده اش اشاره نمود در پی آزادی زندانیان سیاسی و خلوت شدن نسبی بند ۲۰۹ زندان اوین٬ وی به همراه دیگر هم بندانش همچون طاهری از نهضت آزادی به یک سلولی که امکانات بیشتری همچون تلویزیون دارد، منتقل شده است. این فعال مدنی در این دیدار ابراز داشت با توجه به ارسال پرونده اش به دادگاه، امکان آزادی وی با تبدیل قرار وجود دارد و نسبت به این امر ابراز امیدواری نمود.

مهرداد رحیمی در دیدار با خانواده اش از احتمال اتمام بازجویی ها خبر داد. وی خاطرنشان کرد در روزهای اخیر بازجویی از وی به عمل نیامده و به سلولی با امکانات بیشتر همچون یخچال و تلویزیون منتقل شده و همچنین از حق مطالعه کتاب برخوردار است.

وضعیت روحی و جسمی کوهیار گودرزی دیگر عضو دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر، در ملاقات با مادرش مناسب نبوده است. یه گفته مادر این فعال حقوق بشر وی لاغر شده بود و در مورد اتهاماتش، بازهم به محاربه و اقدام علیه امنیت ملی از طریق مصاحبه با رسانه های خارجی اشاره نمود.

درحال حاضر ۶ تن از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر در زندان اوین به سر می برند. سعید جلالی فر و سعید کلانکی دیگر اعضای دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر حدود ۱۰۰ روز است که در زندان اوین به سر می برند.


یک پاسخ به “حضور شیوا نظرآهاری در شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب”

  1. روح الله گفت:

    سبز سبزم ريشه دارم