سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدی کلهر:آرای احمدی‌نژاد بعد از مناظره با موسوی ریزش کرد...

مهدی کلهر:آرای احمدی‌نژاد بعد از مناظره با موسوی ریزش کرد

چکیده :بنده عناصر بسیار نزدیک به دولت را می شناسم که در ایجاد فضای نامناسب نقش داشته اند. کسانی که میدان ولی عصر را پس از انتخابات به جشن پیروزی تبدیل کردند. این افراد اشتباه کردند.5 شب قبل از رای گیری تعداد رای احمدی نژاد 25 میلیون نفر بود که چهار میلیون آن را در مناظره با موسوی از دست داده بود وگرنه حدود 30 میلیون رای...


کلمه:مهدی کلهر مشاور رسانه ای احمدی نژاد در گفت وگویی به موضوع انتخابات اخیر ریاست جمهوری و حوادث پس از آن پرداخت.

کلهر در گفت وگو باخبرگزاری مهر گفت: ما دیگر کشور شاهنشاهی 1357 نیستیم. آن موقع در میان 170 کشور صد و پنجاه و چندمی بودیم ولی امروز اگر جزء 10 کشور اول جهان نیستیم ، ولی در رتبه آن موقع هم نیستیم. قطعا ضعفهایی داریم و جاهایی هم آسیب پذیر هستیم اما پیشرفت کرده ایم. بسیار چشمگیر.

مشاور رسانه ای احمدی نژاد تاکید کرد: اینها نکات مهم و کلان سیاست است. مثلاً در دوره ناصرالدین شاه ایران اصلاً حرکت و پیشرفتی نداشت. دنیا را اگر آب می برد ایران را خواب می برد. ولی الان این طور نیست الان زمانی است که حتی اصطلاحات می تواند خطرناک باشد و یا کمک کننده باشد. مثلاً اینکه من در خوشه چندمم می تواند مسئله ساز شود.

لایه های تشکیل دهنده جنبش سبز

کلهر با تاکید بر اینکه “به احساس مسئولیت افراد ساده دل راهپیمایی اعتراضی مردم در 25 خرداد ماه احترام می گذارم اما معتقدم در راهپیماییهای بعدی همه بازی خوردند” گفت: من نگران جنبش سبز هستم. 8 میلیون نفر از جنبش سبز افراد متخصص یا جوانان جویای علم و تخصص هستند که نمی توان آنها را حذف کرد. 8 میلیون را متاسفانه چند ماه پیش در اتوبوس خود سوار نکردیم و راننده آنها خودش را با برآوردهای غلط بیرون انداخته است. نگران هستم که این 8 میلیون نفر که بسیار متفرق و سلائق گوناگون دارند را راننده دیگری بر اتوبوس دیگری سوار کند. اتوبوسی غیر از اتوبوس نظام.

وی به تحرکات اعتراضی تحت عنوان “جنبش سبز” نیز اشاره کرد و گفت: لایه میانی موج سبز جزء متخصصان و اندیشمندان دوست داشتنی کشور هستند. نباید این افراد را حذف کرد. اصلا قابل حذف کردن نیستند. اشتباه بعضی از ما این است که می خواهیم تسویه حساب کنیم و در این تسویه می خواهیم تکلیف همه را هم روشن کنیم. اگر یک صاحبنظر سیاسی و اصولگرا می خواهد با اصلاحات تسویه حساب کند اینجا جای آن نیست. حوادث پس از انتخابات جای تسویه حسابها نیست. این تسویه حساب خطرناک است. ما نمی خواهیم فقط مسئله انتخابات را حل کنیم بلکه می خواهیم شبهه زدایی کنیم. می خواهیم گرد و غبار را کنار بزنیم.

کلهر ادامه داد: بنده عناصر بسیار نزدیک به دولت را می شناسم که در ایجاد فضای نامناسب نقش داشته اند. کسانی که میدان ولی عصر را پس از انتخابات به جشن پیروزی تبدیل کردند. این افراد اشتباه کردند. اشتباه بزرگی هم کردند. من که نماینده دکتر احمدی نژاد بودم نمی دانستم همچون جشنی را تدارک دیده اند و در تلویزیون آن را مشاهده کردم.

مشاور رسانه ای رئیس دولت ادامه داد: یک صاحبنظر سیاسی و اصولگرا می گوید اصلاحات مرد. واقعا این حرف به چه معنی است. در این شرایط نباید به متفکری مثل حجاریان بی احترامی کرد که اجر آن و امثال آن بسیار بیشتر از عافیت طلبی های برخی دیگران است. وقتی حجاریان در اعترافات گفت برگشتم واقعا باور کردم زیرا حجاریان یک متفکر و اهل مطالعه و قابل احترام است.

مناظره های انتخاباتی

5 شب قبل از رای گیری تعداد رای احمدی نژاد 25 میلیون نفر بود که چهار میلیون آن را در مناظره با موسوی از دست داده بود وگرنه حدود 30 میلیون رای داشت.

وی با تاکید بر اینکه از نتیجه انتخابات و پیروزی احمدی نژاد به هیچ عنوان شوکه نشده است گفت: نتیجه انتخابات من را اصلا شوکه نکرد. 5 شب قبل از رای گیری تعداد رای احمدی نژاد 25 میلیون نفر بود که چهار میلیون آن را در مناظره با موسوی از دست داده بود وگرنه حدود 30 میلیون رای داشت. احمدی نژاد برخلاف مناظره با دکتر محسن رضایی که یک مناظره منطقی بود در مناظره با موسوی خوب عمل نکرد.

لفظ سران فتنه را قبول ندارم

مشاور رسانه ای احمدی نژاد ادامه داد: من تاکید دارم که در این قضایا نباید فله ای برخورد کرد. من هرگز لفظ سران فتنه را در مورد دو کاندید رقیب آقای احمدی نژاد استفاده نکرده ام و نخواهم کرد. من تاکید دارم سران جدا و مزدوران جدا هستند. فتنه هم جدا است. مزدوران کسانی هستند که چاقوکش هستند و پول می گیرند ولی نه از اشخاص مشهوری که خودشان بیشتر بازی خورده هستند تا بازی گردان. بلکه ساختار بسیار پیچیده تر است.

ترجمه انگلیسی ” ندا آقا سلطان” می‌شود “فریاد آقای شاه”

مشاور رسانه ای  احمدی نژاد در بخش دیگری از این گفت وگو اظهار داشت: به گفته جنبش سبز،‌ این جنبش چند کشته در حوادث پس از انتخابات داشته است (به نقل از سایتها و …) اما سئوال این است که چرا تنها برای خانم ندا آقا سلطان بورسیه در کشورهای خارجی درست می شود. چرا بورسیه برای ترانه موسوی و یا عاطفه امام ایجاد نشد؟! وی ادامه داد: به معنای اسم ندا آقاسلطان توجه کنید. ترجمه اسمش به انگلیسی می‌شود “فریاد آقای شاه” یعنی این مملکت با سابقه 30 سال جمهوری به جایی نرسید و باید آقای رضا پهلوی برگردد!! آنها نمی دانستند که سلطان در فارسی دیگر این بار را ندارد. تا قاجاریه این بار را داشت اما از قاجاریه به بعد کلمه سلطان دیگر این بار را از دست داد و بیشتر این لفظ به زنان اتلاق می شود.

وی به عاطفه امام نیز اشاره کرد گفت: می دانید چرا اعلام شد به عاطفه امام تجاوز شد و عاطفه امام را کشتند و سوزاندند. چون “عاطفه” “امام” دختری که در قلهک منزل داشت یعنی ترکیبی از عاطفه و امام. این واژه ها بدون دلیل به کار برده نشدند. آنها روی این واژه ها کار کرده اند. اینها ابزار جنگ نرم است. گفته بودند قرار است به تو تجاوز شود و سوزانده شوی پس فرار کن و این دختر چون 6 بار از خانه فرار کرده بود سریع فرار کرد و جان خودش را نجات داد. اما ندا آقاسلطان دختر ساده ای بود و نمی دانست بعد از فیلمی که بازی می کند و در آن خودش را به مردن می زند در آمبولانس واقعاً کشته می‌شود آن هم به دست همین آقای پزشک؛‌ فراری به انگلیس!!


43 پاسخ به “مهدی کلهر:آرای احمدی‌نژاد بعد از مناظره با موسوی ریزش کرد”

 1. سبز سبز گفت:

  ******** بسیار مهم ******** خواهش میکنم بخوانید و جنبش را یاری دهید

  “” جنبش راه سبز باید بطور مکرر و در هر شرایط و مکان، روی انتخابات آزاد، رقابتی و غیرگزینشی تأکید کند. همانطور که آزادی زندانی ها، آزادی رسانه ها و برچیده شدن فضای امنیتی در جای خود بسیار مهم هستند و باید ضرورت این راه حل ها را نه تنها به گوش حاکمیت، بلکه به گوش همه مردم کشورمان برسانیم. “”

  متاسفانه قشر ناآگاه ما در ایران ضرورت یک انتخابات آزاد و مابقی موارد اعلامی توسط میر حسین را متوجه نیستند و این به خاطر عدم اطلاع رسانی است که مهمترین نوع این اطلاع رسانی به صورت تصویری و در غالب فیلمهای تحلیلی و آموزشی است .
  در حالتی که صدا و سیما امواج مسموم و یک جانبه ای را در جهت منافع یک عده قدرت طلب پخش میکند و جنش سبز ابزار اطلاع رسانی فراگیری به مانند صدا وسیما و روزنامه ها در دسترس ندارد ( با توجه به عدم دسترسی عده زیاد قشر ناآگاه جامعه به فضای اینترنت ) و با توجه به اینکه همه ما با وجود درک و اهمیت ضروریات جامعه ،همه دارای قدرت سخن رانی و توجیه کردن افراد به صورت کامل نیستیم ، ضرورت وجود فیلم های تحلیلی ، آموزسی ، اخباری و غیره کاملا” احساس میشود .( نمونه موفق آن را در فیلم نود سیاسی و یا اخباری آن در مسند ایاک والدما داریم )
  لذا خواهشی که دارم این است که دوستانی که دسترسی به اطلاعات و هینطور فیلمها و دیگر موارد دارند وبه نوعی در این زمینه ها حرفه ای هستند فیلم هایی را آماده کنند و با توجه به نزدیکی عید نوروز و فرصت عالی اطلاع رسانی در این ایام ، کمکی در جهت آگاهی دادن به اقشر ناآگاه جامعه نمایند .
  باور کنید اگر آگاهی جامعه بالا برود هیچ قدرت طلبی دیگر دروغ بر زبان نخواهد راند و جامعه به سوی بهبود پیش خواهد رفت .

  اندکی صبر سحر نزدیک است …

 2. ايراني گفت:

  آقاي كلهر كلا شيرين صحبت مي كنند، تخيلشان هم خوب است و مانند احمدي نژاد هر چه به ذهنشان مي رسد را در دم مي گويد.
  در كل جالب است.

 3. لوکال گفت:

  یکی به ایشان که ظاهرا خیلی باسواد هم هستند بگوید اسم را در هیچ زبانی ترجمه نمی کنند.

 4. ناشناس گفت:

  این چرندییات دیگه چیه اصلا دختری که 6 بار از خانه فرار کرده بود که عاطفه امام نبود بلکه سعیده پور آقایی بود
  راستش بهتره این آقا بره مسله خودش را با خانواده اش حل کنه .دختری که پناهنده کشور یبگانه شده همسری که در حال جدایی با اوست
  نظر ایشون هم در مورد ندا که واقعا خنده دار است.

 5. زینب گفت:

  واقعا اين احمدینژاد و اطرافيانش بايد از نظر سلامت … بررسی بشن. بیخود نيست وضع مملکت اينجوريه

 6. azade گفت:

  har ja ghafiye tang ayad, shaeer be jafang ayad.

  baba in kheyli …hast.

 7. روح الله گفت:

  درود بر سه سيد فاطمي ….. خميني و موسوي و خاتمي

 8. مانی گفت:

  نه اشتباه گفت . … 40 ملیون رای اورد.

  این اقای کلهر هر وقت موهاش رو کوتا کرد بعد میتونه بیاد سخنرانی بکنه. یک ادم مسلمان باید همیشه پاکیزه باشه.

  ایشون راستی در رابطه با سخنان جنجالی دخترش , اصلا پاسخگو نبودند.

  بیاد در رابطه با جک هایی که گفت پاسخگو باشد بیاد بفرماید که چرا اینطوری از احمدی نژآد به این طریق حمایت میکرد. تا حدی که گفت خوانندگان امریکایی میتوانند به ایران بیایند. بابا بخدا قسم اگر امام خمینی بود. الان این ادم ها باید میرفتن کاسه گدایی میگرفتن.

  من الان دارم سخنان واقعا تاسف بار ایشان را میخوانم. ایشان در رابطه با شهید ندا اقا سلطان این گونه نظر دادن؟؟؟؟!!!!!!!

  هیچ حرفی ندارم. فقط میگم چوب خدا صدا نداره اگر بزند دوا نداره

  ما جان به کفان موسوی هستیم

  یا حق

 9. ناشناس گفت:

  بیش از پیش ایمان آوردم که آنچه که حد ندارد حماقت است.

 10. کوروش گفت:

  قط تاسف می خورم که چه کسانی در این کشور امور تصمیم گیری را بدست گرفته اند آقای کلهر سکوت بهتر حرف زدن می باشد شما اگر می توانستی باغچه خانه تان را بیل می زدید

 11. احمدرضا گفت:

  این آقای کلهر بعد از اتفاقات بد خانوادگی و کتک زدن همسرش و پناهنده شدن دخترش حسابس ریخته به هم…
  بد نیست ایشون اگر می خواد حرف بزنه یه 10 دقیقه مطالعه و تحقیق هم داشته باشه اقلا. کی اعلام شد که عاطفه امام بهش تجاوز شده و کشته شده ؟! این بحث در مورد خانم ترانه موسوی مطرح شده بود…
  خانم عاطفه امام دختر 19 ساله آقای جواد امام عضو حزب جبهه مشارکت هستن که هنگامی که پدرشون در بازداشت بود، به شکلی بسیار زننده و در حالی که چادر از سرشون برداشته شده بود به مدت 24 ساعت بازداشت شدن که بعد از تبعات فراوان این کار برای حاکمیت به سرعت آزاد شدند و این موضوع هم توسط دادستانی تهران و قوه قضاییه از اساس تکذیب شد.
  ولی هیچوقت تجاوز و کشته شدن در مورد ایشون مطرح نشد…
  خوبه آقای کلهر کمی هم مطالعه داشته باشن

 12. رها گفت:

  اين اقاي كلهر به خانوادش زنش ودخترش رحم نميكنه چه برسه به شهداي مظلوم جنبش سبز .

 13. خامنه گفت:

  دروود بر میرحسین موسوی …وطن پرست واقعی
  استاد کلهر در سال اول انتخابات شاید تونستی یه چند نفر جوون رو گول زده باشی اما در انتخابات 10 اونقدر .. بودید که فقط تقلب آن هم نه یه میلیون نه دو میلیون بلکه چندین میلیون رای نیاز داشتید .که اون هم با حمایت بعضی ها واصل شد.باش تا ابطالش را از طرف آحاد ملت ببینی.
  اگه 25 میلیون رای دارید پس رفراندوم برگزار کنید.

 14. علی51 گفت:

  من نمی خوام از مسایل خصوصی افراد برای ضربه زدن بهشون استفاده کنم ولی کسی که مشکلات عدیده و معضلات عمیق خانوادگی داره،صلاحیت ابراز نظر در سطح کلان را داره؟!
  اونم حرفایی که مرغ پخته را به خنده میندازه!

 15. خامنه گفت:

  یاشاسین موسوی بوتون آذری لرین افتخاری.
  سنی اوز یوردون دا اوزلیوروخ.
  ……. زنده باد موسوی افتخار همه ترک زبانها ……. منتظرت هستیم توی شهر خودت.
  ما دوست داریم چه رئیس جمهور باشی و چه یه فرد عادی باشی.

 16. ناشناس گفت:

  خدای من! اینا دیگه کی ان؟

 17. محمود گفت:

  پس نرگس کلهر یعنی پناهنده شده به آلمان؟؟؟نرگس یعنی پناهنده و کلهر میشه یه جورایی جرمن و در واقع نژاد آلمان
  خوب اینام میگفتی چه اشکالی داشت؟

 18. سکوت گفت:

  در سرزمین جهل ، شعور جرم است.

 19. اونی که کلهر بهش میگه عاطفه امام ، سپیده پورآقایی هست . همان کسی که آقای کروبی درباره اش از قبل گفته بود نتایج و مدارک ما در مورد

  خانوم س.پ کامل و مستند نیست برای همین جزو آسیب دیدگان پس از انتخابات اسمشون نیس

  بهتره آقای کلهر اطلاعاتشون رو یه کم کانل کنه ، موهاشم کوتاه کنه ؛ و از خانومشون و دخترش و برادرشون اقای شیخ مجتبی تهرانی عذرخواهی

  کنه بعد اظهار نظر بنماید ……..

  راستی حال خانوم چطوره آقای کلهر ….. ؟؟ قول بده دیگه دست رو زنت بلند نکنی و پدر خوبی برای دخترت باشی

 20. امیر گفت:

  گرچه قسمت اول حرفش که در اون عملا اعتراف کرده کی در اون مناظره بازنده بود چیزی جز حقیقت نیست ولی قسمت دوم بیشتر به یک طنز شاهکار شبیه هست!

 21. سبز سبز گفت:

  عاطفه امام بهش تجاوز شده؟ سوزانده شده؟
  من جاي خانواده امام بودم از اين آقا به خاطر تهمت و ريختن آبروي مومن به دروغ شكايت مي كردم
  اين … اينقدر از اوضاع ناآگاهه كه نميدونه ترانه موسوي بود كه گفتن تجاوز شده و سوزانده شده.

 22. رضا گفت:

  این آقا واقعا فکر میکند کشته شدن ندا فیلمی ساخته شده بوده؟!!!!!!!!!!!!!!! عجب ! از ایشان دیگر توقع نداشتیم.

 23. حامد گفت:

  آقای کلهر، اصلن به اسم اون دکتر نگاه کن: آرش حجازی. از اون ور به اسم سلمان فارسی نگاه کن! چرا این ایرانی باید اسمش به جای سلمان باشه آرش؟ تازه وقتی ایرانیه فامیلیش بشه حجازی! این یعنی اون دکتر نه تنها جاسوس انگلیس بوده بلکه عامل وهابیون عربستان سعودی هم هست که میخوان ایران رو مستعمره عربستان کنن.
  اصلن آقای کلهر عزیز! شما به اسم خودت نگاه کن: مهدی کل حر. حر از ریشه حرارت میاد. کل هم یعنی همه. میشه آقا مهدی شما داغ کردی یه کم!!

 24. عليرضا سبز گفت:

  آقا جان نه ايران آلمان نازی است و نه شما گبلز (البته اميدوارم اين طور باشد) پس از تز آنها که معتقد بودند دروغ هر چه بزرگتر باشد باور کردنش راحت تر ميشود استفاده نکنيد. اين حنا ديگر رنگی ندارد. بيشتر با اين روش خود را مضحکه خاص و عام نکنيد..

 25. حامد 1 گفت:

  نظر حامد بی نظیر بود. درود بر حامد سبز.

 26. رضا گفت:

  آقای کلهر،برایت متاسفم که آنچه راجع بخودت فکرمی کنی به مردم این مرزوبوم می بندی.دوستان جوابت را داده اند.مردناحسابی،خانم عاطفه امام را بهرای اذیت کردن پدرش جوادامام گرفتند که حتی به او گفته بودندحیف حجاب برای تو وچادرازسرش کشیده بودندوبعد از 24 ساعت دربهشت زهرا رهایش کرده بودند که البته لعنت خدا برکسانی که اینکار را با این مومنه انجام دادندولی بنده خدا اقلا حرف زدن بلد نیستی،حرف نزدن هم بلد نیستی؟توصیه می کنم قبل ازحرف زدن یک ذره فکرکن

 27. خامنه گفت:

  حق داری کلهر…..یعنی من بهت حق میدم.
  تو که مثل ما یه نفر مثل موسوی رو نداری که سرتو بالا کنی و بگی یا حسین میر حسین.
  شما فعلا به اوضاع خوانوادت برس مشکل جون های این مملکت پیشکش.ما خدا رو داریم و میر حسین که به ملتش پشت نمیکنه.
  طرفدار میرحسین از شهر خامنه. درود بر میر حسین

 28. s0gol گفت:

  خدا سایه شریعتمداری و فاطمه رجبی وکلهر و … رو از سرمون کم نکنه!
  کلا نبوغ فوق العاده ای در پیدا کردن روابط و تجزیه وتحلیل مسایل دارن!

 29. شراره گفت:

  اینا که می گفتن قضیه ترانه موسوی کلا دروغ بود!
  عاطفه امام رو هم اشتباه گرفتن!

 30. من جان بر کف آقای موسوی نیستم….نه….من جان بر کف انسانیتم….براستی که انسانیت را تنهادر موسوی دیدم….نگران نباش میرحسین عزیز….پدر دلسوز….اگر تو را به سکوت هم وادارند ….اگر حبس خانگی هم شوی….اگر حتی یک نفر هم دیگر در اعتراضات به خیابان ها نیامد نگران نباش….به خدا قسم که همگی تو را دوست دارند…همه ی انسان های عادل و باشرف…به خدا قسم که تا همین جای کار هم در تاریخ ایران نامت جاودانه شد…یاحسین میرحسین

 31. یه سبز گفت:

  خدا را بخاطر داشتن دشمنانی چنین احمق شاکرم

 32. ناشناس گفت:

  اقای کلهر اگر فکر میکنید صحنه کشته شدن ندا اقا سلطان فیلم و ساختگی بوده و هدفش جلب توجه مردم دنیا به جنبش سبز بوده شما هم میتونید همچین فیلی برای طرفدارای اقای احمدی نژاد بسازید و خودتون هم نقش اول اون را بازی کنید قطعا موثر تر از گفتن این …!!!!

 33. ناشناس گفت:

  به نظر مي رسد مصاحبه اخير نرگس كلهر و حرف هايش با وجودي كه آن زمان مي دانست مادزش از پدر بيرحمش كتك خورده .كلهر را حسابي به هم ريخته .و مسايل را قاطي فرموده اند من هم با تجزيه نام ايشان موافقم تلاخره يك چيزي از توي اسمشان در خواهد آمد كه مي تواند مشكوك هم باشد (به زعم كلهر در شكافتن نام افراد )

 34. حسين گفت:

  سلام به همه

  ايشون كه در برنامه رو به فردا گفتند سبزها نزديك صفرند .

  ميگن دروغگو فراموش كاره !!!

 35. علی51 گفت:

  اگه اسامی افراد رو به یه زبان دیگه ترجمه می کنند(که اینطور نیست،مثلاً آقای براون به معنای آقای قهوه ای نیست) پس اسم کلهر به انگلیسی میشه(call whore)

 36. ناشناس گفت:

  رفراندم همه چیز را نشان میدهد

 37. سعيد گفت:

  آقاي كلهر از افاضات شما مستفيظ شديم راستي حال خانم شما چطور است؟

 38. حامد گفت:

  از حامد به حامد۱ به حامد ۲ به حامد۳ …. به حامد سبز به سعیدسبز به شراره سبز به سوگل سبز به رضا سبز به علیرضا سبز به امیر سبز به خامنه سبز به کورش سبز به روح الله سبز به آزاده سبز به میرحسین سبز به جانباز سبز به ایثارگر سبز به بسیجی سبز به روحانی سبز به ارتشی سبز به سپاهی سبز به نیرو انتظامی سبز به مدیر سبز به رئیس سبز به وزیر سبز به وکیل سبز به رئیس جمهور سبز به رهبر سبز به هر ایرانی سبز به افغانی سبز به لبنانی سبز به آذربایجانی سبز و به هرچی سبزه تو عالم از اول تا آخر و به خدای سبز که خالق هرچی سبزه تو دنیاس: ما همه سبزیم و بی شماریم

 39. میگم اینجوری که این آقا گفته پس فامیل خودش رو اگه جدا از هم بنویسی‌ می‌شه کل یا همون کچل باضافه حر که میشه آزاده ،حالا کچل آزاده به انگلیسی‌…. دیگه خیلی‌ خنده دار میشی‌ آقای کلهر،واقعاً ….!!!!!!!!!!!!!!

 40. ناشناس گفت:

  به شما اندک سبزهای باقی مانده بگوئیم که برادران گرامی جنبش به اصطلاح سبز حالا بگوئیم اموی تنها هدفی داشت براندازی نظام و انقلاب و اسلام بود . مردم این را فهمیدند و با حضور خود هر چند که به احمدی نژاد رای دادند ولی به مقام عظمای ولایت رای مثبت دادند .
  زیرا رهبران جنبش سبز قصد داشتند رهبری را تضعیف نمایند و بعد از مدتی ایشان را اصلا کنار بگذارند ولی مردم شریف ایران این را فهمیدند و مشت محکمی بر دهان کروبی موسوی و خاتمی خائن زدند

 41. عاطفه رهبری گفت:

  پس این جوری مردم رو سوار اتوبوس کرده بودند که اینقدر راهپیمایی شلوغ شده بود!
  اگه فقط 20 تا اتوبوس واسه تظاهرات گذاشته بودن میشد 160 میلیون نفر!
  به این میگن اصلاح الگوی مصرف.

 42. farvahar گفت:

  این حرفا هم مثل حرفای رییسته; بی محتوا,مسخره و از روی توهمات وخیالپردازی. واقعا شما باید با هم داستانهای هری پاتر رو ادامه بدین با این قوه ی تخیل اونجا موفقترین به خدا. فکر میکنید تمام اتفاقات تو مملکت با نقشه امریکا و انگلیسه؟ یعنی اینقدر ضعیفید که راحت میان تو مملکت نقششونو اجرا میکنند و میرن؟ یا اونا خیلی قویند؟ پس این همه ادعا چیه؟

 43. مسعود گفت:

  من فک میکنم ایشان سعی میکند کم کم از احمدی نژاد فاصله بگیرد.