سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش خبرگان رهبری از تحقیق در مورد اوصاف رهبر انقلاب...

گزارش خبرگان رهبری از تحقیق در مورد اوصاف رهبر انقلاب

چکیده :در بررسی های این کمیسیون در هیچ کدام از اوصاف و شرایط مذکور در اصل پنجم و یکصد و دهم قانون اساسی در این مدت 20 سال و اندی در وجود رهبر عزیزمان نه تنها کم و کاستی مشاهده نشد بلکه هر مقدار زماناً جلوتر می رویم صفات لازم مزبور درخشان تر، مخصوصاً درایت و مدیریت در حد اعلا در ایشان متجلی می شود و بی اختیار آیه شریفه الله اعلم حیث یجعل رسالته در ذهن انسان تداعی می...


کلمه: آیت الله مجتهد شبستری نماینده مردم استان آذربایجان شرقی و سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری گزارشی از نتیجه بررسی اعضای این کمیسیون به نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ارائه کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر نظر به اینکه وظیفه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری بررسی درباره اصل 111 قانون اساسی است، این کمیسیون در هر ماه یک جلسه و در مواقع لزوم جلسات متعدد فوق العاده تشکیل می دهد و به وظیفه تحقیق در باره تداوم شرایط و اوصاف مربوط به مقام رهبری بحث و بررسی می نماید.

اینک قرار شد با موافقت هیئت محترم رئیسه خلاصه ای از نتایج جلسات ویژه اخیر در رابطه با تدبیر و مدیریت مقام معظم رهبری خدمت سروران معظم و خبرگان محترم ملت تقدیم گردد.

در بررسی های این کمیسیون در هیچ کدام از اوصاف و شرایط مذکور در اصل پنجم و یکصد و دهم قانون اساسی در این مدت 20 سال و اندی در وجود رهبر عزیزمان نه تنها کم و کاستی مشاهده نشد بلکه هر مقدار زماناً جلوتر می رویم صفات لازم مزبور درخشان تر، مخصوصاً درایت و مدیریت در حد اعلا در ایشان متجلی می شود و بی اختیار آیه شریفه الله اعلم حیث یجعل رسالته در ذهن انسان تداعی می نماید.

چون هدف گزارش عملکرد و بحث از مدیریت 20 ساله مقام رهبری فعلاً مطرح نیست فقط به علت حساس بودن مقطع ده ماهه اخیر و حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، توضیحی در این قسمت معروض می گردد:

در شرایطی که طبق مستندات معتبر و واضح و اعترافاتی که شمه ای از آن در سیمای جمهوری اسلامی ایران و در رسانه های خارجی منتشر شد حقیقت جریان توطئه براندازی بود که توسط بیگانگان و مزدوران داخلی آنها طراحی شده بود.

از سرویس های جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی و سازمان سیاسی امریکا گرفته تا سفارتخانه پیر استعمار دولت انگلیس،‌ از منافقین محارب و سلطنت طلب ها گرفته تا آنان که از بیت العدل دستور می گرفتند با استفاده از بسترسازی فریب خوردگان و فتنه گران و آشوب طلبان داخلی که با ایجاد بلوا و آتش سوزی و آشوب در روزهای قدس و 13 آبان و 16 آذر با شعارهای انحرافی که حکایت از حذف اسلامیت و جمهوریت و اهانت به مقام والای امام عظیم الشأن (ره) و مقام شامخ ولایت می نمود و بالأخره وقاهت را به جایی رساندند که به قرآن مجید و عاشورای حسینی و عزاداران سیدالشهدا (ع) هتاکی کردند و مصدوم نمودند و سایر فجایعی که برادران بزرگوار مستحضرید.

لازم به یادآوری است اولین برنامه معارضین القای تقلب در انتخابات و دومین مرحله طرح ابطال انتخابات بود و در نتیجه نادیده گرفتن قانونمندی، ایجاد تفرقه و تشتت در بین آحاد ملت، ایجاد التهاب در کشور و پایمال کردن خون مقدس شهداست که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برای کشورمان به ارمغان آورده بود.

با تفضلات الهی و مدیریت عالی و درایت رهبر معظم انقلاب در وهله اول و بصیرت علمای متعهد به انقلاب و مردم ولایت مدار در وهله بعدی، همه این توطئه ها خنثی گردید و با راهپیمایی عظیم و پرشور ملت سلحشور ایران در هشتم و نهم دی ماه و محکوم نمودن این هتاکی ها و قداست شکنی ها، نقشه شوم دشمنان اسلام و ولایت و مقدسات اسلامی نقش بر آب شد.

مقام معظم رهبری با آن ذکاوت و تیزهوشی که دارند در اول فروردین 88 در سخنرانی مشهد مقدس در مورد احتمال وجود توطئه ها و القای شبهات در انتخابات هشدار دادند.

سپس در آستانه انتخابات از روشنگری ها و هدایت های بصیرت آمیز به طور مرتب مردم را برخوردار می فرمودند، مخصوصاً روی جمهوریت و اسلامیت نظام با بیانات مختلف تأکید داشتند و بعد از انتخابات و مسأله اردوکشی های خیابانی که عمدتاًٌ در تهران و بعضی شهرستان ها پیش آمد علاوه بر ایراد خطبه ها و سخنان حکیمانه عمومی، بعضی از کاندیداها و اعضای اصلی ستادهای آنان را در جلسات خصوصی کراراً خواسته و نصایح لازم مخصوصاً اصل قانونمندی را گوشزد فرمودند و ضرورت توبه و برگشتن به آغوش ملت را یادآور شدند.

گاهی با یادآوری بصیرت عمار و ضرورت دشمن شناسی و در کمین بودن دشمنان قسم خورده اسلام و لزوم مقابله با آنان به درایت مردم می افزودند.

از مظاهر منادی وحدت بودن معظم له همین بس که می فرمود باید جلب حداکثری و دفع حداقلی محقق شود. گاهی از فتنه هایی که به وسیله بنی صدر و خارجی ها در زمان حضرت امام (ره) پیش آمد سخن به میان می آورد. از مسجد ضرار و سوء استفاده از عناوین مذهبی را یادآوری می فرمودند و به طور خلاصه در برخورد با فتنه و تبیین حقایق و ترمیم مسائل، تلاش وافر مبذول می داشتند و در ایجاد آرامش و برقراری وحدت در بین آحاد ملت و رعایت احترام مسئولان عالی کشور و انسجام و همدلی بین قوای سه گانه و پیشرفت مادی و معنوی کشور تأکید فراوان داشته و داشتند تا اینکه بحمدالله تعالی با این تدابیر خردمندانه در حد زیادی فتنه ها خاموش گردید.

اینکه عرض شد تا حد زیادی برای اینکه طبق اخبار موثق هنوز اتاق فکری در خارج کشور با عضویت چند نفر که مشکل اعتقادی دارند برقرار می شود و همچنین در برنامه های اینترنتی مشاهده می شود که به داخل کشور مشغول القائات مطالب شیطانی و تداوم دادن خط توطئه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و آب به آسیاب دشمن می ریزند اما آنچه جای خوشحالی است داشتن بصیرت و روحیه ولایت مداری و اطاعت محض از رهنمودهای مقام شامخ ولایت در اکثریت قریب به اتفاق ملت است و خوشبختانه افراد منحرف تعداد بسیار قلیل است و شاهد زنده این معنی راهپیمایی بسیار گسترده و بی سابقه 22 بهمن در سراسر کشور بود که ملت با حماسه بی نظیر خود و شعارهای ولایت مدارانه دنیا را مبهوت و دشمنان را دچار سردرگمی نمود. فلذا جای بسی تقدیر و سپاسگزاری است.

مقام معظم رهبری علاوه بر پیام تشکری که صادر فرمودند در دیدار جمعی از مردم آذربایجان به مناسبت سالروز قیام 29 بهمن تبریز، تفصیلاً از هوشیاری و حضور در صحنه ملت ایران قدردانی فرمودند. ضمناً هشداری به سردمداران استکبار دادند و فرمودند جمهوری اسلامی ایران از موضع خود که سخن دل ملت ها و بسیاری از دولت هاست کوتاه نخواهد آمد اما به هیچ وجه از این مخالفت ها و تهدیدها نیز نمی هراسیم و با صراحت اعلام می کنیم ما با استکبار و نظام سلطه و تسلط چند کشور بر جهان مخالفیم و با آن مبارزه می کنیم و نخواهیم گذاشت این چند دولت با سرنوشت دنیا بازی کنند.

در خاتمه از خداوند متعال دوام سایه پربرکت رهبر حکیم و دیده‌بان شجاع فرزانه را بر سر میهن عزیز ایران بلکه جهان اسلام و سربلندی ملت قهرمان و آگاه ایران و تمام مسلمین جهان مورد مسئلت است.


17 پاسخ به “گزارش خبرگان رهبری از تحقیق در مورد اوصاف رهبر انقلاب”

 1. سكوت گفت:

  اندر فوايد خاموشي …

 2. mehdi گفت:

  omidwaram ke be mardom dobare khianat nashawad

 3. هستی گفت:

  خدا را شکر همه چیز خوب وعالی است ما قدر ناشناسیم …!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. حافظ . ن گفت:

  ما آنچه را می‌بينيم باور داريم.
  اينها را خودشان باور می‌كنند كه ما باور كنيم؟؟

 5. مریم گفت:

  این است روحیه بنده گی در مقابل بنده خدا و نفی اصل اول اسلام یعنی توحید!

 6. علیرضا گفت:

  جالبه…بدرستی آقای کروبی درست گفتند که این آقایان سرشان را زیر برف کرده اند.فکر میکنم بهترین راه همان برگذاری رفراندم بر سر شورای نگهبان است تا به این ترتیب بتوانیم مجلس خبرگان مستقل و مردمی داشته باشیم به جای خبرگان مجیزگو!!!!!

 7. محمد گفت:

  واقعا کم و کاستی نبوده؟!

 8. ناشناس گفت:

  دست خبرگان رهبری درد نکند . چقدر زحمت کشیدند !

 9. توانا گفت:

  خبرگان رهبري پاسخ دهند:

  1- چرا رهبري در روز 23 خردادماه پيامي دادند كه گويي نتيجه انتخابات قطعي است و بر خلاف قانون اساسي كه شوراي نگهبان بايد صحت انتخابات را تأييد كند ايشان موضع گيري كردند.

  2- چرا با توجه به اعتراضات خياباني گسترده نسبت به نتيجه انتخابات ، احمدي نژاد ميتينگ ميدان ولي عصر برگزار كرد و جشن پيروزي گرفت و معترضين را خس و خاشاك ناميد؟ آيا اين اقدام احمدي نژاد به واسطه تأييد زود هنگام رهبري نبود؟

  3- آيا بازداشتگاهها زير نظر مستقيم رهبري است كه ايشان بايد دستور تعطيلي آنها را صادر نمايند؟

  4- چرا رهبري در پايان هشت ساله رياست جمهوري هاشمي گفتند هيچكس مثل هاشمي براي من نمي شود و احمدي نژادي كه ايشان گفتند كه با او همسو تر است آن دوران را دوران اشرافيت و سياهي و غيره ناميدند؟

  5- چرا كيهان كه ارگان رهبري است و از بودجه بيت المال ارتزاق مي كند برخلاف گفته رهبري كه در زمان تبليغات انتخابات گفتند هز گروه و هر شخص خود را اثبات كند و ديگران را نفي كند عمل نمود و كروبي را شيخ بي سواد ناميد و هزاران اهانت را به سه نفر ديگر روا داشت؟

  6- آيا شعار مرگ بر ضد ولايت فقيه صحيح است؟ اگر اين درخواست مرگ ، درخواستي باشد كه از خدا مي خواهند و نفرين است حرفي نيست ولي اگر عده اي گمان كنند كه خون كساني كه ضد ولايت فقيه هستند هدر است چه بايد گفت؟

  7 – چرا در جريان اختلافات داخلي عده اي نزد رهبري مي روند و مي گويند جانم فداي رهبر و يا خوني كه در رگ ماست هديه به رهبر ماست يا واي اگر خامنه اي حكم جهادم دهد و غيره.آيا رهبر رهبر همه مردم است يا رهبر عده اي كه ايشان را مقدس مي دانند؟

  8- آيا رد صلاحيت ها در زمان امام بيشتر بود يا در زمان آقاي خامنه اي؟ آيا آزادي مردم در انتخاب موكلين خود محدودتر نشده است؟ آيا مردم براي انتخاب موكل خود نبايد آزاد باشند و وكيل مردم بايد توسط شورا ي نگهبان به ايشان تحميل شود؟ آيا شعار پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد به پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به خودتان آسيبي نرسد تبديل نشده است؟

  9- انسان جائز الخطاست آيا آقاي خامنه اي واقعا در اين بيست سال اشتباه نداشته است ؟ امام كه داشت و اعتراف كرد و از چيزي واهمه نداشت؟ آيا وظيفه خبرگان تعريف و تمجيد است يا نظارت بر رهبري و بازگو كردن انحرافات و اشتباهات رهبري و تذكر دادن به وي؟آيا رهبري خود را پاسخگو بداند يا خبرگان بايد نزد وي بروند و تشكر كنند كه وقت داده است به ايشان كه خدمت ايشان شرفياب شوند؟

  10- چرا آقاي احمدي نژاد كه با سياه نمايي دوران قبل از خود رأي آورد رهبري يك بار هم به او تذكر نداد؟ آيا زير سوال بردن دوران هاشمي و خاتمي همان زير سوال بردن ولايت فقيهي رهبري نبود؟ پس رهبري كجا بود كه آنهمه سياهي رخ داد؟

  11- چرا رهبري مانند علي عليه السلام وقتي كه شنيد يك نفر از سپاهش خلخالي از پاي يك زن يهودي در آورده است چنان برآشفت كه گفت كه اگر دق كند مؤمن از شنيدن آن جا دارد ،وقتي شنيد نيروهاي تحت امرش چهار نفر را در شرايط بد نگهداري كرده اند كه منجر به مرگشان شده است واکنشی نشان نداد؟

  12- در خصوص آيه اطيعو الله و اطيعوالرسول بعدا مطالبي را خواهم آورد.

 10. علی گفت:

  الحمدلله، مملکت گل و بلبل

 11. داوودی...! گفت:

  اما آنچه جای خوشحالی است داشتن بصیرت و روحیه ولایت مداری و اطاعت محض از رهنمودهای مقام شامخ ولایت در اکثریت قریب به اتفاق ملت است…

  بله… واقعا همین طوره…
  من که تو شهر قم هستم و قم میشه گفت مذهبی ترین شهر ایران هست واقعا این ادعا به وفور مشهود هست…!
  مخصوصا بعد از انتخابات …!

 12. سرباز سبز گفت:

  همه چی آرومه ، من چقدر خوشبختم

 13. ناشناس گفت:

  ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  فقط میر حسین!
  ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 14. تذکره گفت:

  “ان هذه تذکره فمن شاء اتخذ الی ربه سبیلا:”
  همانا این قرآن یادآوری و تذکری است برای هرکس که بخواهد بسوی پروردگارش راهی بجوید:
  “و قالوا ربنا انا اطعنا ساداتنا و کبرائنا فاضلونا السبیلا*ربنا اتهم ضعفین من العذاب والعنهم لعنا کبیرا”
  (مجرمان در روز حساب)می گویند پروردگارا همانا ماآقایان و بزرگان خود را اطاعت کردیم تا اینکه ما را به گمراهی کشاندند*پروردگارا پس آنها را عذابی دوچندان بده و آنها را نفرین بزرگی کن

  قبول کنیم که بزرگان نیز در معرض اشتباهند…
  فبول کنیم که خداوند به ما عقل داده تا خود راه درست را بیابیم….
  اینکه عقلمان را دست دیگری بدهیم نا شکری عظیمی است
  والعاقبه للمتقین

 15. لام تا کام گفت:

  خود گوییم و خود خندیم و خود مرد هنرمندیم…

  امان از آن بازی که بازیکنهای یک تیم سوت داور را به مربی خود تقدیم کنند!!!

 16. نجفی گفت:

  با درود بر همه دوستان بخصوص “توانا”ی عزیز
  باید عرض کنم که احساس من از خواندن این گزارش ، مشاهده (معنوی) شعله های آتش جهنم بود.
  شاید برخی از شما از احادیثی که بیانگر کیفرهای سخت در جهنم برای عالمان بی عمل هستند خبر نداشته باشید ، اما آنان که خبر دارند می دانند که پشت جمله های چنین عالمانی چه آتشی شعله ور است.