سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » باقریان به خاطر دفاع از فتوای امام در زندان است...
» نوشته حمزه غالبی برای مشاور میرحسین موسوی؛

باقریان به خاطر دفاع از فتوای امام در زندان است

چکیده :من همراه یکی از نزدیکان شهید رجایی به قرنطینه اندرزگاه هفت منتقل شدم. او می گفت بخاطر فتوای امام به نتیجه انتخابات اعتراض داشته است. از او پرسیدم کدام فتوا؟ گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد. معتقد بود که هر کس بازداشت شده حتما ریشه ای در انقلاب دارد که درمقابل انحراف آن اعتراض کرده است.نمی دانم چرا وقتی خبر بازداشت مهندس باقریان را شنیدم یاد حرف های آن همراه شهید رجایی در بند عمومی افتادم. می خواهم به آن دوست بگویم که الان دیگر صد در صد حرفت تایید شد. بازداشت باقریان برای من حجت را تمام...


کلمه: حمزه غالبی مسئول کمیته جوانان و دانشجویان ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی که خود بیش از 70 روز در بازداشت به سر برده است در یادداشتی در وبلاگ خود درباره مهندس محمد باقریان مشاور میرحسین موسوی که در تاریخ 7 دی بازداشت شد، نوشت:

یادم هستد که اصلا در جلسات لب به چیزی نمی زد. اصلا بعد از مدتی برایم نکته ای شد که چرا هیچ وقت لب به چیزی نمی زند. مخصوصا چند باری که با خودم شیرینی یزدی آورده بودم و او چیزی بر نداشت.

همه محمد باقریان را به عنوان یک مدیر تواند و خلاق می شناسند. اگر چه او مدیریت های ارشدی مثل معاون نخست وزیری و معاونت رئیس جمهور را تجربه کرده بود اما از دولت دوم آقای خاتمی -علی رغم اینکه مسئولیت کلان حکومتی به او پیشنهاد شد- ترجیح داد که به فعایت های غیر دولتی بپردازد.

هر چند فعالیت اجتماعی و مذهبی را به دولتمردی ترجیح داد اما دلبستگی اش به امام نمی گذاشت از مهجور شدن امام رنجو نباشد؛ علقه اش با آرمانهای انقلاب نمی گذاشت نگران حضور نا اهلانی که امامش تحذیر کرده بود نباشد و دلواپسی اش برای کشورش نمی گذاشت که نسبت به عملکرد فاجعه بار دولت آقای احمدی نژاد بی تفاوت باشد. او کمکش به مهندس موسوی در ایام انتخابات را به خاطر شرایط خطیر کشور می دانست و معتقد بود بعد از انتخابات باید به همان فعالیت های اجتماعی بازگردد و به قول خودش برود دنبال دغدغه های مسلمانی اش.

من در زمان بازداشت همراه یکی از نزدیکان شهید رجایی به قرنطینه اندرزگاه هفت منتقل شدم. او می گفت به خاطر فتوای امام  به نتیجه انتخابات اعتراض داشته است. از او پرسیدم کدام فتوا؟ گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد. معتقد بود که هر کس بازداشت شده حتما ریشه ای در انقلاب دارد که درمقابل انحراف آن اعتراض کرده است. هر روز رزمنده ای، فرزند شهیدی و… را در قرنطینه پیدا می کرد و می گفت دیدی گفتم؛ اینم نشانه اش.

ظاهرا بزرگترین جرم باقریان نزدیکی اش به میرحسین است. اما نمی دانم چرا وقتی خبر بازداشتش را شنیدم یاد آن حرف های آن همراه شهید رجایی در بند عمومی افتادم. می خواهم به آن دوست بگویم که الان دیگر صد در صد حرفت تایید شد. بازداشت باقریان برای من حجت را تمام کرد.

راستی یادم رفت بگویم دلخوری من از این که چرا باقریان هیچ وقت از شیرینی که من میآورم بر نمی دارد، باعث شد کنجکاو شوم و متوجه شوم که او تقریبا تمام سال را روزه است.

منبع: وبلاگ رتوریک


8 پاسخ به “باقریان به خاطر دفاع از فتوای امام در زندان است”

 1. دعا در سکوتی سبز گفت:

  در سکوت باشکوه موج عظیم سبز، در دلهامان یاد تمامی زندانیان سیاسی را گرامی می داریم و برای رهاییشان دعا خواهیم کرد.

 2. سید حامد سبز گفت:

  الهم عجل لولیک الفرج
  الهم فک کل اسیر
  زنده باد میر حسین عزیز
  خدایا میر حسین عزیزم رو کمک کن تا تو این راه حتی کلمه ای اشتباه نگه
  میر حسین عزیزم میدونم که خدا خیلی دوست داره چون بنده هاش عاشقانه تو رو دوست دارن

 3. رحماني گفت:

  يكي از نشونه هاي محبتش به امام هم حتما طرفداري از امثال گنجي و سروش يا عدم موضع گيري در برابر اونهاست.

 4. ناشناس گفت:

  خانواده اش هیچ خبری از او ندارند حتی یک تماس کوتاه.

 5. محمد گفت:

  همین دیشب خواب ایشان رو دیدم.مثل همیشه لبی خندان و قلبی با ایمان…

 6. ناشناس گفت:

  اللهم فک کل اسیر.به امید ایرانی اباد وازاد

 7. دانشجو گفت:

  آقا یا خانم رحمانی:

  شما بر این باورید که یا آدم باید معصوم باشد یا ضد انقلاب. این تفکر رو کنار بگذارید. خیلی ها هستند که در برابر خیلی چیزها موضع نمیگیرند، یعنی اصلا وقت و مجالش رو ندارند، برای این کار شما برو تو بندشون ازشون بپرس نظرتون راجع به گنجی و امثالهم چیه اگه جواب نداد بعد بگو چرا موضع نگرفته… شما توقع دارید منتقدانتون در برابر هر چیز بی ارزشی که اتفاق میافته موضع گیری کنند.حتی اگه یه لات مشروب خوری اون ور دنیا یه حرفی بزنه، شما فرداش میگید چرا فلانی موضع گیری نکرد پس معلوم میشه دشمن خدا و پیغمبره.

 8. احمد گفت:

  عوام فریبی تا چه ادازه مشکل آقایان نداشتن اعتقاد به ولایت است ایشان اگر مرید امام بودن میدانستن که ایشان ولایت مطلقه را برای اولین بار بیان نمودن وسلام