سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه شماره 17 میرحسین موسوی و راه حل های برون رفت از بحران...

بیانیه شماره 17 میرحسین موسوی و راه حل های برون رفت از بحران

چکیده :فرمان اعدام و قتل و زندانی کروبی و موسوی و امثال ما مشکل را حل نخواهد کرد . سخنان روز چهارشنبه میدان انقلاب و قبل از آن نماز جمعه هفته پیش دانشگاه که توسط چهره های منتسب به نظام ایراد گردید، نتایج هر نوع اقدام تروریستی را مستقیما به سمت کانون نشانه خواهد رفت و گره مشکل بحران کنونی را نا گشودنی خواهد ساخت....


کلمه: میرحسین موسوی در بیانیه ای به مناسبت وقایع عاشورای حسینی و روزهای پس از آن ضمن انتقاد شدید از  برخوردهای خشونت آمیز نیروهای حکومتی با ملت عزادار ایران راه حل های پنجگانه خود را برای خروج وضعیت بحرانی فعلی ارائه کرد.وی  در راه حل های پنجگانه خود بر اهمیت مسئولیت پذیری مستقیم دولت در مقابل ملت و مجلس و قوه قضائیه در مقابل مردم، تدوین قانون شفاف و اعتماد برانگیز برای انتخابات، آزادی زندانیان سیاسی و احیاء حیثیت و آبروی آنها ، آزادی مطبوعات و رسانه ها و به رسمیت شناختن حقوق مردم برای اجتماعات قانونی تاکید کرد.

به گزارش کلمه متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا ابا عبدالله. انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم فیالیتنی کنت معکم فافوزا فوزا عظیما

همواره به اینجانب و دوستان گفته می شد که اگر شما اطلاعیه ندهید مردم به خیابانها نخواهند آمد و آنان از اعتراضات و مطالبات خود دست برخواهند داشت وآرامش به کشور برخواهد گشت. بنده به عنوان یک همراه جنبش عظیم سبز مردمی با این نظر موافق نبودم و می اندیشیدم که تا اصلاحات لازم با تکیه براصول روشن که می توان آنها را از قانون اساسی استخراج کرد، صورت نگیرد ، آب رفته به جوی باز نخواهد گشت.

برای مراسم عاشورای حسینی علیرغم درخواستهای فراوان، نه جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی اطلاعیه دادند و نه حجت الاسلام و المسلمین خاتمی اطلاعیه صادر کردند و نه بنده و دوستانم. با این وصف یک بار دیگر مردمی خداجوی به صحنه آمدند و نشان دادند که شبکه های وسیع اجتماعی و مدنی که در طول انتخابات و بعد از آن به صورت خود جوش شکل گرفته است، منتظر اطلاعیه و بیانیه نمی مانند. در حالی که مردم نه روزنامه همراه و مشوقی در کنار خود داشتند و نه از صدا و سیما، به عنوان رسانه ای ملی و بی طرف و منصف و عاقل بهره می بردند. باز همه ملت ها و جهانیان شاهد بودند که در میان طوفانی از تهدیدها و تبلیغات و تکفیرها و اهانتها، عزاداران حسینی در این روز مقدس حسین حسین گویان به صورت مسالمت آمیز و بدون شعارهای تند روانه میدانها و مسیرهایی شدند که خود انتخاب کرده بودند و این بار نیز چون دفعات گذشته با اعمال تحریک آمیز مواجه شدند، خشونت های غیرقابل باور چون زیر کردن راهپیمانان، تیراندازی نیروهای لباس شخصی که امروز هویت آنها بر کسی پوشیده نیست و روز بروز پرده از چهره آنان و سرانشان کنار زده می شود، فاجعه ای را آفرید که اثرات آن به این زودی از صحنه سیاسی کشورمان رخت برنخواهد بست.

مشاهده فیلم های تکان دهنده عاشورا نشان می دهد که اگر شعارها و حرکات جاهایی به سمت افراط غیر قابل قبول کشانده می شود، ناشی از به زیر انداختن افراد بی گناه از روی پل ها و بلندی ها، تیراندازی ها و آدم زیر کردن ها و ترورهاست . جالب آنکه در بعضی از این فیلم ها دیده شده است که مردم در پشت چهره نیروهای انتظامی و بسیجی مهاجم برادران خود را می بینند و در شرایط بحرانی و پر از خشم و هیاهوی آنروز سعی می کنند بدانها آسیبی نرسد. اگر صدا و سیما یک جو انصاف و عقل داشت می توانست برای تلطیف فضا و نزدیک کردن مردم به همدیگر گوشه ای از این صحنه ها را نشان دهد. ولی هیهات! جریان روزهای بعد از عاشورا و گسترش دستگیریها و دیگر تمهیدات دولتی نشان می دهد که مسئولان اشتباهات گذشته را این بار در وسعت بیشتر تکرار می کنند و آنها می اندیشند سیاست ارعاب تنها راه حل است.

گیرم که چند روز با دستگیریها ، خشونت ها ، تهدیدها و بستن دهان روزنامه ها و رسانه ها سکوت برقرار گردید، تغییر قضاوت مردم را نسبت به نظام چگونه حل می کنید؟ تخریب مشروعیت را چگونه جبران می نمائید؟ نگاه ملامت آمیز و متعجب همه جهانیان از این همه خشونت یک دولت به ملت خود را چگونه تغییر می دهید؟ با مشکلات بر زمین مانده اقتصادی و معیشتی کشور که به دلیل ضعف مفرط دولت روزبروز وخیم تر می شود چه می کنید؟ با چه پشتوانه ای از کارآمدی و انسجام ملی و سیاست خارجی موثر، سایه قطعنامه ها و امتیازخواهی های بیشتر را در سطح بین الملل از سر کشور و ملتمان دور می کنید؟

اینان می اندیشند با عقب راندن نخبگان و روشنفکران و دانشگاهیان و فعالان از صحنه سیاسی خواهند توانست بدون پرداختن ریشه ای به مسائل امروز کشور به دیروز قبل از انتخابات برگردند؟ اما کسانی که تاریخ را خوانده اند و کمی با ماهیت پیچیده جوامع آشنایی دارند می دانند که این تفکر ناشی از یک توهم واقع گریز و پناه بردن به رویکردهای کم عمق و گول زننده است .

بنده به صراحت و روشنی می گویم فرمان اعدام و قتل و زندانی کروبی و موسوی و امثال ما مشکل را حل نخواهد کرد . سخنان روز چهارشنبه میدان انقلاب و قبل از آن نماز جمعه هفته پیش دانشگاه که توسط چهره های منتسب به نظام ایراد گردید، نتایج هر نوع اقدام تروریستی را مستقیما به سمت کانون نشانه خواهد رفت و گره مشکل بحران کنونی را نا گشودنی خواهد ساخت. گوساله و بزغاله خواندن بخش عظیمی از جامعه و خس و خاشاک نامیدن آنان و مباح کردن خون عزاداران حسینی فاجعه ای است که هم اکنون توسط افرادی مشخص و صدا و سیما در جامعه رخ داده است. این چه سخنرانی است که از تریبون دولتی مردم را به جنگ با یکدیگر دعوت می کند و یک عده را حزب الله می نامد و عده ای دیگر را حزب الشیطان؟ بارها در یک سخنرانی کوتاه اعلام می کند مردم توجه کنید جنگ است! آیا این سخنان دعوت به جنگ و شورش داخلی نیست ؟ با توجه به استفاده از اصطلاحات مذهبی و اشاره به آیات و روایات ، این مراجع عظام و روحانیون فاضل هستند که می توانند بگویند با این گونه اشخاص چه می توان کرد؟

آنچه به بنده به عنوان یک فرد کوچک این جامعه مربوط می شود استقبال از هر هجمه ای در راه اسلام و کشور عزیزمان است و سخنان چند روز اخیر،  بنده را به یاد کلام امام رحمه الله علیه می اندازد که ” بکشید ما را ، ما نیرومند تر می شویم”. بنده ابایی ندارم که یکی از شهدایی باشم که مردم بعد از انتخابات در راه مطالبات به حق دینی و ملی خود تقدیم کردند و خون من رنگین تر از آن شهدا نیست.

بنده به صراحت می گویم تا وجود یک بحران جدی در کشور به رسمیت شناخته نشود، راهی برای خروج از مشکلات و مسائل پیدا نخواهد شد. عدم اذعان به بحران ، توجیه گر ادامه راه حل های سرکوبگرانه خواهد شد. اذعان به وضعیت بحرانی می تواند راه حل را نه در سرکوب که بر سر آشتی ملی قرار دهد . تهمت بی دینی و همراهی با قدرتهای بیگانه مستکبر و افراد بدنام و جریانهای منحوسی چون منافقین به فرض آنکه به حذف فیزیکی تعدادی از خدمتگزاران اسلام و مردم منتهی شود ناشی از چشم بستن به ماهیت مشکلات ملی کشور است. من به عنوان یک دلسوز می گویم منافقین با خیانت ها و جنایت های خود مرده اند، شما برای کسب امتیازهای جناحی و کینه ورزی آنها را زنده نکنید .

من لازم می دانم قبل از آنکه راه حل خودم را برای خروج از بحران مطرح سازم ، برهویت اسلامی و ملی و مخالف سلطه بیگانگان و وفادار به قانون اساسی ما و جنبش سبز تاکید نمایم. ما پیروان اباعبدالله حسین علیه السلام هستیم. ما شیفتگان حریتی هستیم که منادیش آن امام مظلوم بود . ما پیرو کسی هستیم که در قلمرو وسیع اسلامی ربودن خلخالی از پای یک زن را برنمی تابید. ما معتقد به تفسیر رحمانی از اسلام هستیم که انسانها را یا هم کیش هم می دانند و یا همسانانی در خلقت. نگاهی که بر کرامت ذاتی انسان باور دارد و برنمی تابد که ضارب او در زندان با غذایی جز شبیه غذای او نگهداری شود و یا مورد شکنجه و امثال آن قرار گیرد.

بنده و دوستان عزیزم که امروز بسیاری از آنها در زندانها محبوس هستند پای بندان سرسخت استقلال کشور هستیم و از اینکه بازار اسلامی ما تبدیل به یک بازار مکاره برای کالاهای بیگانه شده است رنج می بریم. ما به شدت با فساد موجود که ناشی از سیاستهای سوء و عدم تدبیر است مخالفیم. ما می گوئیم نهاد بزرگ و تاثیر گذاری چون سپاه اگر هر روز چرتکه بیاندازد که قیمت سهام چقدر بالا و پائین رفته نمی تواند از کشور و منافع ملی آن دفاع نماید؛ هم خود به فساد کشیده می شود و هم کشور را به فساد می کشاند . ما می گوئیم و حاضریم در مباحثات نشان دهیم که امروز منافع و حقوق مستضعفان و کارگران و کارمندان و سایر اقشار ملت در یک فساد بزرگ در حال غرق شدن است . جنبش سبز مخالف دروغ است و آنرا آفتی خانمان برانداز برای کشور می داند و از این رو دروغ های سیاسی و امنیتی و اقتصادی و فرهنگی و امثال آنرا خطری بزرگ برای کشور می دانیم.

ما یک دولت و نظام صادق و رئوف و با شفقت و مبتنی بر آراء مردم می خواهیم که به تنوع آراء و عقاید مردم نه به شکل تهدید بلکه بصورت یک فرصت نگاه کند. ما سرک کشیدن به زندگی خصوصی مردم، تفتیش عقاید، تجسس، بستن روزنامه ها و محدود کردن رسانه ها را مخالف دین مترقی و رهایی بخش خود و مخالف قانون اساسی برآمده از این دین می دانیم. ما ضایع کردن یک ریال از بیت المال را در جهت اهداف باندی و جناحی حرام می دانیم و می گوئیم که سند چشم انداز ملی بیست ساله که به تایید همه ارکان نظام رسیده است امروز به یک ورق پاره بی ارزش تبدیل شده است. ما هشدار می دهیم که رقیبان بزرگی در منطقه با رشدهای اقتصادی دو رقمی در حال ظهور هستند و روز به روز قوی تر می شوند . درحالی که ما متاسفانه از دادن یک بودجه سالانه و نگهداشتن حسابهای ذخیره ارزی و امانت در سپرده های مردم و پاسخگویی در مقابل دیوان محاسبات عمومی و مجلس شورای اسلامی عاجز هستیم .

ما نه آمریکایی هستیم و نه انگلیسی . تا  حال نه کارت تبریکی برای روسای کشورهای بزرگ فرستاده ایم و نه امید یاری آنها را داریم و می دانیم با اصالت قدرت در روابط بین اللمل هر کشور به دنبال منافع ملی خود است و ما بیزار از کسانی هستیم که بر عرف و اعتقادات دینی و ملی ملت خود احترام نمی گذارند . و مضحک است که به ما تهمت اهانت به قرآن ، عاشورای امام حسین یا پاره کردن عکس حضرت امام قدس سره زده شود . مسلما حرمت شکنی اگر در روز عاشورا صورت گرفته باشد مورد تایید ما نیست، اما بدترین نوع حرمت شکنی را کشتن بندگان بیگناه و عزادار در روز عاشورا و در ماههای حرام می دانیم .

اما من برآنم که راه حل مشکلات پیش آمده و بحران موجود چنین است؛ وضعیت کشور امروز چون رودخانه خروشان و عظیمی است که سیلابهای تند و حوادث گوناگون باعث طغیان و گل آلود شدن آن شده است . راه آرام کردن این رودخانه بزرگ و روشن ساختن و زلال کردن آب آن در یک اقدام سریع و عاجل امکان پذیر نیست . اندیشیدن به این گونه راه حلها که عده ای توبه کنند و عده ای معامله کنند و بده و بستانی صورت گیرد تا این مشکل بزرگ حل شود عملا به بیراهه رفتن است .

بنده راه حل را در روانه ساختن نهرها و چشمه هایی از آب روشن و شیرین به بستر این رودخانه می دانم که بتدریج و طی یک فرآیند تدریجی کیفیت آب و وضع رودخانه را تغییر دهد . و نیز اعتقاد دارم که هنوز دیر نشده است و نظام ما آن قدرت را دارد که در صورت تدبیر و در صورت داشتن یک نگاه احترام آمیز و توام با ملاطفت به همه ملت و اقشار آن این مهم را بانجام برساند . بنده تعدادی از این راه حلها را که چون نهرها و چشمه هایی از اب روشن می تواند فضای ملی را تحت تاثیر قرار دهد و اوضاع را به سمت بهبود ببرد، بیان می کنم :

1- اعلام مسئولیت پذیری مستقیم دولت در مقابل ملت و مجلس و قوه قضائیه به نوعی که از دولت حمایت های غیرمعمول در مقابل کاستی ها و ضعف هایش نشود و دولت مستقیما پاسخگوی مشکلاتی باشد که برای کشور ایجاد کرده است . به یقین اگر دولت کارآمد و محق باشد خواهد توانست جواب مردم و مجلس را بدهد و اگر بی کفایت و ناکارآمد بود مجلس و قوه قضائیه در چارچوب قانون اساسی با او برخورد خواهند کرد .

2- تدوین قانون شفاف و اعتماد برانگیز برای انتخاباتها به نوعی که اعتماد ملت را به یک رقابت آزاد و منصفانه و بدون خدعه و دخالت قانع سازد . این قانون باید شرکت همه ملت را علیرغم تفاوت در آراء و اندیشه ها تضمین کند و جلوی دخالت های سلیقه ای و جناحی دست اندرکاران نظام را در همه سطوح منتفی سازد . مجالس اولیه انقلاب می تواند به عنوان الگویی مورد توجه قرار گیرند .

3- آزادی زندانیان سیاسی و احیاء حیثیت و آبروی آنها . بنده یقین دارم که این اقدام نه به ضعف که به درایت نظام تعبیر خواهد گشت . و نیز آگاهیم که جریانهای سیاسی منحطی با این راه حل مخالف هستند .

4- آزادی مطبوعات و رسانه ها و اجازه نشر مجدد روزنامه های توقیف شده جزء ضروریات روند بهبود است . ترس از آزادی مطبوعات باید از بین برود و تجربیات جهانی در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد . گسترش کانال های ماهواره ای و اهمیت یافتن آنها و تاثیرگذاری قاطع این رسانه که بخوبی ناکافی بودن روش های قدیمی و محدودیت صدا و سیما را می رساند . پارازیت ها و محدودیت های اینترنتی می تواند برای مدت کوتاهی اثرگذار باشد . تنها راه چاره داشتن رسانه هایی متنوع و آگاه و آزاد در داخل کشور است . آیا زمان آن نرسیده است که با اقدامی شجاعانه و ناشی از اعتماد به متفکران و نیروهای خلاق جامعه ، نگاهها را از آنسوی مرزها به شکوفایی خلاقیت سیاسی و فرهنگی و اجتماعی داخلی برگردانیم ؟

5- برسمیت شناختن حقوق مردم برای اجتماعات قانونی و تشکیل احزاب و تشکل ها و پایبندی به اصل 27 قانون اساسی . اقدام در این زمینه که می تواند با درایت و همکاری همه علاقمندان به کشور صورت گیرد در طول چند ماه می تواند فضایی توام با دوستی و محبت ملی را جایگزین در گیری سازمان بسیج و نیروهای امنیتی با مردم و یا درگیری مردم با مردم نماید .

به بندهای فوق پیشنهادات دیگری نیز می توان اضافه کرد . به نظر بنده حتی یک جوی کوچک زلال در این بین می تواند مغتنم باشد . ضرورتی ندارد همه بندها با هم شروع شود . مشاهده عزم در این راه بروشنی افق کمک خواهد کرد . و کلام آخر آنکه همه این پیشنهادات بدون نیاز به توافق نامه و مذاکره و داد و ستدهای سیاسی و از موضع حکمت و تدبیر و خیرخواهی می تواند اجرایی شود .

میرحسین موسوی


 • ارباب

  مخالف میمیرد
  بار آخرت باشه میای اینجا نظر می دی
  درود بر میرحسین
  درود بر خاتمی
  درود بر کروبی
  روحت شاد رهبر بزرگ منتظری عزیز

 • هادي

  با سلام .
  به اميد پيروزي

 • سعيد

  بهتر است بجاي بيانيه دادن وقت بگذاريد و تاريخ خصوصاً تاريخ اسلام و زندگينامه طلحه وزبير را با دقت بخوانيد .
  وبدانيد با آل علي هركه درافتاد برافتاد

 • آفرين بر كسي كه طرفدار آشتي ملي هست .
  موسوي دست دارم.
  اميدوارم در راهي كه قدم گذاشتي پيروز بشي. انشاالله…

 • مابا توییم ای مجاهد راه آزادی و ای مظهر شرافت ای اسوه ی شجاعت رای هامون رو که دزدیدن دلمون رو هم که شکستن وقتی هم که اعتراض کردیم تو سرمون زدن بهمون تهمت زدن شکنجه ی رو حیمون هم که دادن تا میتو نستن دروغ سر هم کردن ولی دیگه نمی زاریم که تو و اندیشمون رو ازمون بگیرن. این جانیان و فرو مایگان من رو بیاد شع ری از حافظ می ندازن که می گه:{
  تو خود را چو کودک ادب کن به چوب /به گرز گران مغز مردم مکوب} دوست دارم میر حسین

 • میر علی موسوی

  سلام بر رئیس جمهور محبوب و و البته شجاع
  اللهم اكشف هذه الغمه عن هذه الامه بحضوره و عجل لنا ظهوره ،
  انهم یرونه بعیداً و نراه قریباًَ برحمتك یا ارحم الراحمین

 • من اولش بگم که یاشیل در زبان آذری یعنی سبز بعد بگم که ای کاش 1000 تا جان داشتم و هر 1000 تا را در راه نخست وزیر محبوب وغیر قابل حذف امام فدا می کردم

 • مخالف

  ما بچّه هاي جنگيم
  بجنگ تا بجنگيم

 • امین

  شما هویت خودتون رو روز عاشورا نشون دادید. فکر نمی کنید دروغ دیگه کافی باشه؟ دیگه بسه دروغگویی؟ سرتون رو از زیر برف بیرون بیارید آقای میرحسین موسوی.

 • امین

  آزادی یعنی همین

 • سامان

  آخر دروغگويي تاكي و تاچه حد؟ در توبه براي هميشه باز نيست .جناب آقاي موسوي اگر دين نداري لااقل آزاده باش!!!

 • یک یا حسین تا میر حسین
  این شعر را بارها تکرار کردم و در روز عاشورا بلندتر فریاد زدم .
  عزادار حسینیم حامی میر حسینیم
  این عزادار های حسینی چگونه می توانن قران پاره کنند . پرچم سبز حسین که نشانه آزادی است را پاره کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  رئیس جمهور عزیز ما رئیس جمهور داغدار ما رئیس جمهور سبز ما ما ایستاده ایم ما هستیم و ما بیشماریم

 • میر حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؟
  او چه شخصیست که سبــــــــــز جامه اوست؟
  هان اوست فرزند زهراست(ع)!
  آری خود اوست امید فرداست!
  موسوی جان تو و جان وطن
  نه چو اینها که به فکر خویش اند!
  میرحسین من ز تو فردا خواهم
  نه زه اینها که به فکر … اند!
  زنده باد جنبش سبز!
  مرگ بر دیکتاتور!

 • آقای موسوی عزیز!مشکل تاریخی ما اینه که هر چقدر اینطرفی ها روز به روز در طول تاریخ روشنتر و اگاهتر شده اند،به همان میزان وبلکه بسیار بیشتر از ان،انطرفیها در جمودو انحطاط فکری افتاده اند!من ایمان دارم که اینها به این زودی قادر به درک مسائل نیستند،اینها انقدر کم عمقند که بر سر شاخ نشسته و بن می برند!
  داستان اینها از روزی که پیامبر اکرم ص به احترام یک یهودی بلند شد و پدران ایشان لب به اعتراض گشودند که چرا به پای یک یهودی بلند میشوی،شروع شد.اینهاخود یک پا پیغمبرند!

 • کامران

  درود بر تو موسوی صبور و مظلوم و بر همرزمانت کروبی شجاع و خاتمی بزرگ

 • کامران جان

  درود بر تو موسوی صبور و مظلوم و بر همرزمانت کروبی شجاع و خاتمی بزرگ

 • كورش

  درود بر رییس جمهور موسوی

 • ناشناس

  جناب مهندس میرحسین موسوی وقتی دربعدازظهر چهارشنبه ازصداسیما صحبتهای … آن سخنران راشنیدم برایه لحظاتی احساس کردم زمان به قعهقرا رفته ومن برگشته ام به قرون شانزدهم وهفدهم ودردادگاه انگیزیسیون (تفتیش عقاید) کلیسای واتیکان حضوردارم وشاهد محاکمه گالیله وبررونو!هستم بادیدن این جمعیت وآن نوع سخنرانی مضحک وعوام پسند به این نتیجه رسیدم که”عجب پتانسیل فوق العاده ایی درمذاهب برایه تحریف توام با استحمار انسانهایه ناآگاه وجود دارد” حقیقتا مقاومت شما ودوستان وهمفکرانتان مرامتعجب کرد واین درمورد شما تایید این مدعا است که هنوز خون پاک باقرخان وستار خان دررگهای فرزندان غیور واندیشمند تبریز جاری است ،خداقوت .

  <>

  میلووان جیلاس

 • رضا

  رئیس جمهور عزیز آقای موسوی دلمان را دوباره گرم کردی تا پیروزی نهایی نهضت ادامه دارد

 • پاشایی

  به امید رهایی ازاستبداد دینی دروغگویان وحاکم شدن دینداران واقعی یک یا حسین دیگر تو وخاتمی تا ابد در قلب ما هستید

 • داراب

  سلام ای کاش گوش شنوایی بود که صدایت را بشنود
  ما از شهری دور افتاده بنام داراب پیام می دهیم فقط میخوایم بدونی قلب مردم این دیار کهن برای تلاشت برای آزادی هر لحظه بیشتر می تپد

 • ali

  برای همه شما متاسفم خدا انشا اله چشمان شما و میر حسین را باز کند و براه راست هدایتتان کند . برای ابتدا راه بهتر است کمی در تاریخ صدر اسلام تامل کنید

 • درود خدا بر کسانی که حقیقت شعار انهاست ودر راه رسیدن به ان خدا را بلند تر صدا میزنند و خدا به انها جواب خواهد داد

 • سروش

  رئيس جمهور محترم جناب آقاي موسوي مردم يك بار ديگر با حماسه آفريني در 22 بهمن با شما تجديد ميثاق مي كنند

 • mona

  ya hosein mir hosein ma ta akharesh hastim be omide rooze pirozi

 • حقیقت راه نجات انسانهاست وکسانیکه دراین راه نباشند عمر کوتاهی وخداوند انها را هلاک خواهد کرد ما انسانها نباید خدا را فراموش کنیم و نباید به خاطر درد دلهای مردم یا روزنامه ها یا رسانه ها یا حرکتهای مردمی بترسیم چون اگر انها بر حق نباشند باطل میشوند ومردم بیشتر سود میبرند و باید انها را از راه درست هدایت کرد تا از بحرانها بیرون اییم

 • علی

  کشته های امروز شهیدان فردایند.

  درود بر موسوی.

 • سبز +ميرحسين=حق

  سلام به ميرحسين تاج سرماوهمه برادروخواهران سبزم.حستم تا اخرش

 • وطن پرست

  دیروز موسوی وکروبی و مردم
  امروز مراجع وموسوی وکروبی و مردم
  فردا دیگر نه ایران است نه اسلام نه…

 • سید سبز

  باسلام
  آنان که می دانند می توانند آنانان که نمی دانند نمی توانند ما برندگان تاریخیم طومار ستمگران رادرهم خواهیم پیچید ونوبت شادی ما هم فراخواهد رسید وتاریخ گواه این است که اکثریت مردم در 2حادثه اشتباه کرده اند حق رارها کرده وباطل راچسبیده اند اولی حادثه غدیر ودومی حادثه عاشورا ،کسانی که ادعا می کنند رهبران وطرفداران جنبش سبز درایران ،عمروعاص صفتان تاریخند باید دلیل متقنی برای ادعای خودداشته باشند چرابا این دید نمی گریم که این حوادث پس ازانتخابات درایران به رهبری میر حسین موسوی وهمچنین حوادث مربوط به یمن درخصوص کشتار شیعیان وقایع وعده داده شده قبل ازظهور امام زمان (عج) نمی باشند مافرزندان این انقلابیم وبااین انقلاب هیچ مشکلی نداریم وتاآخرین قطره خونمان پیرو راه امامیم و ما میدانیم که میتوانیم.
  اللهم عجل لولیک الفرج

 • محمد امين

  اميدوارم خداوند كساني را كه براي قدرت طلبي از دين و ائمه (ع) هزينه مي كنند به راه راست هدايت و جمهوري اسلامي ايران تا ظهور منجي عالم بشريت پاينده بدارد.(چاكر رهبرم)

 • سلام رییس جمهور.ما همه تا اخر همراهتم.به امید روزه ازادی ایران عزیز…
  یا حسین……………………………………………………..میر حسین

 • احسنت بر تو و هوش و ذکاوتت ای سید راستین خدا
  سلام و درود همه ایرانیان اصیل و آزاده بر تو ای شیر مرد
  تا آخرین نفس با توایم
  برایمان بمان که با نفست و کلامت و شهامتت اوج می گیریم

 • مرگ بر شاه مرگ بر شاه مرگ بر شاه

 • دوستتان دارم خواهر سبز شما سحر

 • kave

  مرگ بر مستکبر. موسوی ما تا حد مرگ با حق و اعتقادات خود پیش میرویم. درود بر موسوی

 • محسن

  آقای موسوی ملت ایران در تهران خلاصه نمی شود شما که دلسوز نظام هستی بهتر نیست که مصلحت نظام را در نظر بگیرید و به این برنامه ها پایان دهید که کشورهای بیگانه از برنامه های شما سوءاستفاده نکنند؟

 • ناشناس

  با سلام متاسفانه نه متنتان قوي بود نه در دل نشست حتما از دل حتما از دل نبوده كه بر دل ننشست
  خوف نكنيند ونترسيد نه ماهواره بي بي سي دارم نه رسانه ملي فقط چند سئوال

  اگه شما قانون منديد چرا به همان قانوني كه شما از آن راه وارد كانال انتخابات شده بوديد به راي اش سر خم نكرديد
  اگه حق با شما بود چرا رهبر و منتخب خبرگان رهبري كه منتخب و تاييد گرفته از امام شما بودند از شما و حركاتتان حمايت نكرد و شما چرا به فرامين ايشان اعتنا نكرديد اگر حسينسي علوي و انقلابي و سرباز خميني خود را ميناميد
  اگر بحق هستيد چرا همين بيانيه را با لحن نه استغفار نه استكبار بلكه ميتوانستيد با بيان قانون و از طريق قانون و حزب يا كانالهاي قانوني برسانيد البته نه آمرانه بلكه آشتيانه
  مابقي سئوالات بماند بعد و اينمك رفراندوم خواهان عزيز در راهپيمايي سراسري عاشوراييان ميبايست نتيجه آراي رفراندوم را ميگرفتند مگر اينكه باز هم داعيع تقلب داشته باشند

 • ارمين

  من پیشنهاد ميدم هر دوشنبه شب باشركت در اس ام اس برنامه 90 و فرستادن گزينه غلط نشون بديم كه بيشماريم به دوستان بگيد

 • Javad Jahad _ Shiraz

  خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم، و مردنی عطا کن که بر بیهودگیش سوگوارنباشم۰
  خدایا تو چگونه زیستن را به من بیاموز
  چگونه مردن را خود خواهم اموخت۰
  خدایا مرا از این فاجعه پلید مصلحت پرستی که چون بیماری شده است که ازعمومیتش هرکس را که سالم مانده باشد را بیمارمی نماید مصون بدار۰
  تا به بهای مصلحت حقیقت را ذبح شرعی نکنم که انچه را که حق می دانم بخاطر انچه که بد میدانم کتمان نکنم۰
  اسلام پیامبر تو با نه اغازشد
  قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم، تا از انها باشم که پول دنیا را می گیرند و برای دین کار میکنند نه از انهایی که پول دین میگیرند و برای دنیا کار می کنند۰
  خدایا رحمتی کن تا ایمان نام و نان برایم نیاورد

 • milad

  موسوی من و دوستانم هنوز شما رو دوست داریم و از شما حمایت می کنیم

 • mRn

  درورد بر رییس جمهور موسوی
  درورد بر رییس جمهور موسوی

 • درود بر موسوی

 • دبير

  گل گفتي درود بر تو وشجاعتت كه چنين از دل وزبان مردم سخن مي گويي
  ياحسين ميرحسن

 • دبيرا

  گل گفتي درود بر تو وشجاعتت كه چنين از دل وزبان مردم سخن مي گويي
  ياحسين ميرحسن

 • ma bishomariiiiiiiiim

  به امید روزی که میرحسین مون بتونه آزادانه این حرفارو توی تلوزیون بزنه. تا همه سبز ها رو خوشحال کنه.
  یا حجه بن الحسن ریشه ظلمو بکن

 • اکبر

  سلام
  با عرض احترام و ادب
  جناب آقای میر حسین موسوی خیلی وقت است که فرهنگ دروغ گویی بر سرزمین ما حکومت میکنند، خداوند بزرگ بالا را بی نهایت شاکریم که بعد از گذشت این همه زمان حداقل متوجه بد بودن عمل دروغ گویی شدیم.
  اگر در روابط خانواده گی یک خانواده ادب حاکم نداشد، مسلما آن خانواده از هم خواهد پاشید. جامعه یک خانواده بزرگ است…

  لطفا ادب را بر این ملت مهربان بر گردانید.

 • freedom

  هر که استبداد ورزد هلاک میشود . حضرت علی علیه السلام
  به امید روزی که دیکتاتورها نابود شوند

 • mamam

  dorod

 • sajjads

  zolm paian mipazirad