سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ترابی:حدادعادل یا بسیار جلوتر از رهبری حرکت می‌کند یا فرصت اصلاح نطقش را پیدا نکرد...

ترابی:حدادعادل یا بسیار جلوتر از رهبری حرکت می‌کند یا فرصت اصلاح نطقش را پیدا نکرده بود

چکیده :بنده شخصا چندین بار خواسته‌ام اسم این بسیجی‌ها که شهید شده‌اند را اعلام کنند تا ما حداقل از خانواده‌های آنها دلجویی کنیم.اما آقایان اسم نمی‌برند فقط هر روز آمار متناقض درمورد تعداد شهدای بسیجی اعلام...


کلمه:عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس گفت:«منظور رهبری از سر ندادن شعارهای مرگ بر منافق و مرگ بر ضد ولایت فقیه صریح و شفاف بود، اما نمی‌دانم چرا برخی این پیام را اشتباه درک می‌کنند یا خود را به آن راه می‌زنند و یا اینکه واقعا فراتر از رهبر سعی می‌کنند مصالح کشور را به سمتی هدایت کنند که رهبری هم نمی‌خواهند.»

نصراله ترابی در گفتگو با «پارلمان‌نیوز»، در خصوص توصیه رهبر انقلاب به پرهیز از سر دادن شعارمرگ بر منافق و ضد ولایت فقیه برای منتقدان و نطق شدیدالحن امروز حدادعادل در خصوص انتخابات و فضای پس از انتخابات گفت:«ظاهرا آقای حداد عادل ذوب در ولایت فقیه است.»

وی ادامه داد:« ایشان (حداد عادل )یا خیلی جلوتر از رهبری حرکت می‌کند و یا به دلیل آنکه این نطق را از قبل نوشته بود، دیگر فرصت اصلاح پیدا نکرده و امروز این نطق را انجام داد چرا که انتظار بود بعد از فرمایشات رهبری، اینگونه مطالب در دستور کار اصولگرایان نباشد.»

وی تاکید کرد:«صحبت‌های رهبری پیام وحدت داشت، بدین معنا که اگر دیگران حقی هم دارند از حق خودشان کوتاه بیایند تا یک فضای آرامی مطرح شود.اما پس از فرمایشات رهبری، کیهان همچنان تیتر می زند و حداد نطق می‌کند»

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس در پاسخ به این سئوال که چرا برخی نمی‌خواهند فضا آرام شود؟گفت:«به دلیل انکه فضا وقتی آرام نباشد برخی از نظر سیاسی می‌توانند مطامع خود را به پیش ببرند.»

ترابی تصریح کرد:«اگر فضا آرام باشد فضای منطقی گفت‌و‌گو و بحث پیش می‌آید که افراد مختلف نظر داده و بهترین راه حل انتخاب می‌شود اما بهترین راه حل که انتخاب بشه به نفع یک عده نخواهد بود.»

نماینده شهرکرد افزود:«در این فضا یک عده دنبال تک صدایی هستند.نه بحث و نه گفت‌و‌گویی باشد تا در فضای مه‌آلود چراغ دست یه عده خاص باشد.»

وی تصریح کرد:«در این فضا منافع عمومی مردم در دراز مدت تحقق نخواهد یافت حتی منافع یک گروه خاص هم تحقق نمی‌یابد.»

عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس خاطر نشان کرد:«باید در نظر داشت اگر حکومت هم می‌خواهیم بکنیم حکومت بر همه مردم بهتر از تعداد محدود است.»

ترابی تاکید کرد:«تاکید رهبری بر سرندادن شعارها هدف‌دار بود، این شعارها همیشه داده می‌شد اما رهبری این‌بار که تاکید کرد هرکسی را که نمی‌شود گفت منافق هدف خاصی داشتند.»

وی افزود:«منافق در دین ما مصداق کسی که دین را ظاهر قبول دارد است، اما منتقدان امروز دین را از روح و جان قبول دارند و یا اینکه گفتند کسی مطلبی در نقد رهبری گفت ضدولایت فقیه نیست به دلیل آن است که ضد ولایت کسی است که اصلا قانون اساسی قبول ندارد، ولایت فقیه قسمتی از قانون اساسی ما است شاید کسی انتقاد کند اما دلیل بر ضد ولایت نیست.»

نماینده اصلاح‌طلب شهرکرد گفت:«منظور رهبری به این صراحت بود اما نمی‌دانم برخی این پیام اشتباه درک می‌کنند یا خود را به آن راه می‌زنند یا واقعا فراتر از رهبر سعی می‌کنند مصالح کشور را به سمتی هدایت کنند که رهبری هم نمی‌خواهند.»

وی تاکید کرد:«در مورد مسایل کهریزک وکوی دانشگاه و … اتفاقاتی بود که رهبری نمی‌خواستند، اما عده‌ای کشور را در این ورطه انداختند و هنوز هم از این ورطه سوء استفاده می‌کنند.»

ترابی تصریح کرد:« اگر قرار بود انحصار جواب بدهد در رژیم شاه حزب رستاخیز جواب می‌داد اما در کشور ما با رشد اجتماعی که صورت گرفته قابل عقب‌گرد نیست.»

وی ادامه داد:« می‌توان پرش‌های اجتماعی را متوقف کرد اما نمی‌توان آن را به عقب برگرداند امکان برگشتن به عقب وجود ندارد.»

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس با اشاره به بخشی از نطق حداد عادل در مورد کشته شدن بسیجی‌ها در حوادث پس از انتخابات گفت:«بنده شخصا چندین بار خواسته‌ام اسم این بسیجی‌ها که شهید شده‌اند را اعلام کنند تا ما حداقل از خانواده‌های آنها دلجویی کنیم.اما آقایان اسم نمی‌برند فقط هر روز آمار متناقض درمورد تعداد شهدای بسیجی اعلام می‌کنند.»

روایت حداد عادل از حوادث بعد از انتخابات

غلامعلی حداد عادل رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با تشریح حوادث بعد از انتخابات خطاب به معترضین به نتایج انتخابات گفت:شما با شعار انتقاد از دولت كه حق شما و هر شهروند دیگر است، وارد كارزار انتخاباتی شدید ،اما اكنون ملت شاهد آن است كه گروهی با حمایت رسانه‌های بیگانه به نام شما به انتقام از انقلاب برخاسته‌اند. آیا از این‌كه چنین راهی را آغاز كرده‌اید و به چنین مسیری منتهی شده راضی هستید؟ اگر راضی نیستید و خود را حقیقتا پیرو امام راحل و معتقد به ولایت فقیه می‌دانید چرا صریحا راه خود را از دشمنان امام و انقلاب جدا نمی‌كنید؟

غلامعلی حداد عادل در نطق پیش از دستور در صحن علنی مجلس گفت : اكنون كه مقام معظم رهبری همگان را به وحدت و دوستی و برادری دعوت می‌كند جا دارد همگان خصوصاً رسانه‌ها شعله آتش دشمن را خاموش كنند و به جنگ و غوغای لفظی خاتمه دهند.

وی افزود: لازم است در این فضا به جای عیب‌جویی‌های ملال آور، فضای سالمی را برای نقد و بررسی ایجاد كنند.

رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: مردم گرفتاری‌های گوناگونی دارند و از همه ما انتظار دارند به مشكلات آنها توجه كنیم .

وی تصریح كرد: یكی از این مشكلات ترافیك تهران است مجادلات سیاسی برای این كه مترو بهتر است یا مونوریل برای مردمی كه در راه بندان‌های، طاقت فرسا مانده‌اند جز بدبینی ثمری ندارد.

حداد عادل خاطر نشان كرد: لایحه هدفمندكردن یارانه‌ها اگر اجرا شود مملكت با موج گرانی همراه شود وظیفه، ‌مجلس، دولت و رسانه‌ها این است كه كمك كنند تا گرانی ناخواسته طعم این لایحه را در كام مردم تلخ نكند.

وی تصریح كرد: ورود كالاهای خارجی و به خصوص چینی و محصولات كشاورزی میدان را برای تولید كننده، كشاورزی ایران تنگ كرده است این‌ها و مشكلات دیگر از ما راه حل می‌طلبد و راه حل وقتی پیدا می‌شود كه خصومت و بدبینی، جای خود را به دوستی بدهد.

رییس كمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وظیفه همه ماست كه برای فضای دوستی اقدام كنیم.

حداد عادل خاطر نشان كرد: انتقاد از دولت اگر به قصد تخریب نباشد هم به سود دولت است و هم مجلس.

ویكشتار مسلمانان بی‌پناه یمن دل هر مسلمانی را به درد می‌آورد و سكوت جامعه جهانی و سكوت بسیاری از كشورهای مسلمان جهانی از آن درد آورتر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث بعد از انتخابات اشاره كرد و گفت :با گذشت بیش از پنج ماه از انتخابات 22 خرداد باید با نگاهی به حوادث این چند ماه منصفانه و به دور از حب و بغض به ارزیابی نشست.

حداد عادل تاكید كرد: تبلیغات انتخابات در فضای كاملا آزادی صورت گرفت و هیچ مانعی برای اظهارنظر نامزدها وجود نداشت. در این فضا مردم نیز آزادانه از نامزدهای مورد نظرشان حمایت و در روز انتخابات با نظم باشكوهی آرایشان را به صندوق‌های رای ریختند؛ به گونه‌ای كه شركت 40 میلیون نفر از مردم در انتخابات كه 85 درصد از واجدان شرایط را رقم می‌زد، به خودی خود یك پیروزی و افتخار بزرگ بود.

وی ادامه داد: این حضور انبوه مردم در انتخابات نشانه موفقیت و نهادینه شدن آزادی و مردم‌سالاری دینی در ایران است. علاوه بر آن می‌توان گفت كه این حضور نشانه‌ اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ چرا كه مردم می‌دانستند نظام در آرای آنها خیانت نمی‌كند، لذا به پای صندوق‌های رای آمدند.

نماینده مردم تهران تاكید كرد: با وجودی كه مردم در 30 سال گذشته در انتخابات‌های گذشته اطمینان پیدا كردند كه نظام جمهوری اسلامی ایران به آرایشان خیانت نمی‌كند، اما فردای روز انتخابات در حالی كه هنوز چند ساعت از شمارش آرا نگذشته بود، تهمت تقلب در انتخابات زده شد، بدون آن‌كه دلیلی بر اثبات این مدعا عرضه شود. مدعیان تقلب خواهان ابطال فوری انتخابات شدند كه دلایل آنها عمدتا به رفتار دولت در هفته‌های قبل از رای‌گیری و به سخنان مطرح شده در مناظره‌ها مربوط می‌شد.

حدادعادل اظهار داشت: آن‌چه در این بین مایه تعجب بود آن است كه آنها تا زمانی كه خود را پیروز انتخابات می‌دانستند، این امور را سبب ابطال انتخابات بیان نمی‌كردند، اما زمانی كه از نتایج آرا مطلع شدند مدعی تقلب شده و مردمی را كه از هیجانات و احساسات روزهای قبل ملتهب بودند، بدون مجوز قانونی به خیابان‌ها كشانده و فرصت و زمینه‌ای ایجاد كردند تا جماعتی كه وابسته به گروهك‌های زخم‌خورده انقلاب و مزدور بیگانه بودند، خود را لابه‌لای انبوه مردمی كه گمان می‌كردند، حقشان ضایع شده پنهان كنند و با تخریب برخی از اماكن و موسسات و آتش زدن اتوبوس‌ها و تباه كردن اموال عمومی، به خیال خود ایران را ناامن و حكومت را بی‌ثبات جلوه دهند.

وی افزود: این اردوكشی خیابانی ظالمانه كه بر پایه ادعای تقلب در انتخابات شكل گرفته بود، یك هفته ادامه پیدا كرد، بدون آن‌كه نیروهای انتظامی یا بسیج مانع شوند یا اقدامی انجام دهند. در این بین در روز دوشنبه 25 خرداد در پایان راهپیمایی معترضان، عده‌ای به یك پایگاه بسیج در حوالی میدان آزادی حمله كردند كه نتیجه‌ آن تنها كشته شدن چند تن از بسیجیان و مردم و برخی از حمله‌كنندگان بود. به این ترتیب اولین بهانه برای برافروختن آتش خشم و هیجان مردم و ادامه تظاهرات مردم به دست آمد.»

حداد عادل معتقد است آقایانی كه مردم را به خیابان‌ها آورده بودند با آن‌كه می‌دانستند بسیجیان در داخل مقر خود و از بیرون مورد حمله قرار گرفته‌اند، هیچ اظهار تاسفی از شهادت آنها نكردند و تنها مهاجمان كشته شده را شهید نامیدند و از طرفداران خود خواستند لباس سیاه بپوشند و شب‌ها روی بام‌ها الله اكبر بگویند.

وی ادامه داد: مردم مومن و انقلابی كشور كه از این رفتار آقایان دچار حیرت شده بودند، در روز جمعه بعد از انتخابات با شركت در نماز جمعه، پای سخن رهبری نشستند و با حضور بی‌نظیر و باشكوه خود به جماعت اندكی كه مامور تخریب بودند و نیز به آمریكا و برخی از دولت‌های اروپایی كه روسای جمهور و وزیران خارجه‌ آنها در آن چند روز از خوشحالی روی پا بند نبودند، پیغام دادند كه ملت ایران برای دفاع از انقلاب اسلامی مثل 30 سال گذشته در صحنه حاضر و آماده است. اما آنها كه می‌بایست این پیام را درك كنند، متاسفانه به سماجت و لجاجت خود ادامه دادند. اوضاعی پدید آمد كه هیچ فردی به آن راضی نبود.

این نماینده مجلس با بیان این‌كه در حوادث پیش آمده 37 نفر كشته شدند كه از این تعداد 20 نفر بسیجی بودند، گفت: اكنون جا دارد كه پس از پنج ماه از دوستان قدیمی و قبلی خود سوال كنیم كه حاصل كار خود را در این مدت چگونه ارزیابی می‌كنید؟ از این هنجارشكنی‌ها و بی‌حرمتی‌ها چه سودی عاید شما، كشور، نظام و انقلاب شد؟ آیا شما كه در انقلاب سابقه خدمت داشتید و رهبری در خطبه‌ نماز جمعه از خدمات شما به انقلاب و كشور یاد كرد، متاسف نیستید كه در روز قدس كه یادگار بزرگ امام راحل است، عده‌ای به بهانه‌ حمایت از شما تظاهرات كنند و در ماه رمضان با بطری آب در دست و سیگار بر لب شعار «نه غزه، نه لبنان» سر دهند و 13 آبان را به گمان خود فرصتی برای بیرون ریختن عقده‌ها و كینه‌های خود نسبت به اسلام و انقلاب بدانند؟»

حدادعادل ادامه داد:« شما با شعار انتقاد از دولت كه حق شما و هر شهروند دیگر است، وارد كارزار انتخاباتی شدید ،اما اكنون ملت شاهد آن است كه گروهی با حمایت رسانه‌های بیگانه به نام شما به انتقام از انقلاب برخاسته‌اند. آیا از این‌كه چنین راهی را آغاز كرده‌اید و به چنین مسیری منتهی شده راضی هستید؟ اگر راضی نیستید و خود را حقیقتا پیرو امام راحل و معتقد به ولایت فقیه می‌دانید چرا صریحا راه خود را از دشمنان امام و انقلاب جدا نمی‌كنید؟»


5 پاسخ به “ترابی:حدادعادل یا بسیار جلوتر از رهبری حرکت می‌کند یا فرصت اصلاح نطقش را پیدا نکرده بود”

 1. به این میگن چاپلوسی.حداد عادل که همینطوری حداد عادل نشده

  اصلا تو چه کی هستی.کدوم بسیجی کشته شده.چی میگی

 2. بسم الله القاسم الجبارین

  خدمت جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل
  نماینده محترم تهران در مجلس شورای اسلامی

  سلام علیکم،

  بدون هیچگونه مقدمه ای به عنوان یکی از موکلین شما مطالبی را بعرض میرسانم که امید وارم برای آنها پاسخی قانع کننده داشته باشید و برای درخواست رفع ابهام این موکل خودتان اقدام بایسته در مورد وظایف نمایندگی خود را انجام دهید،
  بنده به عنوان یک شهروند تهرانی به شما در انتخابات مجلس هشتم رای دادم، زیرا میدانم در هیچ زمینه ای تازه به دوران رسیده نیستید. این جمله را در باره شما از مرحوم کیومرث صابری فومنی در روزنامه اطلاعات خواندم و خانواده من هم همیشه آن را تائید کرده اند که شما فردی با فضیلت و اصیل و ریشه دار هستید و خانواده محترمتان نیزهمچنین است.
  پس بنده موکل شما هستم و شما وکیل و نماینده من هستید در مجلس شورای اسلامی!
  آقای دکتر حداد عادل،
  امروز در صحن مجلس ایراد نطق کردید و از دوستان قبلی خود انتقاد کردید که چرا صریح و واضح از بیگانگان تبری نمی جویند و چرا در قبال شعارهای ساختارشکانه عکس العمل نشان نمی دهند؟! که البته منظور نظر حضرتعالی میرحسین موسوی، مهدی کروبی بودند! آیا غیر از این است؟؟
  آقای دکتر حداد عادل،
  سوال شما که وکیل ما هستید، سوال ما نیز هست!
  واقعاً چرا همان فرصتی که بعد از انتخابات به آقای دکتر محسن رضایی داده شد تا در یک برنامه زنده با مردم مستقیماً صحبت کنند به میرحسین موسوی و مهدی کروبی داده نشد تا ضمن اعلام مواضعشان از خطوط انحرافی و ساختارشکنانه اعلام برائت و انزجار کنند؟؟
  کدام تریبون رسمی را در اختیارشان قراردادید تا آن کنند که شما طلبکارید؟؟
  آقای دکتر حداد عادل،
  چرا رسانه موسوم به ملی به حضرتعالی، آقای دکتر علی اکبر ولایتی، آقای دکتر محمدباقر قالیباف و آقای دکتر محمدجواد اردشیر آملی لاریجانی اجازه حضور در برنامه های مستقیم تلویزیونی را داد تا انتخابات را تحلیل کنید و هرچه به دهانتان می آید بگویید! اما این فرصت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی داده نشد؟؟
  کدام یک از شما نامزد انتخابات ریاست جمهوری بودید که در این عرصه رسانه ای بعد از انتخابات حضور داشتید؟؟
  آقای دکتر حداد عادل،
  موکلین شما در شهر تهران به کسی غیر از رییس دولت کنونی رای دادند! این را که قبول دارید ان شاالله؟! آیا این موکلین در باره انتخابات ابهام و سوال داشتند یا نداشتند؟ اگر می فرمائید نداشتند که هیچ،التماس دعا! اما اگر قبول دارید که موکلین شما در شهر تهران ابهام و اشکال را به انتخابات وارد می دانستند چرا هیچ دفاعی از حقوق موکلین خود نکردید و حتی سوال و ابهام آنان را تا رفع شبه پیگیری نکردید و نتیجه آن را به موکلین خود ابلاغ نکردید؟
  آقای دکتر حداد عادل،
  به نام خانوادگی خود نگاه کنید! پسوندی زیبا دارد! عملتان را مانند نام خانوادگی خود کنید! عادل باشید!

  والسلام – حسین وطنی hosseinvatani.blogfa.com

 3. matin گفت:

  هرگز از مرگ نهراسيده ام
  اگر چه دستانش از ابتذال، شکننده تر بود.
  هراس من – باری – همه از مردن در سرزمينی است
  که مزد گورکن
  از آزادی آدمی
  افزون تر باشد

 4. hamid گفت:

  ابنها خود میدانند ما بیشماریم و حق با ماست و نا ارامند و در هر فرصت سعی میکنند صورت مساله را پاک کنند اینها چند ماه هست این حرف ها را میزنند ما میگویم شمااز این حرفهایتان چه نتیجه ای گرفتید؟ ما معتقد به ارمان های اصیل انقلاب نه وارونه ای که اینان میگویند هستیم و ره رو ارمان خمینی کبیر یا حسین

 5. من گفت:

  آقاي حداد شما را به خدا حواله ميكنم اما من مردانه ميمانم ومي جنگم براي دفاع از اسلام وانقلابم كه شما آن را تحريف كرديد