سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جلسه استانداری با روسای دانشگاه‌ها برای 16آذر...

جلسه استانداری با روسای دانشگاه‌ها برای 16آذر

چکیده :با توجه به این كه مراسم 16 آذر در خود دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، تا كنون چند مجوز برای بسیج دانشجویی صادر شده، اما بقیه تشكل‌ها از جمله انجمن اسلامی تا این لحظه درخواست مجوز از ما...


کلمه:معاون سیاسی اجتماعی استاندار و سرپرست معاونت امنیتی ، انتظامی استانداری تهران از برگزاری جلسه مشترك بین استانداری و روسای دانشگاه‌ها درباره 16 آذر خبر داد.

«صفرعلی براتلو» در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با توجه به این كه مراسم 16 آذر در خود دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، تا كنون چند مجوز برای بسیج دانشجویی صادر شده، اما بقیه تشكل‌ها از جمله انجمن اسلامی تا این لحظه درخواست مجوز از ما نداشته‌اند.

وی با تاكید بر این كه « پیش‌بینی ما از نوع برگزاری مراسم 16 آذر این نیست كه در این روز شلوغی رخ دهد» اظهار كرد: قطعا مراسم مربوط به این روز مثل سال‌های گذشته برگزار خواهد شد و تفاوت چندانی نخواهد داشت، اما به هر ترتیب برخی رسانه‌ها به تبلیغ در مورد این روز می‌پردازند.

براتلو با تاكید بر این كه اگر گروهی درخواست تجمع خارج از دانشگاه داشته باشد، مجوزی ارائه نخواهد شد و پلیس هم موظف است طبق قانون از تشكیل این گونه تجمعات جلوگیری كند، گفت: تا كنون این امر مرسوم نبوده؛ چرا كه مراسم 16 آذر در خود دانشگاه‌ها با هماهنگی‌های لازم برگزار می‌شود.

وی هم‌چنین از برگزاری جلسه مشترك استانداری با روسای دانشگاه‌ها درباره برنامه‌های 16 آذر خبر داد و افزود: البته ما به طور مرتب با روسای دانشگاه‌ها ارتباط داشته‌ایم، اما اخیرا نیز جلسه‌ای داشتیم كه در مورد 16 اذر در آن بحث و تبادل نظر شد.

معاون استاندار تهران افزود: نظر روسای دانشگاه‌ها این بود كه تدابیر برای این روز به صورت منطقی و معقول دنبال و مطرح شود. هم‌چنین در این جلسه اخبار روسای دانشگاه‌ها بیان شد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار و سرپرست معاونت امنیتی ، انتظامی استانداری تهران، هم‌چنین تاكید كرد: 16 آذر برای نظام و انقلاب است و در جهت استكبارستیزی پدید آمده، ولی برخی می‌خواهند این رویكرد را تغییر دهند؛ اما پیش‌بینی ما این است كه قطعا تشكل‌های اسلامی، انقلابی و مدافع نظام، اجازه نمی‌دهند روحیه استكبارستیزی دانشجویان، دنبال نشود.

براتلو در پایان بر این نكته تاكید دوباره كرد كه اگر چه در مورد 16 آذر تبلیغات وسیعی در رسانه‌ها انجام شده ، اما پیش‌بینی این است كه مشكل خاصی پیش نخواهد آمد.


یک پاسخ به “جلسه استانداری با روسای دانشگاه‌ها برای 16آذر”

  1. رسول گفت:

    اتفاقا همین روحیه استکبار ستیزی و استبداد ستیزی مردم ایران است که موجب سرزندگی جنبش شبز مردمی شده است