سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جناب حداد!شما وكیلید، كشته‌ها و قاتل‌ها را شناسایی كنید...

جناب حداد!شما وكیلید، كشته‌ها و قاتل‌ها را شناسایی كنید

چکیده :در حالی‌كه دكتر غلامعلی حداد عادل، رئیس مجلس هفتم و رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در نطق امروز خود، با اعلام آمار كشته‌های پس از انتخابات اطلاعاتی درباره آن‌ها ارائه كرده است، زمینه برای حل یك معمای پیچیده كه موجب بسیاری از ابهامات گردیده، فراهم شده...


کلمه: در حالی‌كه دكتر غلامعلی حداد عادل، رئیس مجلس هفتم و رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در نطق امروز خود، با اعلام آمار كشته‌های پس از انتخابات اطلاعاتی درباره آن‌ها ارائه كرده است، زمینه برای حل یك معمای پیچیده كه موجب بسیاری از ابهامات گردیده، فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار آینده،‌حداد عادل در نطق امروز خود در مجلس با اعلام این‌كه 37 نفر در حوادث پس از انتخابات كشته شده‌اند، اظهار كرد كه 20 نفر از آن‌ها بسیجی بوده‌اند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود كه طی 6 ماه گذشته، اطلاعات و اخبار متناقضی راجع به تعداد كشته‌های حوادث پس از انتخابات گفته شده، به نحوی كه در آمار رسمی، تعداد این كشته‌ها از 7 نفر تا 40 نفر بیان شده است و در آمار غیررسمی كه توسط رسانه های جنبش سبز اعلام شده، تعداد كشته‌ها از 72 نفر تا 365 تن اظهار شده است.

اگرچه منابع رسمی تا كنون كشته‌های حوادث پس از انتخابات را با ذكر اسامی اعلام نكرده اند اما معترضان نیز از ذكر مشخصات دقیق كشته‌شدگان خودداری كرده و به جز فهرست 25 نفری كه از طرف آن‌ها قطعی اعلام شده، چند نفر از فهرست 72 نفری نظیر سعیده پورآقایی، كارگر و علیرضا توسلی نادرست اعلام شده است.

در این میان وارد شدن دكتر حداد عادل كه به دلیل سوابق علمی و فرهنگی چهره‌ای شناخته شده در كشور است، می‌تواند به حل این مشكل بزرگ و پیامد آن بهبود وجهه نظام كمك كند. با توجه به آن‌كه دكتر حداد عادل با قاطعیت از فهرست 37 نفری كشته‌شدگان سخن گفته است، ‌انتظار می‌رود وی در گام نخست فهرست 37 نفره كشته‌شدگان را معرفی كرده و سپس 20 نفر بسیجی این فهرست را مشخص كند.

در این شرایط معترضین نیز اگر ادعای كشته شدن فردی غیر از 37 نفر مذكور یا بسیجی نبودن فردی از فهرست 20 نفره را دارند، باید به صورت مشخص و با ذكر جزئیات اعلام كنند.

همچنین همان‌گونه كه دكتر حداد عادل تأكید كردند، سران اعتراضات نیز باید موضع خود را درباره وضعیت این 20 بسیجی كشته شده مشخص كنند.

در صورت این اقدام دكتر حداد عادل، زمینه برای گام بعدی یعنی شناسایی قاتلین فراهم می‌شود و با توجه به این‌كه این 37 نفر هویت مشخص و زمان و مكان قتل مشخص دارند، امكان شناسایی قاتلین از طریق مدارك، مستندات، اطلاعات و تصاویر موجود به راحتی ممكن خواهد بود.

در صورتی‌كه دكتر حداد عادل این اقدام را انجام دهند، زمینه برای شفاف شدن حقایق و از بین رفتن شایعات فراهم می‌شود.

اما در صورت عدم تلاش دكتر حداد عادل در این مسیر، این شائبه به وجود می‌آید كه سخنان ایشان نیز، مانند تعدادی دیگر از چهره‌های سیاسی، با هدف جنگ روانی صورت گرفته و مستندی ندارد.

گفتنی است، با وجود آن‌كه بارها از سوی رسانه‌های گروهی، طرفین مناقشه در حوادث پس از انتخابات دعوت به اعلام جزئیات و اطلاعات مورد ادعایی خود شدند، از سوی معترضان تنها 25 نفر به عنوان كشته‌شدگان قطعی حوادث پس از انتخابات معرفی شده و از سوی حامیان دولت نیز تنها یك نفر به عنوان بسیجی كشته شده اعلام گردیده است،‌ اما طرفین در سایر اظهارات خود از تعداد كشته‌شدگان، چندبرابر اسامی اعلام شده سخن می‌گویند.


یک پاسخ به “جناب حداد!شما وكیلید، كشته‌ها و قاتل‌ها را شناسایی كنید”

  1. میترا از کرمانشاه گفت:

    با این حساب قاتل همون مقتوله !