سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 20میلیون دلارذخیره‌ارزی برای‌افشاگری ضدآمریكا...

20میلیون دلارذخیره‌ارزی برای‌افشاگری ضدآمریكا

چکیده :نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح افشا نقض حقوق بشر توسط آمریكا و انگلیس بیست میلیون دلار را از محل حساب ذخیره ارزی به این طرح اختصاص...


کلمه:نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح افشا نقض حقوق بشر توسط آمریكا و انگلیس بیست میلیون دلار را از محل حساب ذخیره ارزی به این طرح اختصاص دادند.

به گزارش  ایلنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 169 رای موافق، 10 رای مخالف و 7 رای ممتنع مصوب كردند تا به منظور مقابله با توطئه‌ها و محدودسازیهای ناعادلانه آمریكا و انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران و جهت آگاه سازی جامعه جهانی از موارد عدیده نقض حقوق بشر توسط این دو كشور وحمایت از جریانات مترقی كه در برابر اقدامات غیر قانونی دولتهای آمریكا و انگلیس در جهان ایستاده اند مبلغ بیست میلیون دلار از محل حساب ذخیره ارزی تخصیص می‌یابد.

همچنین مقرر شد چگونگی هزینه نمودن این اعتبار در كارگروهی با مسوولیت وزارت اطلاعات و عضویت وزارت امور خارجه ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سازمان ارتباطات و فرهنگ اسلامی و همچنین یكی از اعضا كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان ناظر انتخاب كمیسیون تصمیم گیری شود.

وزارت اطلاعات نیز به عنوان مسوول كارگروه موظف شد هر سه ماه یكبار گزارش كار خود را به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارایه نماید.

وزارت امور خارجه نیز موظف شد سالانه گزارش نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریكا و انگلیس را تهیه و در روز سیزدهم آبان ماه منتشر نماید.

زهره الهیان نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به فعالیت شبکه های خبری صدای آمریکا و بی بی سی فارسی و شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک و تویتر خواستار افزایش این بودجه تا مبلغ 40 میلیون دلار بود.الهیان تاکید کرد وزارت اطلاعات و برخی نهاد ها همچون سپاه باید با اختصاص این بودجه ها برای مقابله با براندازی نرم آماده شوند.

این نماینده تاکید کرد مسوولان وزارت اطلاعات و نهاد های امنیتی و سپاه پاسداران در جلسات کمیسیون امنیت ملی عنوان کرده اند زیر ساخت های لازم برای این برخورد وجود ندارد که با اختصاص بودجه لازم باید این شرایط فراهم شود.

نمایندگان مجلس اما بر هرگونه پیشنهاد افزایش این بودجه مخالفت کردند.


2 پاسخ به “20میلیون دلارذخیره‌ارزی برای‌افشاگری ضدآمریكا”

  1. مریم گفت:

    چون اسرار زندانهای جمهوری اسلامی بیرون ریخت دنبال شریک جرم می گردید که بگویید ما بهتریم انان ازادند که فقط ابروی خودشان را ببرند ولی شما ابروی اسلام وعلی را بردید دین مردم را لرزاندید شما سه جرم انجام دادید انها فقط یک جرم

  2. رسول گفت:

    افشای نقض حقوق بشر در آمریکا نیازی به 20 میلیون دلار ندارد کافی است چند نفر که زبان انگلیسی بلد هستند را استخدام کنید تا روزنامه های آمریکایی را بخوانند