سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانيه شماره 15 میرحسین موسوی درباره بسیج مستضعفان...

بیانيه شماره 15 میرحسین موسوی درباره بسیج مستضعفان

چکیده :برادران بسیجی من! کدام عیب و کاستی در آرزوهای امام برای بسیج وجود داشت که از آنها کناره گرفته ‌شود؟ و چرا باید چهره‌ای که با زحمات گذشتگان شما پدید آمد به کدورت‌ها آلوده گردد؟ شما خود با مردمید و از مردمید. مفاهیمی که فطرت مردم آنها را می‌پسندد چرا باید در نزد برخی از دوستان بسیجی ما نفرت ایجاد کند؟ کدام زشتی در نام‌هایی چون آزادی وجود دارد که وقتی بر زبان می‌آید قلب بعضی از آنان را مشمئز می‌کند، گویی که نام بزرگترین گناهان...


کلمه: مهندس میر حسین موسوی به مناسبت فرا رسیدن سی امین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفان بیانیه ای را صادر کرد.نخست وزیر محبوب امام در این بیانیه به اهداف تاسیس نهاد بسیج مستضعفان و مقایسه ای بین عملکرد این نهاد در سالهای اولیه انقلاب وماههای اخیر پرداخته است.

به گزارش کلمه متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجم آذرماه سالروز تاسیس بسیج مستضعفان از سوی امام خمینی و فرصتی است تا این نهاد موثر در تاریخ انقلاب اسلامی در معرض نگاهی دوباره قرار گیرد. بسیج چه بود و چه هست و چه باید باشد؟ بسیج را چه چیز ساخت و چه چیز نامدار كرد و قهرمان تمامی سلیقه‌ها و گرایش‌ها در دوره‌ای از تاریخ معاصر این سرزمین قرار داد؟ آن سابقه درخشان و دستاورد بزرگ كه بسیج نامیده شد با بودجه‌های كلان و سلاح‌های گران به دست نیآمد. سازماندهی برتر نبود كه از بسیج اسطوره ساخت و قدرت نظامی نبود که توانایی‌های بسیج را شكل داد، بلكه نیت‌هایی پاك و عمیق این بنای بلند را برافراشت و اسوه‌هایی را پرورش داد كه هنوز هرگاه از آنان نام برده می‌شود گویندگان و شنوندگان، یاران پیامبر (ص) را به یاد می‌آورند.

علاوه بر این، بسیج در تاریخ انقلاب نماد و نهاد شجاعت و ایستادگی ملت ماست. سی سال پیش از این امام بسیج مستضعفان را در مقابله با احتمال حمله نظامی ابرقدرت ها به وجود آورد و این موثرترین اقدام ممکن برای پیشگیری از آن خطر بود. در این سه دهه هیچ سلاحی وجود نداشت كه قدرت‌های بزرگ و كوچك مخرب‌تر از آن را در اختیار نداشته باشند و تنها چیزی كه آنان را از گزند رساندن به این خاك منصرف و یا پشیمان می‌كرد ملاحظه شجاعت مردمی بود كه از قدرت قدرتمندان نمی‌ترسیدند و در دفاع از آرمان‌ها و حقوق خود كوتاهی نمی‌ورزیدند. بسیج قابی بود كه این چهره از ملت ما را به نمایش می‌گذاشت.

و بسیج جلوه‌گاهی بود برای ظهور یكپارچگی اقشار و سلیقه‌های گوناگون مردم ما. زمانی كه پدر دلسوز ما این نهال را غرس می‌كرد گفت: «كشوری كه بیست میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون بسیجی داشته باشد». چنین هدفی چگونه می‌توانست تحقق بیابد اگر بسیج به یك سلیقه یا نحله یا فرقه یا قشر تعلق پیدا می‌كرد؟ بلكه مقصود او از ارتش بیست میلیونی ایجاد ‌آن ظرفی و رنگی بود كه بتواند تمام، یا لااقل اكثریت عظیمی از رنگ‌های جامعه را در خود جمع كند؛ شبیه‌ترین چیز به پرچم‌های سالار شهیدان (ع) كه هر ساله در كشور ما بلند می‌شود و همه اقشار مردم ما، حتی برخی از اقلیت های دینی را گرد خویش می‌آورد.

اگر بسیج به یكی از بزرگترین دستاوردهای تاریخی ملت ما تبدیل شد به خاطر توجه به چنین رمزهایی بود، والا از صرف یك نام چنین هنرهایی ساخته نیست؛ هنر تبدیل انسان‌هایی عادی به لشكر مخلص خدا، هنر پایدار ماندن و پیروز شدن با دستانی خالی و هنر محور و مایه وحدت و سربلندی یك ملت تاریخی و بزرگ قرار گرفتن.

اینك نیز داستان همین است. نوعی از نام‌ها و نشانه‌ها، نوعی از كلمات و ظواهر، نوعی از لحن‌ها و لهجه‌ها، نوعی از جملات و طلسم‌ها…. نیستند كه مدرسه‌های عشق و انسان‌های بزرگ می‌سازند. تمامی بسیجیان نامدار و گمنامی كه ایمان و ایران به آنان افتخار می‌كند به صرف ادای چند حرف در میادین سابقین قهرمان نشدند. آنان در بوته قرار گرفتند. و در این جهان كیست كه در بوته‌های فتنه آزموده نشود؟

احسب الناس ان یتركوا ان یقولوا آمنا و هم لا یفتنون.

آیا مردم گمان كردند همین كه بگویند ایمان آوردیم به حال خود رها می‌شوند و در فتنه‌ها آزموده نخواهند شد؟

و لقد فتنا الذین من قبلهم و لیعلمن الله الذین صدقوا و ليعلمن الكاذبین

به تحقیق كسانی را كه پیش از آنان بودند آزمودیم و خداوند خواهد دانست كسانی را كه راست گفتند و خواهد دانست آنانی را كه دروغ‌گویانند.

اینك نوبت به وارثان باقري‌ها و باكري‌ها رسيده است. نسل جدیدی كه بسیجی نامیده می‌شود امروز در بوته تاریك‌ترین شبهه‌ها و فتنه‌ها قرار دارد. آیا اين نسل جديد نيز شبیه به كسانی هستند كه جنگ جمل را در ركاب امیرمومنان (ع) مبارزه كردند؟ یا این قیاس‌ها واهی است و كسانی كه این‌گونه قیاس می‌كنند بسیج را ماشینی سركوبگر می‌‌خواهند برای زدن و گرفتن و آزار و حتی قتل انسان‌هایی كه تنها جرمشان دعوت به دادگری است؟ چه كسانی جواب این سوال را می‌دانند؟ هویت آن سازمانی كه اینك بسیج مستضعفان نامیده می‌شود به راستی چیست؟ دستگاهی بی‌نیت كه بفرموده چشمانش را می‌بندد و دست ‌و پای خواهران و برادرانش را می‌شكند، یا نهادی مجهز به عمیق‌ترین بصیرت‌ها كه می‌تواند در ظلمانی‌‌ترین شب‌های فتنه راه‌ را از بیراهه‌ تشخیص دهد؟ شب فتنه روز كسانی است كه در پاسخ به این پرسش‌ها مردد مانده‌اند.

اذا التبست علیكم الفتن كقطع اللیل المظلم فعلیكم بالقرآن. پاسخ پیامبر (ص) را به تمامی این تردیدها بشنوید كه وقتی فتنه همچون پاره‌های شب تاریك شما را فرا گرفت باید به قرآن رو كنید. قرآن شفیعی است كه اگر به سود كسی شفاعت ‌كند از او پذیرفته خواهد شد و چون به رغم كسی شهادت ‌دهد تصدیق می‌شود؛ كتابی كه هركس آن را پیشوا و پیشارو بگذارد به بهشت می‌رود و كسانی را كه به آن پشت كنند به سوی دوزخ می‌راند؛ كتابی كه به سوی بهترین راه‌ هدایت می‌كند؛ كتابی كه به روشنی و صراحت ما را فرمان می‌دهد تا با راستگویان باشیم.

یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و كونوا مع الصادقین

ای كسانی كه ایمان آورده‌اید از خدا پروا كنید و با راستگویان باشید.

ولی اگر معلوم بود كدام گروه راستگو هستند كه شب فتنه به پایان می‌رسید. در عین حال اين قدر معلوم است كه راستگویان دروغ نمی‌گویند. كسانی كه در مبارزه سیاسی اصلی‌ترین شیوه‌شان دروغ گفتن است حتما راستگو نیستند؛ تقوا در همدستی‌ با آنان و ایمان سازگار با پیروی‌شان نیست. آیا در این چند ماهه هیچ دروغی نشنیده‌اید؟ ای جماعت مومنان! تقوا كنید و با راستگویان باشید.

بسیج چه بود و چه خواهد بود و چه باید باشد؟

بسیجی كه امام می‌‌خواست در مقابل ملت قرار نمی‌گرفت، بلكه در كنار مردم و پشت‌سر آنان بود؛ بسیجی كه فراتر از جناح‌ها عمل كند و بازوان بلندش همه اقشار را در بر بگیرد؛ بسیجی كه از دوستی مردم لذت ببرد؛ بسیجی كه به دنبال رفاقت و محبت و یگانگی مردم باشد؛ بسیجی كه بدون توجه به اختلافات سلیقه‌ای خود با دیگران حافظ عرض و ناموس‌شان باشد، که آنان یا برادر او در دینند و یا نظیر او در آفرینش؛ بسیجی كه حرمت حریم‌های خصوصی مردم راحفظ كند. امام بسیج را به عنوان ابزاری برای قدرت حاكمان نمی‌خواست، بلكه نهادی برای قدرت مردم می‌دید تا حاكمیت آنان بر سرنوشتشان تضمين نمايد. قرار بود رفتار و اندیشه بسیجی در مردم اثر كند، نه آن كه قدرت بسیج بر سر مردم فرود آید. قرار نبود بسیج جیره‌خوار دولت شود و به ازای دستگیر کردن مردم در اجتماعات پاداش سرانه بگیرد. افسوس بر بسیج اگر تا حد یك حزب سیاسی تنزل كند؛ این آن چیزی نیست كه امام ما برای بسیجیان می‌خواست. قرار نبود بسیج به دستگاهی تبدیل شود كه اختیار انتخاب و آزادی رای را از مردم بستاند.

برادران بسیجی من! كدام عیب و كاستي در آرزوهای امام برای بسیج وجود داشت که از آنها کناره گرفته ‌شود؟ و چرا باید چهره‌ای که با زحمات گذشتگان شما پدید آمد به کدورت‌ها آلوده گردد؟ شما خود با مردمید و از مردمید. مفاهیمی كه فطرت مردم آنها را می‌پسندد چرا باید در نزد برخی از دوستان بسیجی ما نفرت ایجاد كند؟ کدام زشتی در نام‌هایی چون آزادی وجود دارد که وقتی بر زبان می‌آید قلب بعضی از آنان را مشمئز می‌کند، گویی كه نام بزرگترین گناهان باشد؟ حال آن که هنوز بزرگترین میعادگاه‌ها در اکثر شهرهای ما به نام آزادی خوانده می‌شوند. مگر نمی‌گوییم عنوان‌هایی چون حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق اقلیت‌ها، و امثالشان محمل‌هایی است تا قدرت‌ها ریاكارانه خویشتن را به آنها الصاق كنند و سیمایشان را زیبا جلوه دهند؟ چرا آنهایی كه قاعدتا باید صاحبان اصلی و اصیل چنین آرمان‌هایی باشند از آنها فاصله می‌گیرند؟ مگر می‌خواهند مكتب‌شان كریه جلوه كند؟ چرا اين مفاهیم را لعن می‌كنیم و ملاك بی‌دینی قرار می‌دهیم؟ دیني كه چونان یك بوته گل دلخواه برای بشر ارمغان آورده شد، از بس كه آموزه‌هایش ملایم و موافق با فطرت بود. مبادا آن را تبدیل به یك بوته خار كنیم تا هركس با هر گوشه از آن تماس می‌گیرد زخمی شود؛ زخم‌هایی از نوع آنچه جوانان ما در خیابان‌ها می‌بینند.

بسیج نيز سی سال پیش از این همچون یك بوته گل و يك پارچه نور متولد شد. آیا اگر كسی رجعت به آن عهد نورانی و نخستین را بخواهد به انقلاب پشت کرده است و دست به براندازی نظام زده است؟ آیا اگر كسی بازگشت به نسخه اصیل انقلاب اسلامی را طلب کند، آیا اگر كسی خواستار آن اسلام ناب محمدی كه امام منادی و معرف آن بود باشد و از خرافه‌پرستی‌ها و قشری‌گری‌هایی كه با نام دین به مردم فروخته می‌شود بیزاری بجوید، آیا اگر كسی اجرای بدون‌تنازل قانون اساسی را دنبال كند، آیا اگر كسی از وفاداری به عهدهای ایمانی و انسانی بپرسد جز به دادگری فراخوانده است؟ آیا چنین كسانی باید در خیابان‌ها كتك بخورند، در زندان‌ها شكنجه ببینند و به حبس‌های طولانی‌مدت محكوم شوند؟ آیا اسلام و قرآن اجازه می‌دهد مردمی كه با مسالمت حاكمانشان را به عدالت امر می‌كنند كشته شوند؟

و یقتلون الذین یامرون بالقسط من الناس فبشرهم بعذاب الیم

و مردمی را كه به دادگری امر می‌كنند به قتل می‌رسانند، پس آنان را به عذابی دردناك بشارت ده.

بسیج چه بود و چه خواهد بود اگر به مسیری كه پیش‌رویش گذاشته شده است ادامه دهد؟ آن نیرویی كه یك زمان نماینده شجاعت ملت ما بود آیا اینك به كار گرفته شود تا ایرانیان را بترساند؟ كاملا پیداست كه آخرین و تازه‌ترین راهبرد اقلیت اقتدارطلب ایجاد هراس در مردم است. آیا لباس‌های مخوف می‌پوشند و ‌در خیابان‌های شهر آرایش‌های نظامی به خود می‌گیرند تا هم‌وطنانشان را مرعوب کنند؟ یا مردم را می‌ترسانند چون خود می‌ترسند؟ يا فرزندان انقلاب را به هفت سال و ده سال و پانزده سال زندان محكوم می‌كنند تا به خود تسلی داده باشند؟ و فكر نمی‌كنند كه با این رفتارهای كوته‌بینانه چگونه امنیت ملی كشور را در معرض خطر قرار می‌دهند.

كافی است مردم بترسند تا پای قدرت‌ها به مرزهای این بوم باز شود. كافی است سمعه شجاعت این ملت خدشه‌دار گردد و بیگانه در دلاوری و استواری آنان تردید كند تا خواب های سی ساله تعبیر شود. به دو كشور همسایه ما كه اینك در اشغال خارجی قرار دارد نگاه كنید. در هر دو آنها نخست مردم ترسانده شدند و ترسیدند. ظاهرا قدرت‌ها با شعار آزادی‌بخشی به این دو كشور قدم گذاشتند، در عین‌حال كه وقتی ابوغریب‌ها را به راه می‌انداختند طمع خويش را در چهره‌های وحشت‌زده مردم پنهان نكردند. آنها با صراحتی كه بیشتر از آن ممكن نبود به مردم این دو كشور می‌گفتند شما همان‌هایی هستید كه از صدام و طالبان وحشت داشتید، پس اینك حق آن است كه از سلاح‌های رعب انگیزتر ما بیشتر بترسید. حتی تروریست‌های افراطی هنوز به آن امید كه بتوانند همچون خونخواران پیش از خود بر هراس مردم این كشورها حكومت كنند آنان را بیرحمانه می‌كشند. قربانیان ددمنشی‌های صدام و طالبان هنوز دارند تاوان ترس خود را می‌پردازند، كما این كه ملت ما هنوز امنیت و آرامش خویش را مرهون شجاعت و استحكامی است كه در طول سی سال گذشته به نمایش گذاشت.

حال کسانی در داخل کشور می‌خواهند این سرمایه را از ما بگیرند. در مقابل نمایش‌های آنان مردم یا نمی‌ترسند، كه نمی‌ترسند، و این آخرین حربه هم از آنان سلب می‌شود، و یا خدای ناكرده می‌ترسند. در آن صورت آیا اسباب‌بازی‌های جنگی از تمامیت این كشور حفاظت خواهدكرد؟

بسیج در تاریخ معاصر ما نه فقط یك نام، بلكه یك عملكرد بود كه هرگز از آن بی‌نیاز نمی‌شویم؛ تا جایی كه اگر معدودی از متصديان این عملكرد ماموریت‌های خود را فراموش كنند لازم است ما مردم خود آنها را بر عهده بگیریم. ضرورتی، حتی به مراتب مهم‌تر از آرمان‌های جنبش سبز ما را مجبور می‌كند كه اجازه ندهیم كسی در ترسیدن ما طمع كند.

و بدانیم كه بالاتر از سیاهی رنگی نیست. ترساندن آخرین تیر تركش است. مخالفانتان اشتباه كردند و در مقابل مسالمت و مقاومت شما آن را به كار بردند تا اگركارگر نشود چاره‌ دیگری نداشته باشند. چاره راستين آنها هم خود شماييد، روزي كه از مخالفان خود بپرسيد آیا پرچم‌های رنگارنگ شما نيز به معنای اصرار بر اجرای بدون تنازل قانون اساسی است، و اگر آری گفتند آنها را بپذيريد. آن روز وقتی است كه همه با هم سبز می‌شویم.

میر حسین موسوی

1388/09/04


339 پاسخ به “بیانيه شماره 15 میرحسین موسوی درباره بسیج مستضعفان”

 1. خرداد سبز گفت:

  سبزیم وسبز می مانیم
  حسینی هستیم و میرحسینی می مانیم
  میرحسین ازوقتی تصمیم گرفتی بیایی و سایت کلمه بااین عبارت آغازکرد : ” از واقعه ای تو راخبرخواهم کرد…”
  در تک تک بیانیه هایت بوی صداقت ونوید سبز امید وآزادی به مشام میرسد.
  از بیانیه اول اغاز و بعد درسخنرانی در مسجد نازی اباد و … بیانیه ثبت نام در انتخابات و بیانیه های سبز…
  تو صدای مایی میرحسین عزیز
  همواره باتو هستیم
  یا حسین میرحسین

 2. شیرازیها بی صبرانه منتظر 16 آذر و برگ سبزی دیگرند و مثل همیشه خبر ساز خواهیم شد اندکی صبر سحر نزدیک است

 3. حامد گفت:

  میخواهم از نگاهت به آسمان سبز پر بکشم.به امید وصال دولت یار

 4. عبداله گفت:

  ما امیدواریم که آزادی در زیر پرچم سبز پیروز خواهد شد

 5. احد گفت:

  باسلام سخن کزدل برایدلاجرم بردل نشیند بیانیه 15موسوی عزیزهمانندنسخه ای شفابخش خط بطلانی بردیدگاه دروغگویان کشید امالیس الصبح بقریب انشائ اله وقت زوال دروغ واهل ان بزودی فرامیرسدومردم بزرگ وفهیم ایران عزیزبه حق خودمیرسندوحقیران به جایگاه خودکه لیاقت انرادارندبرمیگردند

 6. یاسین گفت:

  salam kash aghaye mosavi be shiraz miomadan mardome shiraz vaghean be didar ba ishon ehtiaj daran be omide 16 azari por shokoh

 7. MT گفت:

  این طرح رو تقدیم می کنم به میرحسین موسوی رئیس جمهور عزیزم و به تمام سبزها

  http://www.4shared.com/file/160452751/f3b66a6f/mirhossein1.html

 8. 3more home o گفت:

  سلام بر رهرو عشق و محبت رییس جمهور موسوی
  ای کسانی که میر حسین را تشنه قدرت و … میدانید آیا ایشان نمیتوانستند به نام مصلحت و … خود را به مبالغ هنگفت بفروشند و جند صباحی طولانی را با میلیاردها تومان پول بگذرانند و لذت ببرند .. ولی ایشان جانشان را در دست گرفته مانند امام راحل فقط به دفاع از ملت و حقوق آنها پرداخته اند.ملت خود بهتر میداند چه کسی خیر خواه است و چه کسی بدخواه. بترسید از روزی که اسناد بیشماری در دست مردم قرار بگیرد که واقعیات این روزها را روشن کند آنگاه پیش خود هزاران بار خجل زده خواهید بود که چرا راه را اشتباه رفتید و چرا اینقدر راحت تهمت زدید.میر حسین اولین کسی است که راه واقعی امام و اسلام را به جوانها نشان داد و آنها را به سمت انقلابی بودن سوق داد. خدا یارش باد
  راستی با طرح اقامه نماز جماعت سبزها در مساجد محل موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟
  بیایید هر روز به مساجد برویم و نماز را به جماعت اقامه کنیم تا در تک تک محلات کشور افزایش جمعیت نماز گزارها هجمه واقعی سبزها را نشان دهد….. بدون نشان و بدون شعار میرویم تا بهانه ندهیم. فقط برای اقامه نماز سبز قربته الی ال…. این طرح را همه جا مطرح کنید تا از یک زمان مشخص آغاز شود و تفاوت جمعیت محسوس باشد. 3more home o

 9. نوری گفت:

  به نام خدا

  درود بر امام عزیزم
  درود بر عزیزتر از جانم مقام معظم رهبری
  درود بر میر حسین موسوی
  زنده باد راه سبز امید

 10. اندرزگو گفت:

  روزى كه چهره‏هايشان را در آتش زيرورو مى‏كنند مى‏گويند اى كاش ما خدا را فرمان مى‏برديم و پيامبر را اطاعت مى‏كرديم (66)

  و مى‏گويند پروردگارا ما رؤسا و بزرگتران خويش را اطاعت كرديم و ما را از راه به در كردند (67)

  سوره 33: الأحزاب

 11. دلسوز گفت:

  اي سيد آمريكائي ! اي كانديداي شكست خورده ! اي وطن فروش ! اي خسته از انقلاب ! اي جيره خوار آمريكا ! دست از فريب اين جوانان وطن فروش كه دست راست و چپ خود را تشخيص نمي دهند بردار . چهره واقعي ات را احمدي نژاد به همه نشان داد .

 12. حسن گفت:

  درود بر تو موسوی .من تا اخرین قطره خونم ایستادم

 13. گرین گفت:

  دوست بسیجی
  تا به حال از خودتون پرسیدید که اگر یکی از طرفداران جنبش سبز
  در وب سایت های طرفدار دولت نقدی بنویسد
  آیا آن نقد نمایش داده میشود ؟
  ولی اینجا تمام توهین های شما نمایش داده میشود

  دروغگو کیست ؟

  سبز باشید
  ما بیشماریم

  16 آذر مرگ بر دیکتاتور یادت نره

 14. lpln گفت:

  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 15. امید گفت:

  آیا واقعا سایت های آنها هم نظرات مخالفین خودشون رو درج میکنند.
  درود بر میرحسین موسوی و کلمه
  هر ایرانی یک رسانه سبز
  16 آذر کابوس استبداد

 16. HvHv گفت:

  مخالف عزیز دست از شعار “مرگ بر” بردار که فطرت انسان حق را از باطل می شناسد. گاهی زود دیر میشود و امان از آن روز که برای فهمیدنت دیر شده باشد. درود بر ایرانیان.

 17. Ardavan گفت:

  Hamaseye sabaze ashoora dar rah ast
  Irani sabz bash
  YA HUSSEIN

 18. Ali گفت:

  Ya Ussein Mir Hussein

 19. Ali Reza گفت:

  ان الله مع صابرین

 20. عليرضا گفت:

  زنده باد
  بارها بيانيه را خواندم ، دلسوزانه ، دقيق ، عميق ، اميد بخش ،با اخلاص
  خدا حفظت كنه مير حسين عزيز

 21. محسن گفت:

  آن روز وقتی است که همه با هم سبز می‌شویم.

  یا حسین میرحسین

  16 آذر همراه با بسیجیان سبز

 22. شیدا گفت:

  من یک بسیجی سبز هستم و خواهان ایرانی سبز
  زنده باد آزادی
  پاینده ایران سبز

 23. اتحاد گفت:

  ميرحسين براي دنياي خودش ميجنگه نه براي مردم و نه براي خدا- ما در عمل به امام تمسك جوييم كه فرمود پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به نظام آسيبي نرسد نه اينكه فقط شعار بديم – موسوي دنياي خودش را هم نابود كرد تا برسه به آخرت، شايد آخرت هم نزديك باشد خدا فرصت توبه داده

 24. راه سبز امید گفت:

  سلام برادران و خواهران بسیج لشکر مخلص خداست نه جیره خوار یک عده که بجز بگیر ببند و اعدام کاری دیگر بلد نیستند دوستانی که اعتراض کردید و میگید چرا میر حسین مملکتو به آشوب کشید و به رای شورای نگهبان احترام نذاشت باید خدمتون عرض کنم میرحسین همان لحظات اول اعلام کرد که من از حق خود گذشتم اما از حقی که مردم بر گردن من دارند نمیگذرم و آن قولی بود که مردم داده شده بود و آن صیانت از آرای مردمی بود که با هزاران امید و آرزو پای صندوقهای رای حاضر شده بودند و تمام تلاشهای میر حسین در راه احقاق حق مردم بوده و هست…
  دوستان عزیز خداوند به انسان عقل داده تا درست بیاندیشد کمی آزاد اندیش باشیم چرا هرکس هر چیزی گفت نگاه به حرفش نمیکنیم فقط نگاه به پست و چایگاهی میکنیم که آن طرف با خود یدک میکشد؟؟درست بیاندیشیم_
  آیا مملکت امام زمانی وضعیتش اینگونه باید باشد بدین شکل با کسانی که حتی اگر فرض کنیم ناحق باشند باید اینگونه برخورد شود با خوشنت و سرکوب و زندان؟؟!!

  توجه کنید امام علی فرمود حکومت با کفر باقی میماند اما با ظلم نه! پس ظلم از کفر هم بدتر و سنگین تر است
  وسلام یا حق

 25. زهره گفت:

  بسيجي هم اگه باشه فقط ميرحسين. شيره ه ه ه …!

 26. حبیب تبریزیان گفت:

  با سلام به میر حسین
  زندان افتادن مبارزان سبز و تصور مشکلات مادی و معیشتی آنان مشغله فکری منست. چندی پیش شما چند شماره حساب در ایران اعلام کردید که مردم پول به آن حساب بریزند . منهم یک سوأل مطرح کردم که یک حساب هم برای خارج کشور باز کنید تا ماهم بتوانیم کمک کنیم ولی من هیچ چیزی ندیدم. لطف کنید یک راهنمائی بکنید که من و امثال من چگونه میتوانند کمک کنند.
  با تشکر حبیب تبریزیان

 27. ali گفت:

  باطل رفتنی است.
  خسته نباشی بزرگوار !

 28. حسین گفت:

  درود بر موسوی عزیز
  سبز هستیم و میمانیم

 29. mohara گفت:

  انشاالله با پایداری و شجاعت و بدون ترس به پیش می رویم
  گرتیغ فروبارد ای سینه سپر شو

 30. روح اله گفت:

  به نام خدا

  درود بر میر حسین عزیز یاور واقعی نظام و رهبری عزیز

 31. رضا گفت:

  اقای مثلا دلسوز مثل اینکه تو خواب خرگوشی هست.موسوی پاکه و بی شیله پیله.با این تهمتا نمیتونید ملت سبز ایرانو از راه به در کنید.

 32. سیاوش گفت:

  رییس جمهور موسوی عزیز
  مخالفان شما هروقت عرضه اداره یک نانوایی را پیدا کردند میشود گفت که تازه به رهنمود امام(ره) توجه کرده اند وگرنه مخالفان امروز شما همانهایی هستن که 25 سال قبل پیر جماران آنها را عاجز از اداره یک نانوایی دانست.
  یاحسین میرحسین

 33. Mohammad گفت:

  بیائید و اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. موسوی آدم بسیار خوبیست و مطمئنم نمیخواهد بت بشود، پس لطفا از این خوابها و خواب دیدنها، و عناوین سیدی و عامیگری تا دیر نشده بپرهیزیم

 34. مینو . پ گفت:

  عید سعید قربان را به سید بزرگوار و دوست داشتنی مان رئیس جمهور میر حسین موسوی و خانواده ی محترمشان تبریک می گویم…
  به امید پیروزی حق بر باطل

 35. جنبش گفت:

  متاسفانه العان همه آن آرمانها و مقدسات انقلابی به عنوان یک ابزار برای عده کمی برای قدرت نمایی تبدیل شده است و از آن هدف پاک خود دور شده.

 36. محمد گفت:

  سلام
  زنده باد افکار میرحسین
  من قبلا وقتی یک بسجی ویا یک پاسدار رو میدیدم واقعا به وجد می آمدم اما امروز واقعان این به اصطلاح بسبجی وپاسدار هارو که میبینم بدم مییاد متااسفانه امروزه خیلی ها اینجور هستند .به نظر من بسیج که نباید فقط یک عده از مردم باشند همه ملت بسیجی هستند آنهایی که در مقابل مردم قرار میگیرند دشمن ملتند بسیج به هیچ عنوان در مقابل ملت قرار نمیگید.بسیج یعنی مردم

 37. وتن پرست گفت:

  Kar shoma kamalan dorost hast – fardayee Iran bayad fardayee bashad ke ham ja barayeh basiji ha va hameh jor tarzeh fekr ha vojood dashteh bashad. Omidvaram keh Iran movafagh beshavad .

 38. احمد گفت:

  میر حسین number one

 39. kamyar گفت:

  harfatoon kheili ghashang bood vali jaye in harfa biayn baraye 16 azar to 10 ta shahre bozorg ye lahayi ro moshakhas konid ke madom sargardoon nabashan

 40. سرسبز گفت:

  درود بر مهندس موسوی عزیز.ما همه امیدواریم که بسیج دوباره به دامان ملت بازگردد.فقط خدا کند که دیر نشود.
  به امید پیروزی جنبش سبز مردم ایران.یا حسین میرحسین.

 41. behzZad گفت:

  مهندس عاشقتیم به مولا رییس جمهور مایی

 42. setare گفت:

  درود بر موسوی، سلام بر خاتمی
  به امید پیروزی حق بر دیکتاتوری
  پاینده باد جنبش سبز ایران

 43. یاسر گفت:

  در مورد کامنت اردشیر 5 آذر و محمد 7 آذر
  تقدیر و تشکر از تحلیل جامع میر حسین که باید وقت و انرژی زیادی از او گرفته باشدنباید با شخص پرستی اشتباه گرفته شود. البته نباید دچار افراط و تفریط شد.نلسون ماندلا هنوز هم رهبر معنوی جنبش ضد تبعیض نژادی است ولی این جنبش به شخص ایشان وابسته نیست

 44. علي گفت:

  كاشك مدعيان امروزين انقلاب و ارزشها هم مي توانستند به اين زيبايي معارف انقلاب را به نسل جديد انتقال دهند. واقعا اگر موسوي رئيس جمهور مي شد، چه تحول عظيمي در جوانان نا نسبت به گذشته انقلاب حاصل مي شد؟ آيا واقعا اين تحول را احمدي نژاد مي تواند ايجاد كند؟

 45. ايران گفت:

  ممنون ميرحسين. حرف هاي تو مرا ياد گاندي ميندازه. ممنونم كه خشونت را تجويز نمي كني

 46. سارا گفت:

  سلام بر شما دوستان عزیز
  درود بر سید که با حرفای صحیح و بی نقصش حال این بچه های تازه به قدرت رسیدرو میگیره
  تا شقایق هست ما هم هستیم و سبز هستیم

 47. معلمی از تهران گفت:

  درود و صد درود بر سروران عزیز خاتمی ، موسوی ، کروبی و همه ی کسانی که برای برقراری دموکراسی در ایران تلاش می کنند . اگر ما هر روز در خیابان نیستیم و اقتدارگراها فکر می کنند ریزش پیدا کردیم سخت در اشتباهند ما همچنان با آگاهی وعقل ،تمام حوادث و اتفاقات ونظرات تمام مسئولین و به اصطلاح نمایندگان را دنبال می کنیم و کاملا در صحنه حضور داریم. هم چنین همه ما شاهد بودیم که بسیجیان از درون مسجد چماق تحویل گرفتند وپشت وانت سوار شدند و برای سرکوب مردم اقدام کردند . بعد از سرکوب هم با چماق های تبرک شده شان برای ادای نماز به مسجد برگشتند.
  بسیار متاسفیم که جناح انحصار طلب از ملت شریف و همیشه در صحنه ایران دشمنی خطرناک برای بسیجیان ساخته است . برای برادران بسیجی دعا می کنیم که هر چه زودتر از این ورطه هولناک رهایی یابند.

 48. جوان ایرانی گفت:

  مثل همیشه عالی بود و بی عیب و نقص
  سلام ودرود بر رییس جمهورمان میر حسین
  به امید پیروزی حق علیه باطل

 49. hassan گفت:

  امام خمینی (ره)

  «اگر بر كشورى نواى دلنشين تفكر بسيجى طنين انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گرديد»