سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » 13 آبان با روحيه استکبار ستیزی و آزادي‌خواهي ايرانيان مرتبط است...
» بيانيه شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات

13 آبان با روحيه استکبار ستیزی و آزادي‌خواهي ايرانيان مرتبط است

چکیده :ضمن گراميداشت ياد و خاطره امام عظيم‌الشأن(ره)، شهداي دانش‌آموز و دانشجويان پيرو خط امام به ويژه آن دسته از ايشان كه اين‌روزها به ناحق در بازداشت بسر مي‌برند از آحاد مردم مي‌خواهيم تا اين روز بزرگ را گرامي...


کلمه:شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات با صدور بيانيه‌اي  ضمن محکویت احکام  سنگین برای بازداشت شدگان پس از انتخابات بر غیر قانونی بودن دادگاهها  و روند طی شده تاکید کرده و ضمن ابراز تاسف ازهتك حيثيت مهدي كروبي و عليرضا بهشتي در نمايشگاه مطبوعات  در آستانه سالروز 13 آبان خواستار  بزرگداشت این روز از سوی مردم شده است.

به گزارش کلمه متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ملت شريف ايران

اين‌روزها در ادامه حوادث تلخ و ناگواري كه از چند ماه پيش فضاي سياسي و اجتماعي كشور را فرا گرفته است شاهد اخبار و شنيده‌هايي هستيم كه از يكسو حاكي از صدور احكام سنگين و غيرقابل پذيرش براي بازداشت‌شدگان است و از سوي ديگر بيانگر تداوم رنج و اندوه خانواده‌هاي نگران ايشان.

جاي تاسف آنجاست كه اين احكام با نقض صريح اصولي از قانون اساسي و بدون حضور هيئت‌منصفه سياسي و ذيل جرائم غيرسياسي بررسي شده و پس از مدت‌ها بازداشت انفرادي، تحت فشار، بدون حضور وكيل و در يك فرآيند غيرمتعارف صادر شده و مي‌شود.

شايد گفته شود اين عزيزان از حق تجديد نظرخواهي برخوردارند و چه بسا در مرحله بعد احكام با تغييرات و اصلاحاتي مواجه شود اما بايد پرسيد آيا در شرايطي كه روند رسيدگي به پرونده‌ها در ماه‌هاي گذشته فاقد توجيهات كامل قانوني است مي‌توان به مراحل بعد اميدوار بود؟ خشت اول چون نهد معمار كج/ تا ثريا مي‌رود ديوار كج.

متاسفانه اين روند كه انتظار مي‌رفت با عبرت گرفتن از گذشته اصلاح شده و در مديريت جديد قضايي به سامان شود اخيرا با دستگيري تعدادي از شهروندان و خانواده زندانيان كه براي دعاي كميل در يك منزل مسكوني شخصي جمع شده بودند ابعاد جديدتري به خود گرفته است. گويا از نظر برخي دعا و استغاثه به درگاه احديت حتي در منازل افراد نيز بايد با هماهنگي آنان باشد؟

البته خانواده زندانيان با وجود همه ناملايمات و سختي‌ها و بي‌قانوني‌هاي صورت گرفته در ماه‌هاي اخير با استعانت از خداوند متعال و به تأسي از اهل بيت پيامبر(ص) همچنان در دفاع از حقوق عزيزان در بند خود فعال بوده و اينگونه حوادث در اراده پولادين آنها خدشه‌اي وارد نمي‌سازد. (سعيهم مشكورا) و اين شورا حمايت و قدرداني خود را از خانواده‌هاي نخبگان سياسي، اجتماعي و علمي كشور كه در بازداشت هستند، اعلام مي‌دارد.

مردم عزيز

ما همچنان معتقديم اكثر دستگيرشدگان پس از انتخابات كه از نيروهاي متعهد و خوشنام كشور هستند و عمر خود را صرف خدمت به مردم و اعتلاي نظام جمهوري اسلامي كرده‌اند و با اينگونه رفتارها در بلنداي نام آنها نزد افكار عمومي تغييري ايجاد نخواهد شد. زيرا مردم خدمتگزاران خود را مي‌شناسند و بهترين داور و منصف‌ترين ناظر هستند و رضايت حق‌تعالي در اكثر موارد با رضايت بندگانش از افراد محقق مي‌شود.

در عين حال احكام صادره براي اين عزيزان را غيرقانوني و ناموجه دانسته و قويا خواستار تبرئه و آزادي آنها از زندان هستيم.

همچنين يكي ديگر از حوادث تاسف‌بار روزهاي اخير حملات فيزيكي و اهانت‌آميز به حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين كروبي و آقاي دكتر عليرضا بهشتي در نمايشگاه مطبوعات است كه در نوع خود مي‌تواند از مصاديق ترويج خشونت‌هاي سازمان‌يافته به شمار آيد.

شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات ضمن محكوميت اين اقدام مراتب اعتراض شديد خود را نسبت به عملكرد مسئولان نمايشگاه مطبوعات و مقامات انتظامي و حراست اين نمايشگاه ابراز مي‌دارد و از قوه‌قضائيه مي‌خواهد تا نسبت به محاكمه عوامل اين دو حادثه اقدامات لازم را به عمل آورند. اميدواريم كه اين درخواست به سرنوشت موارد پيشين دچار نشود.

ملت بزرگوار ايران

روزهاي آينده مصادف است با سالروز حركت دانشجويان مسلمان خط امام(ره) در تصرف سفارت آمريكا كه بحق از سوي بنيانگذار نظام امام خميني(س) انقلاب دوم خوانده شد.

نگاهي هرچند گذرا به حوادث 13 آبان در سال‌هاي 1343، 1357 و 1358 نشان مي‌دهد كه هر سه حادثه به نوعي با روحيه استكبارستيزي، استقلال‌طلبي و آزادي‌خواهي ايرانيان مرتبط است و اين روحيه نه تنها كاهش نيافته كه امروز با عزم و انگيزه بيشتري در صحنه عمل اجتماعي ظهور دارد.

ما ضمن گراميداشت ياد و خاطره امام عظيم‌الشأن(ره)، شهداي دانش‌آموز و دانشجويان پيرو خط امام به ويژه آن دسته از ايشان كه اين‌روزها به ناحق در بازداشت بسر مي‌برند از آحاد مردم مي‌خواهيم تا اين روز بزرگ را گرامي بدارند.

در پايان خجسته زادروز ثامن‌الائمه علي‌ابن موسي‌الرضا(ع) را به همه پويندگان اسلام ناب تبريك گفته و تبعيت از راه آن امام رئوف را آرزومنديم.

والسلام

شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات


5 پاسخ به “13 آبان با روحيه استکبار ستیزی و آزادي‌خواهي ايرانيان مرتبط است”

 1. سیاوش گفت:

  درود بر میحسین موسوی مرد روزهای سخت و حامی مردم ایران

 2. محسن گفت:

  با سلام و آرزوی پیروزی
  لطفا رنگ لینکها را از قرمز به ” سبز ” تغییر دهید .
  سبز باشید.
  باسپاس

 3. کریم گفت:

  جای متهم و شاکی عوض بشود چنین میشود .
  آنانکه اتهام زدند و اخلال ایجاد کردند و تشویش افکار عمومی کردند و تلاش کردند و میکنند تا نظم و امنیت و قانون را بر هم بزنند
  با چه وقاحتی با ملت سخن میگویند در حالی که عامه ملت انتظار محاکمه و مجازات هر چه سریعتر آنانرا دارند

 4. morteza salehy گفت:

  zende bad mir hossain mousavi va tamammiye kasani ke baraye azadi keshvar talash mikonand

 5. ن.م گفت:

  13 ابان را نیز سبز خواهیم کرد