سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اخبار ویژه جمهوری اسلامی

چکیده :ديويد ميليبند وزير خارجه انگليس روز پنج شنبه حكم صادر شده توسط دادگاه براي كارمند سفارت انگليس در تهران را « كاملا غيرعادلانه » و حمله اي به « كل جامعه ديپلماتيك » در ايران دانست و از مقام هاي ايراني خواست اين حكم را لغو...


کلمه: روزنامه جمهوری اسلامی در ستون اخبار ویژه خود در روز شنبه نوشت:

مجلس نمايندگان آمريكا روز پنجشنبه در قطعنامه اي از ايران خواست ترتيبي دهد تا سه كوهنورد آمريكايي كه در ايران دستگير شده اند با خانواده هاي خود تلفني صحبت كرده و در اسرع وقت نيز آزاد شوند . به گزارش ايرنا اين قطعنامه با 423 راي موافق تصويب شد . مجلس سناي آمريكا اين اقدام را به اجماع در 14 مهرماه تاييد كرده بود .

ديويد ميليبند وزير خارجه انگليس روز پنج شنبه حكم صادر شده توسط دادگاه براي كارمند سفارت انگليس در تهران را « كاملا غيرعادلانه » و حمله اي به « كل جامعه ديپلماتيك » در ايران دانست و از مقام هاي ايراني خواست اين حكم را لغو كنند. حسين رسام كارمند سفارت انگليس در تهران به اتهام به راه انداختن آشوب در رويدادهاي پس از انتخابات رياست جمهوري ايران به چهار سال زندان محكوم شده است . به گفته عبدالصمد خرمشاهي وكيل مدافع حسين رسام « چهار سال حبس تعزيري به استناد ماده 501 قانون مجازات اسلامي و پنج سال محروميت از ارائه خدمات در سفارتخانه هاي خارجي » حكم صادر شده براي حسين رسام است كه به همسر وي اطلاع داده شده است . ديويد ميليبند اعلام كرد وزارت خارجه انگليس مراتب اعتراض خود را به اطلاع سفير ايران در لندن رسانده است . حسين رسام كه به قيد وثيقه آزاد شده گفته مي شود از كشور خارج شده است .

وزير خارجه امارات اتهامات جديدي به جمهوري اسلامي ايران وارد كرده است . پايگاه اطلاع رساني الشرق الاوسط روز جمعه نوشت : شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان وزير خارجه امارات كنفرانس مطبوعاتي به همراه دبيركل ناتو ضمن متهم ساختن ايران به اشغال جزاير سه گانه خواستار توقف فعاليت هاي هسته اي ايران شد و ايران را به حمايت هاي مالي از كشورهاي منطقه اعم از عربي و غيرعربي نيز متهم كرد. وي افزود امارات تلاش مي كند مشكل جزاير سه گانه را با مذاكره حل كند ولي اگر مذاكره به جائي نرسد موضوع را به داوري بين المللي يا دادگاه لاهه خواهد كشاند. جمهوري اسلامي ايران بارها اعلام كرده جزاير سه گانه را جز لاينفك خاك ايران مي داند و بر سر آن كوچكترين سازشي نخواهد كرد.


یک پاسخ به “اخبار ویژه جمهوری اسلامی”

  1. رضا سعیدی گفت:

    جزایر سه گانه تا ابد جزء لاینفک خاک ایران است ومی ماند.(رجوع شود به قراردادهای ارضی ایران درسال1971،1972،
    وقرداد1975الجزایر)