سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » استقبال از آلبوم جديد استاد شجريان در ايران...

استقبال از آلبوم جديد استاد شجريان در ايران

چکیده :از آنجا که شجريان استفاده از آهنگ‌هایش در جشن انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد را ممنوع کرد و با مخالفان او در جریان ناآرامی‌های اخیر ایران همراه شده بود اکنون بدل به چهره‌ای محبوب در نزد کسانی شده که از انتخاب احمدی‌نژاد چندان رضایتی ندارند. در‌حالی که عمده رسانه‌های خارجی در این روزها به بررسی شرایط سیاسی...


از آنجا که شجريان استفاده از آهنگ‌هایش در جشن انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد
را ممنوع کرد و با مخالفان او در جریان ناآرامی‌های اخیر ایران همراه شده
بود اکنون بدل به چهره‌ای محبوب در نزد کسانی شده که از انتخاب احمدی‌نژاد
چندان رضایتی ندارند.


در‌حالی که عمده رسانه‌های خارجی در این روزها به بررسی شرایط سیاسی ایران می‌پردازند، بی‌بی‌سی در مقاله‌ای به نقد آلبوم تازه محمد‌رضا شجریان و استقبال شدید از آن در داخل و خارج از ایران پرداخته است.

به گزارش خبر آنلاين، در‌حالی که جوانان اکثراً علاقه‌مند موسیقی غربی و گروه‌های جدید موسیقی ایرانی هستند اما آلبوم جدید شجریان خواننده پیشرو سنتی ایران با استقبال بی‌نظیری در سایت‌های اینترنتی مواجه شده است و کاربران از سایرین می‌خواهند که در کنسرت‌های او حضور پیدا کنند و در عوض بارگذاری آلبوم آن را خریداری کنند.

از آنجایی که او استفاده از آهنگ‌هایش در جشن انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد را ممنوع کرد و با مخالفان او در جریان ناآرامی‌های اخیر ایران همراه شده بود اکنون بدل به چهره‌ای محبوب در نزد کسانی شده که از انتخاب احمدی‌نژاد چندان رضایتی ندارند.

آلبوم جدید او به نام رندان‌مست که از 29 آگوست به بازار عرضه شده با تور اروپایی شجریان از 4 سپتامبر همراه می‌شود که در کشورهای هلند، آلمان، فرانسه و سوئد برگزار خواهد شد.

یکی از قطعات این آلبوم که رندان‌مست نام دارد پیش از توزیع آلبوم در سایت‌های اینترنتی و از جمله یو‌تیوب در دسترس بود و حدود 30 هزارمرتبه بارگذاری شده است. شعر این آهنگ از مولوی است و کاربران اینترنتی نظرات مثبت متعددی برای این آهنگ نوشته‌اند.

از سوی دیگر مسئولان سایت رسمی شجریان همزمان با عرضه آلبوم عکس جدیدی از استاد را در‌حالی که انگشتانش را به علامت پیروزی بالا گرفته است در سایت قرار داده‌اند.
درسایت توییتر نیز تعداد زیادی از ایرانیان به حمایت شجریان و تور اروپایی و آلبوم جدیدش پرداخته‌اند و خواهان خرید این آلبوم و حضور در کنسرت‌ها شده‌اند.


3 پاسخ به “استقبال از آلبوم جديد استاد شجريان در ايران”

 1. arash گفت:

  قدر زر زرگز شناسد، قدر گوهر گوهري
  اصالت و بن مايه وجودي آدمها تو اين صحنه ها مشخص مي شه… مرحبا استاد
  كمتر نخبه اي رو مي بينين كه موضعي مشابه استاد در وقايع اخير نگرفته باشه

 2. مهران گفت:

  شاید کمتر کسی بدونه که استاد فعلا در ایران از کنسرت دادن محروم هستند.هر چند که استاد قبلا از کنسرت دادن در ایران به دلیل مشکلات زیاد استقبال نمی کردند ولی به هر حال ایشان همه دردسر های عملشان را به جان خریدند تا با مردم باشند.پس ما هم همه با استادیم تا پیروزی!!!

 3. hamed گفت:

  زنده باد استاد