سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد تلویحی آیت‌الله لاریجانی از روند محاكمات‌اخير...

انتقاد تلویحی آیت‌الله لاریجانی از روند محاكمات‌اخير

چکیده :ریاست قوه قضاییه تاکید کردند که لازم است روند دادرسی در محاکم و متهمین مربوط به حوادث پس از انتخابات دقیقا براساس آیین دادرسی و کیفری انجام شود/در این جلسه بر حفظ و صیانت از حقوق شهروندی تاكيد شد. سخنگوی کمیته ویژه پیگیری بازداشت‌شدگان حوادث اخیر برخي انتقادات تلويحي رييس دستگاه قضا از روند محاكمات...


ریاست قوه قضاییه تاکید کردند که لازم است روند دادرسی در محاکم و متهمین مربوط به حوادث پس از انتخابات دقیقا براساس آیین دادرسی و کیفری انجام شود/در این جلسه بر حفظ و صیانت از حقوق شهروندی تاكيد شد.

سخنگوی کمیته ویژه پیگیری بازداشت‌شدگان حوادث اخیر برخي انتقادات تلويحي رييس دستگاه قضا از روند محاكمات اخير را برشمرد.
به گزارش ایلنا کاظم جلالی در جمع خبرنگاران پارلماني ضمن بيان دیدار امروز اعضای این کمیته با آیت‌الله آملی لاریجانی، در تشريح جزييات اين جلسه گفت: این دیدار یک ساعت و نیم به طول انجامید و در آن گزارشی از روند تشکیل کمیته و پیگیری‌های انجام شده و جلسات صورت گرفته و همچنین بازدید‌ها به ایشان ارایه شد. 
نماینده مردم شاهرود یادآور شد: اعضای کمیته در این جلسه به جمع بندی نقطه نظرات خود و تمام مسایلی که دررابطه با بازداشت‌های چند وقت گذشته صورت گرفته است مطرح کردند و همچنین پیشنهادهایی که از سوی کمیته آماده گرديده بود نیز ارایه شد. 
مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات آیت‌الله آملی لاریجانی یادآور شد: آیت‌الله آملی لاریجانی در این جلسه ضمن استماع نقطه نظرات اعضای کمیته بر مساله حفظ حقوق شهروندی نیز تاکید کردند. 
وی افزود: همچنین تاکید شد ضمن برخورد با مسببان حوادث پس از انتخابات که در اصل آبروی نظام را خدشه دار کرده‌اند لازم است با آنان برخورد قاطع قضایی نیز صورت گیرد. 
جلالی اذعان داشت : گفتنی است در این جلسه بر حفظ و صیانت از حقوق شهروندی، برخورد با تخلفات و ظلم‌های صورت گرفته در ماجرای کهریزک نیز تاکید و گفته شد دستگاه قضایی حتما در این رابطه با تمام توان و جدیت برخورد خواهد کرد. 
وی افزود: ریاست قوه قضاییه تاکید کردند که لازم است روند دادرسی در محاکم و متهمین مربوط به حوادث پس از انتخابات باید دقیقا براساس آیین دادرسی و کیفری انجام شود. 
جلالي گفت: با توجه به پیشنهاد‌های ارایه شده از سوی کمیته تلاش خواهد شد تا با بازداشتی‌های اخیر که نقش برجسته‌ای در حوادث نداشته اند با رافت اسلامی برخورد شود و برای آزادی هر چه سریعتر آنان تلاش شود.

2 پاسخ به “انتقاد تلویحی آیت‌الله لاریجانی از روند محاكمات‌اخير”

  1. فرزانه گفت:

    یکی از حقوق شهروندان حفظ و صیانت از آراء آنها بود ولی صد حیف.در هر حال امیدوارم آقای لاریجانی مستقل از مقامات کار کنند.هر چند بعید میدانم.

  2. رمضانعلی گفت:

    آیت الله هاشمی شاهرودی 10سال پیش در بدو پذیرش مسئولیت قوه قضاییه اعلام فرمودند:اینجانب ویرانه ای را تحویل گرفته ام.اما پس از ده سال ما که آبادانی ندیدیم امید است آیت الله لاریجانی این ویرانه را(قوه قضاییه)به نفع مردم آباد نمایند.