سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » منشور اخلاقي براي عادل فردوسي‌پور...

منشور اخلاقي براي عادل فردوسي‌پور

چکیده :دکور جديد برنامه آماده نيست، ولي اين موضوع، تنها به سه هفته پيش مربوط مي‌شود که از آن زمان قرار شد، دوباره برنامه روي آنتن برود. پيش از اين مشکلاتي وجود داشت و اصلا عادل تمايلي براي پخش دوباره برنامه‌اش نشان نمي‌داد و هم‌اکنون پيش توليد و تيتراژ جديد برنامه آماده شده است و با...


دکور جديد برنامه آماده نيست، ولي اين موضوع، تنها به سه هفته پيش مربوط مي‌شود که از آن زمان قرار شد، دوباره برنامه روي آنتن برود. پيش از اين مشکلاتي وجود داشت و اصلا عادل تمايلي براي پخش دوباره برنامه‌اش نشان نمي‌داد و هم‌اکنون پيش توليد و تيتراژ جديد برنامه آماده شده است و با آماده شدن دکور، ديگر مشکلي براي پخش برنامه وجود نخواهد داشت


اواخر ليگ هشتم بود که طاقت مسئولان سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال از انتقادات بجا و درست برنامه نود تمام شد و مخالفت خود را با ماهيت انتقادي اين برنامه اعلام کردند.
به نوشته خبر ورزشي، همان زمان، شايعات پيرامون تعطيلي هميشگي برنامه نود، نقل محافل ورزشي شد و کم کم با پايان يافتن رقابت‌هاي ليگ برتر و پخش نشدن اين برنامه، اين شايعه جدي‌تر شد، اما مسئولان سازمان صدا و سيما در مصاحبه‌هاي متعدد خود، با آوردن بهانه‌هايي از جمله مسافرت فردوسي پور همراه با خانواده‌اش، همه اين شايعات را تکذيب کردند و از آغاز به کار دوباره اين برنامه پر مخاطب يک هفته پيش از آغاز ليگ نهم خبر دادند.
هفته‌ها بدون برنامه نود گذشت و همه علاقه‌مندان به اين برنامه منتظر بودند با شروع هفته ليگ نهم، شاهد آغاز به کار دوباره اين برنامه باشند، ولي حضور نداشتن دوربين نود در ورزشگاه‌ها، باعث شد تمام اين تصورات از بين بروند و همه منتظر بهانه جديد مسئولان براي پخش نشدن اين برنامه محبوب و پرمخاطب باشند.
بهترين بهانه‌اي که مي‌شد براي پخش نشدن نود به مخاطبانش ارايه کرد، آماده نبودن دکوراسيون جديد اين برنامه بود که از هفته اول به خورد علاقه‌مندان داده شد، اما آيا به راستي، تنها مشکل پخش نشدن برنامه نود، دکور بود يا موارد ديگري هم وجود دارد؟!
يکي از کساني که در جريان تمامي رخدادهاي چند وقت اخير است، در اين باره چنين توضيح مي‌دهد:
«بله، دکور جديد برنامه آماده نيست، ولي اين موضوع، تنها به سه هفته پيش مربوط مي‌شود که از آن زمان قرار شد، دوباره برنامه روي آنتن برود. پيش از اين مشکلاتي وجود داشت و اصلا عادل تمايلي براي پخش دوباره برنامه‌اش نشان نمي‌داد و هم‌اکنون پيش توليد و تيتراژ جديد برنامه آماده شده است و با آماده شدن دکور، ديگر مشکلي براي پخش برنامه وجود نخواهد داشت.»
مشکلاتي که با اين فرد از آنها سخن مي‌گويد، چيست؟
1ـ لغو آيتم دوربين نود
2ـ تهيه کننده فرد ديگري باشد و فردوسي پور فقط مجري باشند
3ـ همگام بودن برنامه با منشور اخلاقي سازمان ليگ
4ـ توجه کمتر به حاشيه‌ها
5ـ تغيير زمان پخش برنامه از دوشنبه به پنجشنبه
همين فرد آگاه درباره مشکلات بالا مي‌گويد: «عادل به هيچ عنوان پخش برنامه با تهيه کنندگي فرد ديگري را نپذيرفت و پس از سخنان فراوان، مسئولان را متقاعد کرد برنامه با همان رويکرد گذشته و تهيه کنندگي و اجراي خودش روي آنتن برود. البته هنوز درباره لغو آيتم دوربين نود تصميم‌گيري نشده و در جلسه‌اي که يک هفته پيش از آغاز رسمي اين برنامه برگزار مي‌شود، پيرامون آن تصميم‌گيري خواهد شد. در مورد منشور اخلاقي هم اگر دقت کرده باشيد، هر ساله رويکرد اين برنامه به حاشيه‌ها نسبت به گذشته کمتر شده و امسال نيز اين منشور قطعا روي عادل و برنامه نود تأثيرگذار خواهد بود. ضمن آنکه برنامه به خاطر پيدا کردن مخاطب خاص خود، همان دوشنبه شب‌ها پخش خواهد شد و اصلا امکان تغيير زمان پخش آن وجود ندارد و خود فردوسي پور شديدا با اين موضوع مخالف است.
خوشبختانه خبرهاي خوبي از استوديو پخش نود شنيده مي‌شود و عادل و همکارانش ديروز به دنبال صحنه‌هايي چهار هفته اول ليگ نهم از جمله قطع برق ورزشگاه‌ها، گاز گرفتن بازيکن راه‌آهن توسط هافبک خارجي ملوان، درگيري خداداد عزيزي با ليدرهاي تماشاگران اهوازي، اشتباه سعيد مظفري زاده براي دادن کارت قرمز به شيث رضايي و… بود تا در آغاز دوباره برنامه نود، مروري کوتاه به سوژه‌هاي از دست رفته داشته باشد.
ديروز عزت‌الله ضرغامي، رئيس سازمان صداوسيما هم در مصاحبه‌اي اعلام کرد، مخاطب تلويزيون در چند وقت اخير به کمتر از 40 درصد کاهش يافته است.
مطمئنيم با آغاز دوباره برنامه نود و باقي ماندن رويکرد انتقادي اين برنامه، تلويزيون بار ديگر مخاطب از دست رفته‌اش را به دست خواهد آورد.


2 پاسخ به “منشور اخلاقي براي عادل فردوسي‌پور”

  1. رضا گفت:

    از همه اینها که بگذریم، آخرین خط این گزارش دیگر قابل تحمل نیست: امیدواری برای برگشتن مخاطبان صداو سیمای کذاب؟؟؟ حاشا و کلا

  2. نارون گفت:

    واقعاً که !!!
    به نظر نویسنده شروع برنامه 90 پایان تحریم صدا سیما خواهد بود !