سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر نسرین ستوده: به هر دری زده‌ام اما نمی‌گذارند فرزندانم مادرشان را ببینند...
» فرزندان ستوده بيش از سه ماه است که مادرشان را ندیده اند

همسر نسرین ستوده: به هر دری زده‌ام اما نمی‌گذارند فرزندانم مادرشان را ببینند

چکیده :«پسرم نيما تنها 4 سال دارد و دخترم مهراوه فقط يك نوجوان 12 ساله است. آنها در طول بيش از 3 ماه اخير حتي اجازه پيدا نكرده‌اند براي چند ثانيه مادرشان را در آغوش بكشند. آنها انتظار داشتند مسوولان به مناسبت جشن ميلاد امام رضا و روز جهاني كودك اجازه دهند كودكان نسرين ستوده براي لحظه اي مادر را ببينند اما آنها در چنين روزهايي هم اين اجازه ملاقات را به خانواده ندادند....


«بیش از ۳ ماه است که مسولان قضایی و زندان اوین از ملاقات حضوری نسرین ستوده با فرزندانش خودداری می کنند.» این گفته رضا خندان همسر نسرین ستوده، حقوقدان زندانی و فعال حقوق بشر است.

رضا خندان در گفتگو با خبرنگار کلمه می گوید:«برای گرفتن ملاقات حضوری فرزندانم با مادرشان به هردری زده ام اما مسوولان زندان و دادسرای اوین و دادستان چنین اجازه ای نمی‌دهند.»

بیش از یک سال از زندانی بودن نسرین ستوده می گذرد این در حالی است که این زندانی سیاسی در این مدت از هر گونه حق مرخصی و ملاقات های منظم با خانواده اش محروم بوده است و هر بار مسوولان زندان به شیوه ای از ملاقات او با فرزندان و خانواده اش خودداری می کنند تا جایی که همسر این وکیل دربند معتقد است که فرزندان نسرین توسط مسوولان تبدیل به اهرمی برای فشار به مادر زندانی شان شده اند.

خندان ادامه می دهد: «پسرم نیما تنها ۴ سال دارد و دخترم مهراوه فقط یک نوجوان ۱۲ ساله است. آنها در طول بیش از ۳ ماه اخیر حتی اجازه پیدا نکرده‌اند برای چند ثانیه مادرشان را در آغوش بکشند.»

به گفته خندان آنها انتظار داشتند مسوولان به مناسبت جشن میلاد امام رضا و روز جهانی کودک اجازه دهند کودکان نسرین ستوده برای لحظه ای مادر را ببینند اما آنها در چنین روزهایی هم این اجازه ملاقات را به خانواده ندادند.

وی می گوید:«همیشه و در طول تاریخ رسم بر این بوده است که در اعیاد مذهبی و مناسبت‌های ملی سختگیرترین زندان‌بان ها و مسوولان هم با گشاده رویی ملاقات فوق‌العاده به خانواده‌ها بدهند. ما اکنون این ملاقات فوق‌العاده را نمی خواهیم اما دست کم حق زندانی، خانواده و بخصوص کودکان مان را این گونه پایمال نکنند.»

همسر نسرین ستوده اضافه می کند :«متاسفانه کودکان ما به اهرمی برای فشار به مادر زندانیشان تبدیل شده اند،‌ در طول ۸ ماه اول بازداشت نسرین ستوده بچه‌هایش در مجموع یک ساعت با او ملاقات حضوری داشتند و در تمام روزهای عید نوروز و حتی ۲ هفته پس از تعطیلات آن حتی اجازه ملاقات کابینی هم به بچه‌ها داده نشد. این در هیچ کشور و قانون و آیینی پذیرفته نیست.»

نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی بیش از یک سال است که در زندان اوین نگهداری می شود. او وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودک‌آزاری و کودکان در معرض اعدام و خانواده های تعدادی از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات را برعهده داشته‌ است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

عروسک ساخته شده توسط نسرین ستوده در زندان اوین برای پسرش نیما

«دارم برایت یک عروسک دلقک تقریبا بزرگی می‌بافم. البته وقتم را می‌گیرد. وقت مطالعه‌ام را می‌گیرد. اما عشق مادری مدام وادارم می‌کند تا هر گاه که بیکار می‌شوم به سراغ عروسکت بروم. کمی نگران و بی‌تابم که آیا خوب در می‌آید یا نه، ولی امیدوارم خوب شود»

نامه نسرین ستوده به پسر خردسالش نیما- ۸ خرداد ۹۰


 • یک مادر

  خدایا برای ظلمی که به این خانواده میشود نمی دانم چه به گویم و چه کار باید بکنم ظلم به نام اسلام .اسلام را هم از بین برده اند با جهلشان و استبداد شان

 • نسرین جان ما به تو افتخار می کنیم

  همین سرسختی و حرکات غیر انسانی بالاخره منجر به انحلال چنین حکومتی خودکامه لجبازی خواهد شد که مثل کودکان دبستانی لجبازی و یک دندگی را هم با هموطنان و هم با جامعه جهانی شیوه روش خود قرار داده اند. ممکن است ما مردم داخل مقاومت کنیم دست به اقدامات منفی علیه رژیم بزنیم یا دیندارانمان این ظلم و ستم حاکمیت را به دست های بریده حضرت عباس و لب تشنه حسین مظلوم حواله کنند که آنها حساب این نامردمان را برسند، اما جامعه جهانی این روش را بر نتافته و آخرین میخ ها را برتابوت این مرده به ظاهر زنده خواهد کوبید. خبر خوش آنکه تحریم های تازه و شدید تری در راه است و اسامی عده بیشتری از مقامات دزد و فاسد رژیم نیز بزودی اعلام خواهد شد که برای آنان محدودیت ها بسیار در نظر گرفته شده است.

 • رضا

  تا کجا میخواهند بروند به کجا میخواهند برسند همه اینها بخاطر درماندگی ست مقاومت وپایداری این مادر قهرمان درماندهشان کرده ….

 • ناشناس

  این نامردان اولاد یزیدند ودین وایمان و ترحم ندارند.

 • توتم سبز

  دوستی دارم که بعد از انتخابات سال ۸۸ دستگیر شد و مدتی بعد آزاد شد ایشان می گفت من زمانی که در زندان بودم و رفتارهای مامورین و شکنجه گران و بازجو ها را دیدیم فکر کردم چه صفتی برازنده اینها است پیش خودم گفتم : صفت مسلمان دیدم مشخصه مسلمانی ندارند ، مسیحی دیدم آنهم ندارند ، کافر باز همین طور ، بودائی ، منافق و….. دیدیم هیچ کدام این صفات به آنها نمی خورم عاقبت یک صفت پیدا کردم که برازنده تمام آنها است گفتم چی ؟ گفت : صفت …. حال دوستان کدام مسلک ، مرام ، بی دین و… در طول تاریخ می شناسید که این طور با مردم رفتار کرده باشد ؟ …

 • سید مسعود

  برای خواهرم نسرین:
  خواهر دربندم.مطمئن باش پیروزی نزدیک است.گویی روزی را میبینم که فرزندانت با افتخار در آغوشت سرود پیروزی میخوانند و لحظه های زیبایی از تاریخ پر افتخار کشورمان را میسازند.درود.درود.درود.

 • ناشناس

  نسرین ستوده رهبر من است.

 • کاوه سبز

  این نتیجه همان حکومت ظلمانی وسیاهی است که متحجرینی مانند مصباح و جنتی دارند طراحی میکنند .که خشونت و ظلم وسر کوب راه کار
  انها است …..مستبد و خود خواه همه امکانات کشور را در این جهت دارد هدایت می کند چیزی که نمی فهمد ان است که این دیدگاه قرون وسطا ئی
  دیگر کار کرد ندارد

 • امیر

  خانم ستوده از شیر زنان ایران با تمام سختیهایئ که شما و خانواده محترمتان کشیدید تک تک مردم ایران مئ دانند بخاطر دفا از مردم بئ گناه بوده این را بدانید شما پیروز هستید چون … از ترس دست به اینگونه جنایت ها مئ زند روز ازادئ نزدیک هست

 • arian

  ajab sabri khoda darad, ya man tarsoo hastam,/…

 • زهره

  ایران و إیرانی به زنانی مانند شما میبالد امیدوارم به زودى بتوانید فرزندان عزیزتان را در اغوش بکیرید 

 • مریم

  خدایا وعده ات را محقق کن که: “الملک یبغی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم”.

 • سعید

  واقاً نمی دونم چی بگم ؛ ………..

 • کاوه سبز

  جنبش سبز زنده است و نامردان و متحجرین و مستبدین را سر جایشان خواهد نشاند و گوشمالی سختی خواهد داد .هر چند فدا کارانی مانند نسرین ستوده و خانواده او تاوان و هزینه کرده اند .و خانواده های شهیدان که بر سر ما جا دارند بیشترین هزینه را داده اند همه ثبت تاریخ است .چاکران و نوکران ولایت به دانند این در بر همین پاشنه نخواهد چرخید

 • مهدي

  خداوند ریشه ظلم رابکند

 • رزمنده سابق ارتش در جبهه

  در زمان جنگ ، ما در یک گردان امدادی چتر باز هوابرد بودیم.زمانی که به نیروهای ما کمین میخورد ، یا در محاصره میافتادند، یا به پایگاههایشان حمله میشد، ما وظیفه داشتیم که همانند آتش نشانی ، خودمان را برسانیم.صدای بیسیم بچه های در مشگل و یا حادثه ، حالا فرقی نمیکرد ارتش ، ژاندارمری ، بسیج و یا سپاه ، هرگز از یادم نمیرود که فریاد میزدند :”پس شما کجاید ؟ داریم تمام میکنیم، دیگر مهمات نداریم ، ترا به خدا سریعتر!”

  تا اینکه روزی خودمان در کمین هدفمند و خشمگین دشمن افتادیم، و آنروز بود که تازه فهمیدیم که نیروی امدادی برای ما نیست، و اگر بروبچه های هوانیروز ، و هلی کوپترهای جنگنده شکاری کبرای هوانیروز نبودند، شاید منهم دیگر نبودم تا این سطور را بنویسم.

  واقعیت این است که نسرین ستوده ، همان نیروی امداد بود که هرکز برایش مهم نبود چرا ، و چگونه باید از کی دفاع کند.او، همیشه در حالت آماده باش بود ، و خیلیها زندگی و سلامتیشان را مدیون او هستند.

  الان این اوست که توسط وحشیترین دشمن کمین خورده است ، و در محاصره کامل میجنگد..
  مهماتش در حال اتمام..
  میدانم که تسلیم نخواهد شد…

  و تو …نیروی امدادی ؟

  با سپاس ، سبز باشید .

  رزمنده ارتشی سابق در جبهه
  تیپ ۵۵ هوابرد شیراز.

 • ناشناس

  حکومت با کفر می میاند ولی با ظلم نخواهد ماند

 • راضی

  خانم ستوده وجود شما مایه افتخار همه ایرانیان است . این روزگار تلخ تر از زهر می گذرد . روزگار سربلندی و موفقیت شما نزدیک است .صبر صبر صبر سالم وسربلند بمانید.