سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر نسرین ستوده: به هر دری زده‌ام اما نمی‌گذارند فرزندانم مادرشان را ببینند...
» فرزندان ستوده بيش از سه ماه است که مادرشان را ندیده اند

همسر نسرین ستوده: به هر دری زده‌ام اما نمی‌گذارند فرزندانم مادرشان را ببینند

چکیده :«پسرم نيما تنها 4 سال دارد و دخترم مهراوه فقط يك نوجوان 12 ساله است. آنها در طول بيش از 3 ماه اخير حتي اجازه پيدا نكرده‌اند براي چند ثانيه مادرشان را در آغوش بكشند. آنها انتظار داشتند مسوولان به مناسبت جشن ميلاد امام رضا و روز جهاني كودك اجازه دهند كودكان نسرين ستوده براي لحظه اي مادر را ببينند اما آنها در چنين روزهايي هم اين اجازه ملاقات را به خانواده ندادند....


«بيش از 3 ماه است كه مسولان قضايي و زندان اوين از ملاقات حضوري نسرين ستوده با فرزندانش خودداري مي كنند.» اين گفته رضا خندان همسر نسرين ستوده، حقوقدان زنداني و فعال حقوق بشر است.

رضا خندان در گفتگو با خبرنگار كلمه مي گويد:«براي گرفتن ملاقات حضوري فرزندانم با مادرشان به هردري زده ام اما مسوولان زندان و دادسراي اوين و دادستان چنين اجازه اي نمي‌دهند.»

بيش از يك سال از زنداني بودن نسرين ستوده مي گذرد اين در حالي است كه اين زنداني سياسي در اين مدت از هر گونه حق مرخصي و ملاقات هاي منظم با خانواده اش محروم بوده است و هر بار مسوولان زندان به شيوه اي از ملاقات او با فرزندان و خانواده اش خودداري مي كنند تا جايي كه همسر اين وكيل دربند معتقد است كه فرزندان نسرين توسط مسوولان تبديل به اهرمي براي فشار به مادر زنداني شان شده اند.

خندان ادامه مي دهد: «پسرم نيما تنها 4 سال دارد و دخترم مهراوه فقط يك نوجوان 12 ساله است. آنها در طول بيش از 3 ماه اخير حتي اجازه پيدا نكرده‌اند براي چند ثانيه مادرشان را در آغوش بكشند.»

به گفته خندان آنها انتظار داشتند مسوولان به مناسبت جشن ميلاد امام رضا و روز جهاني كودك اجازه دهند كودكان نسرين ستوده براي لحظه اي مادر را ببينند اما آنها در چنين روزهايي هم اين اجازه ملاقات را به خانواده ندادند.

وي مي گويد:«هميشه و در طول تاريخ رسم بر اين بوده است كه در اعياد مذهبي و مناسبت‌هاي ملي سختگيرترين زندان‌بان ها و مسوولان هم با گشاده رويي ملاقات فوق‌العاده به خانواده‌ها بدهند. ما اكنون اين ملاقات فوق‌العاده را نمي خواهيم اما دست كم حق زنداني، خانواده و بخصوص كودكان مان را اين گونه پايمال نكنند.»

همسر نسرين ستوده اضافه مي كند :«متاسفانه كودكان ما به اهرمي براي فشار به مادر زندانيشان تبديل شده اند،‌ در طول 8 ماه اول بازداشت نسرين ستوده بچه‌هايش در مجموع يك ساعت با او ملاقات حضوري داشتند و در تمام روزهاي عيد نوروز و حتي 2 هفته پس از تعطيلات آن حتي اجازه ملاقات كابيني هم به بچه‌ها داده نشد. اين در هيچ كشور و قانون و آييني پذيرفته نيست.»

نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی بیش از يك سال است که در زندان اوين نگهداری می شود. او وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودک‌آزاری و کودکان در معرض اعدام و خانواده های تعدادی از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات را برعهده داشته‌ است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

عروسک ساخته شده توسط نسرین ستوده در زندان اوین برای پسرش نیما

«دارم برايت يك عروسك دلقك تقريبا بزرگي مي‌بافم. البته وقتم را مي‌گيرد. وقت مطالعه‌ام را مي‌گيرد. اما عشق مادري مدام وادارم مي‌كند تا هر گاه كه بيكار مي‌شوم به سراغ عروسكت بروم. كمي نگران و بي‌تابم كه آيا خوب در مي‌آيد يا نه، ولي اميدوارم خوب شود»

نامه نسرین ستوده به پسر خردسالش نیما- 8 خرداد 90


 • یک مادر

  خدایا برای ظلمی که به این خانواده میشود نمی دانم چه به گویم و چه کار باید بکنم ظلم به نام اسلام .اسلام را هم از بین برده اند با جهلشان و استبداد شان

 • نسرین جان ما به تو افتخار می کنیم

  همین سرسختی و حرکات غیر انسانی بالاخره منجر به انحلال چنین حکومتی خودکامه لجبازی خواهد شد که مثل کودکان دبستانی لجبازی و یک دندگی را هم با هموطنان و هم با جامعه جهانی شیوه روش خود قرار داده اند. ممکن است ما مردم داخل مقاومت کنیم دست به اقدامات منفی علیه رژیم بزنیم یا دیندارانمان این ظلم و ستم حاکمیت را به دست های بریده حضرت عباس و لب تشنه حسین مظلوم حواله کنند که آنها حساب این نامردمان را برسند، اما جامعه جهانی این روش را بر نتافته و آخرین میخ ها را برتابوت این مرده به ظاهر زنده خواهد کوبید. خبر خوش آنکه تحریم های تازه و شدید تری در راه است و اسامی عده بیشتری از مقامات دزد و فاسد رژیم نیز بزودی اعلام خواهد شد که برای آنان محدودیت ها بسیار در نظر گرفته شده است.

 • رضا

  تا کجا میخواهند بروند به کجا میخواهند برسند همه اینها بخاطر درماندگی ست مقاومت وپایداری این مادر قهرمان درماندهشان کرده ….

 • ناشناس

  این نامردان اولاد یزیدند ودین وایمان و ترحم ندارند.

 • توتم سبز

  دوستی دارم که بعد از انتخابات سال 88 دستگیر شد و مدتی بعد آزاد شد ایشان می گفت من زمانی که در زندان بودم و رفتارهای مامورین و شکنجه گران و بازجو ها را دیدیم فکر کردم چه صفتی برازنده اینها است پیش خودم گفتم : صفت مسلمان دیدم مشخصه مسلمانی ندارند ، مسیحی دیدم آنهم ندارند ، کافر باز همین طور ، بودائی ، منافق و….. دیدیم هیچ کدام این صفات به آنها نمی خورم عاقبت یک صفت پیدا کردم که برازنده تمام آنها است گفتم چی ؟ گفت : صفت …. حال دوستان کدام مسلک ، مرام ، بی دین و… در طول تاریخ می شناسید که این طور با مردم رفتار کرده باشد ؟ …

 • سید مسعود

  برای خواهرم نسرین:
  خواهر دربندم.مطمئن باش پیروزی نزدیک است.گویی روزی را میبینم که فرزندانت با افتخار در آغوشت سرود پیروزی میخوانند و لحظه های زیبایی از تاریخ پر افتخار کشورمان را میسازند.درود.درود.درود.

 • ناشناس

  نسرین ستوده رهبر من است.

 • کاوه سبز

  این نتیجه همان حکومت ظلمانی وسیاهی است که متحجرینی مانند مصباح و جنتی دارند طراحی میکنند .که خشونت و ظلم وسر کوب راه کار
  انها است …..مستبد و خود خواه همه امکانات کشور را در این جهت دارد هدایت می کند چیزی که نمی فهمد ان است که این دیدگاه قرون وسطا ئی
  دیگر کار کرد ندارد

 • امیر

  خانم ستوده از شیر زنان ایران با تمام سختیهایئ که شما و خانواده محترمتان کشیدید تک تک مردم ایران مئ دانند بخاطر دفا از مردم بئ گناه بوده این را بدانید شما پیروز هستید چون … از ترس دست به اینگونه جنایت ها مئ زند روز ازادئ نزدیک هست

 • arian

  ajab sabri khoda darad, ya man tarsoo hastam,/…

 • زهره

  ايران و إيراني به زناني مانند شما ميبالد اميدوارم به زودى بتوانيد فرزندان عزيزتان را در اغوش بكيريد 

 • مریم

  خدایا وعده ات را محقق کن که: “الملک یبغی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم”.

 • سعید

  واقاً نمی دونم چی بگم ؛ ………..

 • کاوه سبز

  جنبش سبز زنده است و نامردان و متحجرین و مستبدین را سر جایشان خواهد نشاند و گوشمالی سختی خواهد داد .هر چند فدا کارانی مانند نسرین ستوده و خانواده او تاوان و هزینه کرده اند .و خانواده های شهیدان که بر سر ما جا دارند بیشترین هزینه را داده اند همه ثبت تاریخ است .چاکران و نوکران ولایت به دانند این در بر همین پاشنه نخواهد چرخید

 • مهدي

  خداوند ريشه ظلم رابكند

 • رزمنده سابق ارتش در جبهه

  در زمان جنگ ، ما در یک گردان امدادی چتر باز هوابرد بودیم.زمانی که به نیروهای ما کمین میخورد ، یا در محاصره میافتادند، یا به پایگاههایشان حمله میشد، ما وظیفه داشتیم که همانند آتش نشانی ، خودمان را برسانیم.صدای بیسیم بچه های در مشگل و یا حادثه ، حالا فرقی نمیکرد ارتش ، ژاندارمری ، بسیج و یا سپاه ، هرگز از یادم نمیرود که فریاد میزدند :”پس شما کجاید ؟ داریم تمام میکنیم، دیگر مهمات نداریم ، ترا به خدا سریعتر!”

  تا اینکه روزی خودمان در کمین هدفمند و خشمگین دشمن افتادیم، و آنروز بود که تازه فهمیدیم که نیروی امدادی برای ما نیست، و اگر بروبچه های هوانیروز ، و هلی کوپترهای جنگنده شکاری کبرای هوانیروز نبودند، شاید منهم دیگر نبودم تا این سطور را بنویسم.

  واقعیت این است که نسرین ستوده ، همان نیروی امداد بود که هرکز برایش مهم نبود چرا ، و چگونه باید از کی دفاع کند.او، همیشه در حالت آماده باش بود ، و خیلیها زندگی و سلامتیشان را مدیون او هستند.

  الان این اوست که توسط وحشیترین دشمن کمین خورده است ، و در محاصره کامل میجنگد..
  مهماتش در حال اتمام..
  میدانم که تسلیم نخواهد شد…

  و تو …نیروی امدادی ؟

  با سپاس ، سبز باشید .

  رزمنده ارتشی سابق در جبهه
  تیپ 55 هوابرد شیراز.

 • ناشناس

  حكومت با كفر مي مياند ولي با ظلم نخواهد ماند

 • راضی

  خانم ستوده وجود شما مایه افتخار همه ایرانیان است . این روزگار تلخ تر از زهر می گذرد . روزگار سربلندی و موفقیت شما نزدیک است .صبر صبر صبر سالم وسربلند بمانید.