سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتصاب غذای نامحدود ۱۲ زندانی سیاسی در اعتراض به جانباختن هدی و هاله...

اعتصاب غذای نامحدود ۱۲ زندانی سیاسی در اعتراض به جانباختن هدی و هاله

چکیده :اینک همزمان با ایامی که مقارن با 13 رجب زاد روز امام عدالت علی (ع)بوده و به یاد شهدای جنبش سبز از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر نامگذاری شده است، ما ضمن اعلام تسلیت و همدردی با خانواده همه ی این شهدا، به ویژه خانواده های هم زندانیان عزیز از دست رفته مان، هاله سحابی و هدی صابر و مردم متین و صبور ایران، از روز 28 خرداد (شنبه)اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز می کنیم. امید که به مثابه روزه داری، مورد رضایت خداوند و مردم عزیز و بازماندگان همه شهدای جنبش قرار گیرد....


دوازده نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین در اعتراض به شهادت دو نفر از زندانیان سیاسی هدی صابر و هاله سحابی از امروز صبح(شنبه) ۲۸ خرداد وارد اعتصاب غذای نا محدودشدند.

 

آنها در بیانیه ای که  بوسیله یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین  در اختیار کلمه قرار داده اند، ضمن گرامیداشت یاد همه شهدای راه میهن و آزادی اعلام کرده اند که هم زمان با روزهای گرامیداشت شهدای جنبش از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر، اعتصاب غذای خود را آغاز می کنند.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است:

ملت ما قربانیان و شهدای بسیاری را در همه این سالها در راه دفاع از مهین و آزادی نثار کرده است، اما جنبش سبز ملت ایران نقطه عطف بزرگی در این راه بود که دهها شهید از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر را تقدیم کرد و در کنار آن دهها معلول زمینگیر شده و صدها زندانی بی گناه با احکام ناعادلانه ای مواجه شده اند که در روند صدور این احکام بسیاری از بندهای قوانین اساسی و ایین دادرسی و حقوق شهروندی، نقض شده است.

متن کامل بیانیه ی اعتصاب غذای ۱۲ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین که در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:


باز آمد چون عید نو تا قفل زندان بشکنیم

وین چرخ مردم خوار را چنگال و دندان بشکنیم

مردم سربلند ایران

ما و شما فرزندان سرزمین مهر و آیین مهر ورزی هستیم، لیک سالیانی است که در بند جباریتی افتاده ایم که با زبان قدرت و بی قانونی با شهروندان خویش سخن می گویند. شهروندانی که حقوق و آزادی های مندرج در قانون اساسی و نیز اسناد بین المللی را که کشورمان بدان متعهد شده است، می طلبند. و مبلغ مدارا با همه مردم ملتزم به قانون و منافع ملی با گرایش های متفاوت هستند.

 

هرچند ملت ما قربانیان و شهدای بسیاری را در همه این سالها در راه دفاع از مهین و آزادی نثار کرده است، اما جنبش سبز ملت ایران نقطه عطف بزرگی در این راه بود که دهها شهید از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر را تقدیم کرد و در کنار آن دهها معلول زمینگیر شده و صدها زندانی بی گناه با احکام ناعادلانه ای مواجه شده اند که در روند صدور این احکام بسیاری از بندهای قوانین اساسی و ایین دادرسی و حقوق شهروندی، نقض شده است.

 

واپسین شهدا، دو نفر از از زندانیان ملی و مذهبی بودند.هاله سحابی فرزند وارسته مردی چون مهندس عزت الله سحابی که در مرخصی از زندان به سر می برد و در مراسم تشییع و تدفین پدرش، با هجوم نابخردانه ماموران به شهادت رسید و هدی صابر هم بندی ما که در اعتراض به این حادثه ناگوار دست به اعتصاب غذای تر و محدود زد اما دست اجل او را از میان ما برد، اما دو مساله شهادت او را به چالش مشروعیتی بزرگ برای نظام کنونی تبدیل می سازد: اول حبس او به مدت ده ماه بدون محکومیت و هر قرار قانونی و کاملا خودسرانه و جبارانه، آن هم در پیش دیدگان دستگاههای مسوول و مدعیان قضاوت و عدالت و دیگری رفتار سهل انگارانه و مغرضانه در برابر آثار اعتصاب غذای او به همراه ضرب و شتم که منجر به شهادت مظلومانه اش شد و شرح چگونگی آن در شهادتنامه زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ منعکس شده است.

اینک همزمان با ایامی که مقارن با ۱۳ رجب زاد روز امام عدالت علی (ع)بوده و به یاد شهدای جنبش سبز از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر نامگذاری شده است، ما ضمن اعلام تسلیت و همدردی با خانواده همه ی این شهدا، به ویژه خانواده های هم زندانیان عزیز از دست رفته مان، هاله سحابی و هدی صابر و مردم متین و صبور ایران، از روز ۲۸ خرداد (شنبه)اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز می کنیم. امید که به مثابه روزه داری، مورد رضایت خداوند و مردم عزیز و بازماندگان همه شهدای جنبش قرار گیرد.

به امید آنکه جنبش مسالمت امیز ایران پویاتر و از تکرار چنان فجایعی پیشگیری شود.

 

اسامی امضا کنندگان بیانیه

 

بهمن احمدی امویی-حسن اسدی زیدآبادی-عمادالدین باقی-عماد بهاور-قربان بهزادیان نژاد-محمد داوری-امیرخسرو دلیرثانی-فیض الله عرب سرخی-ابوالفضل قدیانی-محمد جواد مظفر-محمدرضا مقیسه-عبدالله مومنی

 


 • ناشناس

  … گوشش بدهکار نیست که نیست. او خدا را بنده نیست.

 • علی

  نمی دونم چرا امسال شب تولد حضرت علی علیه اسلام ماه سیاه به تن کرده بود…

 • یاشیل آذربایجان(آذربایجان سبز)

  آفرین بر غیرت شما
  و ننگ بر بی خیالی ما

 • ناشناس

  یا حسین، یا الله ، خودت به دادمون برس….. این عزیزان یکی از یکی با شرف تر و عزیز تر … به مولا ،به همون خدایی که میگید قبول دارید اینا نباید زندان باشند…. لعنت به من

 • یکی از بیشماران!

  چون سرو ایستاده اند!!!

 • خس وخاشاك

  برادرا شمانماد جنبش هستید.خودتون
  میدونید اینا از خداشونه شما یه جوری
  به خودتون صدمه بزنید.اکه همه زندانی
  ها حتی تلف بشن اینا ابائی ندارن.
  ظاهرا مرک بهترین مردمان این سرزمین براشون مسرت بخشه.بخدا
  شهاذت هاله وهدی و..موجب شادیشونه.شما باید در زندان
  ورزش کنید به جسم و روحیه
  خودتون برسید و همواره آیینه
  دق اینا باشید.اینا باید برن نه شما
  آقایون بای از فکر حضور شما
  خوابشان حرام بشه .نبود هریک
  از شما ضربه به ما دوستان است
  همانطور که رفتن مهندس سحابی,
  هاله و هدی مارو شکست.شمارو
  قسم میدم نکنید

 • هموطن

  عزیزان ایران به وجود شما سخت نیازمند است

 • ناشناس

  وای بر ما…..!!!! آنها که در بندند فریادشان رساتر از ماست…..!!!!!!

 • ناشناس

  جوونشونو گذاشتن کف دست

 • حسین

  درور خدا بر غیرت ، شرف و مردانگی تان !

 • ناشناس

  من از روی تجربه خودم در سال ۶۱ پیش امد میگویم هم شما را درک و هم لمس میکنم یاران خود را ناراحت و دشمنان خود را خوشحال نکنید خوب ورزش کنید و خوب بخورید تا کور شوند ملت بشما نیازمند است سلامتی نعمتی خدادادیست در حفظ ان کوشا باشیم

 • سبز همراه

  خداوند حافظ گرانبها ترین بندگان و مظلومان زمان خواهد بود

 • امیر

  قهرمانان ایستادگی کنید

 • سیاه جامه

  بیاییم تا محو استبداد از جان مایه بگذاریم

 • nrda

  talab kher mikonam bray tamame azadikhahan va khoda joyan hoshmandy ba shomast az hiche natarsid

 • تارا

  درود بر غیرت و جوانمردیتان بر سلامتی و ازادیتان دعا می کنیم

 • یزد سبز

  درود خدا بر شما
  آیت الله دستغیب فرمودند:فروبستن زبان از بیان حقایق و انتقادات، مؤثردیدن غیر خدا (شرک) است؛ یعنى اگر بخاطر حفظ مرید و حوزه و مسجد و ریاست خود سکوت کنیم، غیر خدا را لحاظ کرده ‏ایم. گذشته از این، هنگامى که بنده را در قبر مى‏ گذارند، مى‏ گویند: تو که مى‏ دانستى و علم داشتى چرا تخلفاتى را که دیدى تذکر ندادى؟ در آن زمان چه بگویم؟ بگویم: ترسیدم، از توهینها و تهمتها و از اینکه بگویند آمریکایى است، ترسیدم؟ – البته مدتى است که بخاطر گرفتارشدن به خود، کارى به ما ندارند اما اگر گرفتاریشان رفع شود دوباره همان اوضاع خواهد بود – همه ما به اندازه خود تکلیف داریم.

 • زخمیه راه آزادی

  مرحبا به غیرت شما بزرگ مردان راه آزادی…لشگریان خدا بیشمار اند…تا آزادی راهی بیش نیست…

 • ناشناس

  خیلی عجیب است که مه پشت امیرکبیر،مصدق،میرحسین وخیلی های دیگر را از بابک خرمدین تاحالاخالی کرده ایم. ما ملت قهرمان پروری هستیم ولی آیا قهرمان هم هستیم؟ درتمام کشورها مردم را می کشند.ما ملت نانازی هستیم؟ واقعا نمی توانیم تظاهرات با سکوت یابی سکوت کنیم؟ نمی توانیم همرا ه با زندانیان قهرمان ماهم روزه بگیریم؟ یا این هم سخت است؟می ترسیم لولو ما را بخوره؟شاید هم زمانی روزه واعتصاب غذا بتواند راه حلی برای برون رفت از بن بست مبارزه باشد؟

 • taraneh

  فکر کردید با این کارها حمایت ما از رهبر عزیز کم می شود. نه صد برابر می شود.

 • ناشناس

  بسیاری عالی
  حالا باید منتظر باشیم تا «بزرگان» اصلاح طلب، به جای تدوین انواع کارزارهای مبارزاتی در جهت حمایت از درخواست زندانیان سیاسی، بیانیه بدهند و از آنان خواهش کنند که دست از اعتصاب غذا بکشند. خدای من. کجای دنیا اینطور مبارزه می‌کنند؟‌

 • ناشناس

  خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ما چیکار کنیم؟تا کی اینا رو ببینیم و صدامون در نیاد…آخه این دنیا چند روزه که به خاطرش خون یه آدم رو می ریزن…مگه به کجا می خوان برسن..حتی یه بار با خودشون فکر نمیکنن که بالاخره می میرن؟این قدرت چه ارزشی داره چقدر اینا عقده ی حقارت داشتن که تموم نمیشه؟چرا مملکت دست این بی سروپاهاست آخه …چپی ها هم یه روز جای اینها بودن ولی واقعا جرم مومنی چیه جرم سحابی ها چی بود جرم این جوون های بی گناه و با غیرت چی بود…خدایا دلمون خون شد

 • ناشناس

  منتظرم جناب اقای خاتمی و بعد از او بقیه‌ی اصلاح طلبان، به جای حمایت از این قهرمانان با صدور اطلاعیه‌هایی به صورت غیرمستقیم آنان را به چپ روی متهم کنندو از آنان بخواهند عاقل باشند و دست از اعتصاب بردارند.
  تصور نید در پی این اعتصاب غذا چهل تا آدم استخواندار طی اطلاعیه اعلام اعتصاب غذا کنند و خواسته‌ی مشخص آن‌ها هم آزادی میرحسین و کروبی باشد. چه می‌شود؟
  بعد هم اعلام کنند که روز‌های جمعه سبزها در مصلای جداگانه‌ای نماز جمعه برپاخواهند کرد و بعد از آن‌ هم به خاطر آزادی میرحسین و کروبی دست به راهپیمایی خواهند زد. به امام حسین قسم، ارازل و اوباش هر غلطی بکنند علیه خودشان تمام خواهد شد
  آهای کلمه. جان مادرت قسم این ایمیل من را پخش کن تا بگوش بزرگان سبز برسد و اگر دلیلی برای سکوت خود دارند اعلام کنند تا ما هم بفهمیم. والا اگر آن‌ها اعلام اعتصاب کنند ما هم به آنان خواهیم پیوست.

 • مریم

  این شیوه ها غلط است. اینها از مردن زندانیان باکی ندارند و از دست دادن مبارزان روحیه ملت را ضعیف می کند. تعجب می کنم از هموطنانی که به قربانگاه رفتن مبارزان را تحسین و تشویق می کنند!

 • علی

  من با اعتصاب غذا موافق نیستم به نظر من ما باید برای حمایت از هدی صابر و بقیه کشته شدگان سبز کاری دیگر انجام دهیم زیرا این ها همان جور که هدی صابر و بقیه را کشتند و اهمیت ندادن با این عزیزان نیز همین کار را خواهند کرد.

 • محمد

  مردم فکر نمی کنید کم کم بی غیرت شده ایم ! اینها بخاطر ما در زندان دانه دانه پرپر می شوند!

 • حبیب تبریزیان

  روزنامه انگلیسی زبان ایندیپندنت امروز خبر میدهد که پای ارتش لبنان به مناقشات فرقه ایی برآمده از بحران سوریه کشیده شد. ارتش لبنان مجبور شد برای دو منطقه دریک شهر شمالی مجاور مرز سوریه که در یک منطقه سنی ها و در دیگری علوی ها زندگی میکنند و کارشان به نزاع مسلحانه منجر به کشتار کشیده شده است به نفع سنی ها وارد درگیری شود.
  بر اساس خبر فوق میتوان گفت که دیر یا زود موج بحران سوریه به لبنان هم خواهد کشید و در آنجا درگیری ابعاد دیگری بخود خواهد گرفت که در مقایسه با خود سوریه قابل مقایسه نخواهد وبد.

 • ناشناس

  نهان گشت آیین فرزانگان
  پراگنده شد کام دیوانگان

  هنر خوار شد، جادویی ارجمند
  نهان راستی، آشکارا گزند

  شده بر بدی دست دیوان دراز
  به نیکی نرفتی سخن جز به راز

  نداست خود جز بد آموختن
  جز از کشتن و غارت و سوختن

  چنان بد که هر شب دو مرد جوان
  چه کهتر چه از تخمه ی پهلوان

  خورشگر ببردی به ایوان شاه
  همی ساختی راه درمان شاه

  بکشتی و مغزش بپرداختی
  مر آن اژدها را خورش ساختی

  پس آیین ضحاک وارونه خوی
  چنان بد که چون می بدش آرزوی

  کجا نامور دختری خوبروی
  به پرده درون بود بی گفت و گوی

  پرستنده کردیش بر پیش خویش
  نه بر رسم دین و نه بر رسم کیش
  چو ضحاک شد بر جهان شهریار

  برو سالیان انجمن شد هزار

  نهان گشت آیین فرزانگان

  پراگنده شد کام دیوانگان

  هنر خوار شد، جادویی ارجمند

  نهان راستی، آشکارا گزند

  شده بر بدی دست دیوان دراز

  به نیکی نرفتی سخن جز به راز

  نداست خود جز بد آموختن

  جز از کشتن و غارت و سوختن

  چنان بد که هر شب دو مرد جوان

  چه کهتر چه از تخمه ی پهلوان

  خورشگر ببردی به ایوان شاه

  همی ساختی راه درمان شاه

  بکشتی و مغزش بپرداختی

  مر آن اژدها را خورش ساختی

  پس آیین ضحاک وارونه خوی

  چنان بد که چون می بدش آرزوی

  کجا نامور دختری خوبروی

  به پرده درون بود بی گفت و گوی

  پرستنده کردیش بر پیش خویش

  نه بر رسم دین و نه بر رسم کیش

 • ناشناس

  Man be onvane 1 JAVONE IRANI khodam to khalvate khodam az khodam va roye shoma sharmande hastam ke nemitoooonam to in rah dar kenare shoma va ba shoma basham dorod bar shoma va gheirat va mardanegiye shoma…

 • مادر سبز

  ایرانیان خارج از کشور وظیفه اطلاع رسانی را باید جدی تر به عهده بگیرند باید همه ی شنبه ها و یک شنبه ها مردم را جلوی سفارت خانه ها جمع کنند و نسبت به این بیدادگری ها اعتراض کنند مردم در داخل ایران با وجود کشته شدن و زندانی شدن و شکنجه شدن باز هم به خیابان می ایند اونها را که کسی دستگیر نمی کنه فقط سه ماه این کار را مرتب انجام بدن براشون هزینه ای جز از دست دادن تعطیلات به قیمت ازادی ایران نداره این شورای هماهنگی باید هر چه سریع تر برای یک دست کردن حرکات ایرانیان خارج از کشور کاری انجام بده و برنامه ای ارائه کند

 • ناشناس

  کمترین وظیفه ما مردم اطلاع رسانی و پیگیری روزانه این اعتصاب است.
  امیدوارم این کمترین را انجام دهیم.

 • سبز

  این اقدامات آنهم از داخل زندان باعث میشه جنبش منفعل نشه و دیگران هم به فکر بیفتن بیاین ما ها که بیرونیم حداقل سعی کنیم اخلاقا سبز باشیم و به داد هم برسیم فشار اقتصادی و خفقان اجتماعی روی همه هست اما میشه تا وقتی یه ماشین جلومون پیچید دهنمون رو به هر کلامی باز نکنیم و خیلی کارهای دیگه …..

 • رها

  ما بی چرا زنده گان ایم آنان به چرا مرگ ِ خود آگاهان اند

 • مشهد سبز

  خدمت سحام نیوز،کلمه ، آقایان واحدی و امیر ارجمند و دیگر رابطان و هماهنگ کنندگان
  چرا برای آزادی بی قید و شرط اقایان کروبی و موسوی و خانواده ایشان و دیگر زندانیان بیگناه
  فراخوان تجمع ویا دیگر برنامه ها رو نمیدین؟چرا نسبت به این بزرگواران و دلاوران کم توجه شده اید؟
  لطفا هر چی سریعتردرین مورد هم به فکر ایید.
  در ضمن همانطور که اقایان کروبی و موسوی بطور هماهنگ عمل میکردند بر مشاوران ایشان نیز لازمه که
  هماهنگ تر عمل کنند،در غیر اینصورت بدانند خلاف حرکت اعتراضی مردم عمل کرده اند.
  ان شاالله
  موفق باشیدVVVVVVVVVVVVVVVV

 • بجه زندانی زمان مصدق

  شما دوازده راد مرد و آزاده هر کدام ملتی هستید و حرکت شما هر چند در بند قدرت هر سیستم جبار و مستبدی را به لرزه می اندازه . درود تاریخ بر شما و انسانهای بزرگی مانند شما . کوچیک شما . یک ایرانی

 • محمود

  عزیزان، مردم شریف و جوانان غیور و همچنین سیاسیون عزیز! این زندانیان با چه زبانی باید بگویند که ما با چراغ سبز شما از جان مایه گذاشتیم پس چه شد؟ چرا حرکتی نمی کنید؟ چرا دلاوران خط مقدم خود را تنها گذاشته اید؟ این است رسم جوانمردی؟ اگر نمی توانستید یا جرآتش را نداشتید چرا با شعارهایتان و کامنتهای حماسیتان در وبلاگ ها و … ما را تشویق کردید که در خط مقدم مبارزه کنیم؟

 • هموطنی از ملبورن

  درود بر شما ای بزرگان از ایرانی بودن خودم مغرورم ملتی که قرنهاست برای آزادی و حفظ ارزشهای خود دارد مبارزه می کند درود بر شما باد

 • ناشناس

  همچو سرو ایستادم در این باد /نکند پاسخسش تبر باشد

 • هاله

  به حرمت خون ندا، به حرمت آیه های قرانی واپسین لحظات زندگی هاله، به حرمت پاکی سهراب، به حرمت ایمان صابر، اعتصاب غذایی نکنید! ما همه به شما، به افکار شما، به جسارتتان به شجاعتتان و به دم مسیحاییتان محتاجیم. ما هنوز در بهت از دست دادن هاله ایم. ما هنوز باور نداریم شهادت ناجوانمردانه صابرمان را. خواهش میکنم. حکومت همین را میخواهد. شماها نباشید که با بودن شما یک ملت آگاه میشوند و این برای حکومت ضرر دارد. به حرمت قلم، اعتصاب غذایی را فراموش کنید.

 • ناشناس

  ما که بیرونیم و آزاد هیچ کاری نمی کنیم اما اینها که در زندانند و اعتصاب تنها راه نشان دادن اعتراض شان است، حتی از جانشان هم دریغ نکرده اند و کاری که می توانند می کنند.

  ما چه می کنیم؟ چرا حداقل ها را هم فراموش کرده ایم؟
  چرا اسکناس نمی نویسیم که “زندانیان سیاسی را آزاد کنید”
  چرا شعار نمی نویسیم؟
  بر چسب سبز اینجا و آنجا پخش نمی کنیم؟
  باشه، می گید که بی فایده است؟ پیشنهاد شما چیست؟ همان کار را خودتان بکنید. فقط یک کاری بکنید!
  شعار ما آزادی زندانیان سیاسی

 • ناشناس

  سعید -ع- درود خداوند بر شما که در تیر ه گی های شکنجه های ظا لمان در حکومت استبداد دینی نفس های شما ها به ملت ایران اعتبار و منزلت وامید به اینده را همراه دارد

 • ناشناس

  فعالان سیاسی که زندان‌های رژیم شاه و رژیم جمهوری اسلامی در دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ را تجربه کرده‌اند می‌دانند که چه جوی لازم است تا یک گروه زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذا بزنند. این نشان می‌دهد که روحیه‌ی زندانیان سیاسی فعلی بسیار عالی و بالاست و سرکوب و زندان تأثیری بر اراده‌ی آنان نگذاشته است. اما ظاهرا این اقدام‌ها و تهدید‌ها، افراد خارج از زندان را بیشتر ترسانده است.

  من واقعاً فکر می‌کنم که اگر شورای هماهنگی راه سبز امید و سایر تشکل‌های سیاسی جدی یک برنامه‌ی مبارزاتی را برای آزادی میرحسین و شیخ شجاع طراحی کنند، در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه خواهند رسید.

  یکی از مهم‌ترین ابزارهای مبارزاتی، به نظر من البته، برگزاری نماز‌های جمعه‌ی سبز در مصلاهای جداگانه است. البته، شرط پیروزی این است که تمام بزرگان اصلاح طلب که نام آنان را ذکر نمی‌کنم، قدم به میدان بگذارند یا لااقل به مردم توضیح بدهند چرا ساکت شده‌اند؟ اما به نظر می‌رسد آقایان دنبال مصالحه و ورود به انتخابات مجلس و این قبیل امور هستند. در این صورت واقعاً باید فاتحه‌ی جنبش سبز را خواند یا در فکر ایجاد رهبری دیگری برای آن بود.

  قربان کلمه و بچه‌ی با معرفت آن.

 • مجید..

  درود خدا بر تمام زندانیان سیاسی

  خدا انشاءا… آنها را حفظ کنه . درود خدا بر سید خودم میرحسین.

 • زهرا

  شرمنده ایم

 • ایرانی

  دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
  ستون به سقف تو میزنم اگر چه با استخوان خویش
  اگر هزار سال مرده ام ، ز گور خویش خواهم ایستاد
  تا که بر کنم قلب اهرمن به نعره آنچنان خویش

 • ایرانی

  دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
  ستون به سقف تو می زنم اگر چه با استخوان خویش
  اگر هزار سال مرده ام ، ز گور خویش خواهم ایستاد
  تا که بر کنم قلب اهرمن به نعره آنچنان خویش

 • فرزانه عظیمی

  دوستان گرامی زندانی، صمیمانه از شما تقاضا دارم از اعتصاب غذای خود دست بردارید
  دوستان گرامی، زندانیان دربند،

  خبر درگذشت هاله سحابی و بدنبال آن هدا صابر، قلب هر انسانی را به درد آورده است. هاله سحابی که خود پیام آور صلح و دوستی بود و نیز هدا صابر، فعال ملی – مذهبی که در اعتراض به نحوه درگذشت هاله و برای روشن شدن مسئولین این فاجعه دست به اعتصاب زده بود، برای همیشه در یاد هر ایرانی مبارز و تاریخ مبارزات آزادیخواهانه ایرانیان حک شده است.
  اما مرگ ناخواسته هاله ها و هدا ها باید ما را بیش از پیش مصمم کند تا با تمام قوا برای روشن شدن مسئولین وضعیت کنونی به مبارزه ادامه دهیم. اعتصاب غذای شما باعث نگرانی بسیاری از دوستان شما و آزادیخواهانی است که ترجیح می دهند شما را در کنار خود و در صف مبارزین ببینند. درد از دست دادن هر یک از شما در اثر اعتصاب غذا و نتایج آن بسیار سنگین است.
  صمیمانه از شما می خواهم از اعتصاب غذای خود دست بردارید و غم و رنجی را که بر دل همه دوستداران شما هست، با سلامت خود، با ادامه زندگی حتی در زندان های غیرقابل تحمل جمهوری اسلامی، تا حدودی تخفیف دهید.

  تبدیل کردن زندان اوین به موزه، که در آغاز انقلاب مطرح شد، روزی به واقعیت خواهد پیوست. بمانید تا این روز را با هم جشن بگیریم.

  دست شما عزیزان را از دور می فشارم و آرزوی سلامتی برای شما دارم
  فرزانه عظیمی

 • ناشناس

  خدایا،
  اگر هستی کمکشان کن.
  اگر هم،،، که هیچی.
  این دعای بعد از نمازِ صبح ام بود. دیگه نمی دانم چی بگم

 • ناشناس

  ای خدا من چی کار کنم؟سرم رو به کدوم دیواری بکوبم.خدایا دیگه تحمل ندارم یا مرگ من رو برسون یا کاری کن من از عذاب وجدان اینکه بهترین ها و لایق ترین های مملکتم مظلومانه اعتصاب میکنند و من اینجا در خانه ام میخورم و درس میخونم و کار میکنم راحت بشم.خدایا مرگ منو برسون که دیگه این روح نمیتونه در این بدن بمونه خدایا مرگم رو برسون که روحم بره اوین پیش بهترین ها خدایا مرگم رو برسون که دیگه نمیتونم پیش این مردم بی غیرت زندگی کنم

 • رزمنده جنگ

  مهدی گر آید بکوبد این ریا
  هم سر ظالم بکوبد هم سر این اشقیا
  اشقیا در این ولایت سرورند
  هم شریح و عمروعاص و بربرند
  با ریا در جمع ما حاکم شدند
  از عدالت گفته و ظالم شدند
  ظلم آنان را حد و حصری نبود
  چهره ی زهرا کیان کردند کبود؟
  پاسخش روشن شده در نزد ما
  خرمقدس زاده ی روی و ریا
  انقلابیون بعد از فتح دین
  ظالمان حاکم برمسلمین