سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتصاب غذای نامحدود 12 زندانی سیاسی در اعتراض به جانباختن هدی و هاله...

اعتصاب غذای نامحدود 12 زندانی سیاسی در اعتراض به جانباختن هدی و هاله

چکیده :اینک همزمان با ایامی که مقارن با 13 رجب زاد روز امام عدالت علی (ع)بوده و به یاد شهدای جنبش سبز از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر نامگذاری شده است، ما ضمن اعلام تسلیت و همدردی با خانواده همه ی این شهدا، به ویژه خانواده های هم زندانیان عزیز از دست رفته مان، هاله سحابی و هدی صابر و مردم متین و صبور ایران، از روز 28 خرداد (شنبه)اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز می کنیم. امید که به مثابه روزه داری، مورد رضایت خداوند و مردم عزیز و بازماندگان همه شهدای جنبش قرار گیرد....


دوازده نفر از زندانیان سیاسی بند 350 اوین در اعتراض به شهادت دو نفر از زندانیان سیاسی هدی صابر و هاله سحابی از امروز صبح(شنبه) 28 خرداد وارد اعتصاب غذای نا محدودشدند.

 

آنها در بیانیه ای که  بوسیله یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین  در اختیار کلمه قرار داده اند، ضمن گرامیداشت یاد همه شهدای راه میهن و آزادی اعلام کرده اند که هم زمان با روزهای گرامیداشت شهدای جنبش از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر، اعتصاب غذای خود را آغاز می کنند.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است:

ملت ما قربانیان و شهدای بسیاری را در همه این سالها در راه دفاع از مهین و آزادی نثار کرده است، اما جنبش سبز ملت ایران نقطه عطف بزرگی در این راه بود که دهها شهید از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر را تقدیم کرد و در کنار آن دهها معلول زمینگیر شده و صدها زندانی بی گناه با احکام ناعادلانه ای مواجه شده اند که در روند صدور این احکام بسیاری از بندهای قوانین اساسی و ایین دادرسی و حقوق شهروندی، نقض شده است.

متن کامل بیانیه ی اعتصاب غذای 12 زندانی سیاسی بند 350 اوین که در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:


باز آمد چون عید نو تا قفل زندان بشکنیم

وین چرخ مردم خوار را چنگال و دندان بشکنیم

مردم سربلند ایران

ما و شما فرزندان سرزمین مهر و آیین مهر ورزی هستیم، لیک سالیانی است که در بند جباریتی افتاده ایم که با زبان قدرت و بی قانونی با شهروندان خویش سخن می گویند. شهروندانی که حقوق و آزادی های مندرج در قانون اساسی و نیز اسناد بین المللی را که کشورمان بدان متعهد شده است، می طلبند. و مبلغ مدارا با همه مردم ملتزم به قانون و منافع ملی با گرایش های متفاوت هستند.

 

هرچند ملت ما قربانیان و شهدای بسیاری را در همه این سالها در راه دفاع از مهین و آزادی نثار کرده است، اما جنبش سبز ملت ایران نقطه عطف بزرگی در این راه بود که دهها شهید از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر را تقدیم کرد و در کنار آن دهها معلول زمینگیر شده و صدها زندانی بی گناه با احکام ناعادلانه ای مواجه شده اند که در روند صدور این احکام بسیاری از بندهای قوانین اساسی و ایین دادرسی و حقوق شهروندی، نقض شده است.

 

واپسین شهدا، دو نفر از از زندانیان ملی و مذهبی بودند.هاله سحابی فرزند وارسته مردی چون مهندس عزت الله سحابی که در مرخصی از زندان به سر می برد و در مراسم تشییع و تدفین پدرش، با هجوم نابخردانه ماموران به شهادت رسید و هدی صابر هم بندی ما که در اعتراض به این حادثه ناگوار دست به اعتصاب غذای تر و محدود زد اما دست اجل او را از میان ما برد، اما دو مساله شهادت او را به چالش مشروعیتی بزرگ برای نظام کنونی تبدیل می سازد: اول حبس او به مدت ده ماه بدون محکومیت و هر قرار قانونی و کاملا خودسرانه و جبارانه، آن هم در پیش دیدگان دستگاههای مسوول و مدعیان قضاوت و عدالت و دیگری رفتار سهل انگارانه و مغرضانه در برابر آثار اعتصاب غذای او به همراه ضرب و شتم که منجر به شهادت مظلومانه اش شد و شرح چگونگی آن در شهادتنامه زندانیان سیاسی بند 350 منعکس شده است.

اینک همزمان با ایامی که مقارن با 13 رجب زاد روز امام عدالت علی (ع)بوده و به یاد شهدای جنبش سبز از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر نامگذاری شده است، ما ضمن اعلام تسلیت و همدردی با خانواده همه ی این شهدا، به ویژه خانواده های هم زندانیان عزیز از دست رفته مان، هاله سحابی و هدی صابر و مردم متین و صبور ایران، از روز 28 خرداد (شنبه)اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز می کنیم. امید که به مثابه روزه داری، مورد رضایت خداوند و مردم عزیز و بازماندگان همه شهدای جنبش قرار گیرد.

به امید آنکه جنبش مسالمت امیز ایران پویاتر و از تکرار چنان فجایعی پیشگیری شود.

 

اسامی امضا کنندگان بیانیه

 

بهمن احمدی امویی-حسن اسدی زیدآبادی-عمادالدین باقی-عماد بهاور-قربان بهزادیان نژاد-محمد داوری-امیرخسرو دلیرثانی-فیض الله عرب سرخی-ابوالفضل قدیانی-محمد جواد مظفر-محمدرضا مقیسه-عبدالله مومنی

 


50 پاسخ به “اعتصاب غذای نامحدود 12 زندانی سیاسی در اعتراض به جانباختن هدی و هاله”

 1. ناشناس گفت:

  … گوشش بدهکار نیست که نیست. او خدا را بنده نیست.

 2. علی گفت:

  نمی دونم چرا امسال شب تولد حضرت علی علیه اسلام ماه سیاه به تن کرده بود…

 3. یاشیل آذربایجان(آذربایجان سبز) گفت:

  آفرین بر غیرت شما
  و ننگ بر بی خیالی ما

 4. ناشناس گفت:

  یا حسین، یا الله ، خودت به دادمون برس….. این عزیزان یکی از یکی با شرف تر و عزیز تر … به مولا ،به همون خدایی که میگید قبول دارید اینا نباید زندان باشند…. لعنت به من

 5. یکی از بیشماران! گفت:

  چون سرو ایستاده اند!!!

 6. خس وخاشاك گفت:

  برادرا شمانماد جنبش هستيد.خودتون
  ميدونيد اينا از خداشونه شما يه جوري
  به خودتون صدمه بزنيد.اكه همه زنداني
  ها حتي تلف بشن اينا ابائي ندارن.
  ظاهرا مرك بهترين مردمان اين سرزمين براشون مسرت بخشه.بخدا
  شهاذت هاله وهدي و..موجب شاديشونه.شما بايد در زندان
  ورزش كنيد به جسم و روحيه
  خودتون برسيد و همواره آيينه
  دق اينا باشيد.اينا بايد برن نه شما
  آقايون باي از فكر حضور شما
  خوابشان حرام بشه .نبود هريك
  از شما ضربه به ما دوستان است
  همانطور كه رفتن مهندس سحابي,
  هاله و هدي مارو شكست.شمارو
  قسم ميدم نكنيد

 7. هموطن گفت:

  عزيزان ايران به وجود شما سخت نيازمند است

 8. ناشناس گفت:

  وای بر ما…..!!!! آنها که در بندند فریادشان رساتر از ماست…..!!!!!!

 9. ناشناس گفت:

  جوونشونو گذاشتن كف دست

 10. حسین گفت:

  درور خدا بر غیرت ، شرف و مردانگی تان !

 11. ناشناس گفت:

  من از روي تجربه خودم در سال 61 پيش امد ميگويم هم شما را درك و هم لمس ميكنم ياران خود را ناراحت و دشمنان خود را خوشحال نكنيد خوب ورزش كنيد و خوب بخوريد تا كور شوند ملت بشما نيازمند است سلامتي نعمتي خداداديست در حفظ ان كوشا باشيم

 12. سبز همراه گفت:

  خداوند حافظ گرانبها ترین بندگان و مظلومان زمان خواهد بود

 13. امیر گفت:

  قهرمانان ایستادگی کنید

 14. سیاه جامه گفت:

  بیاییم تا محو استبداد از جان مایه بگذاریم

 15. nrda گفت:

  talab kher mikonam bray tamame azadikhahan va khoda joyan hoshmandy ba shomast az hiche natarsid

 16. تارا گفت:

  درود بر غیرت و جوانمردیتان بر سلامتی و ازادیتان دعا می کنیم

 17. یزد سبز گفت:

  درود خدا بر شما
  آیت الله دستغیب فرمودند:فروبستن زبان از بیان حقایق و انتقادات، مؤثردیدن غیر خدا (شرک) است؛ یعنى اگر بخاطر حفظ مرید و حوزه و مسجد و ریاست خود سکوت کنیم، غیر خدا را لحاظ کرده ‏ایم. گذشته از این، هنگامى که بنده را در قبر مى‏ گذارند، مى‏ گویند: تو که مى‏ دانستى و علم داشتى چرا تخلفاتى را که دیدى تذکر ندادى؟ در آن زمان چه بگویم؟ بگویم: ترسیدم، از توهینها و تهمتها و از اینکه بگویند آمریکایى است، ترسیدم؟ – البته مدتى است که بخاطر گرفتارشدن به خود، کارى به ما ندارند اما اگر گرفتاریشان رفع شود دوباره همان اوضاع خواهد بود – همه ما به اندازه خود تکلیف داریم.

 18. زخمیه راه آزادی گفت:

  مرحبا به غیرت شما بزرگ مردان راه آزادی…لشگریان خدا بیشمار اند…تا آزادی راهی بیش نیست…

 19. ناشناس گفت:

  خیلی عجیب است که مه پشت امیرکبیر،مصدق،میرحسین وخیلی های دیگر را از بابک خرمدین تاحالاخالی کرده ایم. ما ملت قهرمان پروری هستیم ولی آیا قهرمان هم هستیم؟ درتمام کشورها مردم را می کشند.ما ملت نانازی هستیم؟ واقعا نمی توانیم تظاهرات با سکوت یابی سکوت کنیم؟ نمی توانیم همرا ه با زندانیان قهرمان ماهم روزه بگیریم؟ یا این هم سخت است؟می ترسیم لولو ما را بخوره؟شاید هم زمانی روزه واعتصاب غذا بتواند راه حلی برای برون رفت از بن بست مبارزه باشد؟

 20. taraneh گفت:

  فکر کرديد با اين کارها حمايت ما از رهبر عزيز کم می شود. نه صد برابر مي شود.

 21. ناشناس گفت:

  بسياري عالي
  حالا بايد منتظر باشيم تا «بزرگان» اصلاح طلب، به جاي تدوين انواع كارزارهاي مبارزاتي در جهت حمايت از درخواست زندانيان سياسي، بيانيه بدهند و از آنان خواهش كنند كه دست از اعتصاب غذا بكشند. خداي من. كجاي دنيا اينطور مبارزه مي‌كنند؟‌

 22. ناشناس گفت:

  خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ما چیکار کنیم؟تا کی اینا رو ببینیم و صدامون در نیاد…آخه این دنیا چند روزه که به خاطرش خون یه آدم رو می ریزن…مگه به کجا می خوان برسن..حتی یه بار با خودشون فکر نمیکنن که بالاخره می میرن؟این قدرت چه ارزشی داره چقدر اینا عقده ی حقارت داشتن که تموم نمیشه؟چرا مملکت دست این بی سروپاهاست آخه …چپی ها هم یه روز جای اینها بودن ولی واقعا جرم مومنی چیه جرم سحابی ها چی بود جرم این جوون های بی گناه و با غیرت چی بود…خدایا دلمون خون شد

 23. ناشناس گفت:

  منتظرم جناب اقاي خاتمي و بعد از او بقيه‌ي اصلاح طلبان، به جاي حمايت از اين قهرمانان با صدور اطلاعيه‌هايي به صورت غيرمستقيم آنان را به چپ روي متهم كنندو از آنان بخواهند عاقل باشند و دست از اعتصاب بردارند.
  تصور نيد در پي اين اعتصاب غذا چهل تا آدم استخواندار طي اطلاعيه اعلام اعتصاب غذا كنند و خواسته‌ي مشخص آن‌ها هم آزادي ميرحسين و كروبي باشد. چه مي‌شود؟
  بعد هم اعلام كنند كه روز‌هاي جمعه سبزها در مصلاي جداگانه‌اي نماز جمعه برپاخواهند كرد و بعد از آن‌ هم به خاطر آزادي ميرحسين و كروبي دست به راهپيمايي خواهند زد. به امام حسين قسم، ارازل و اوباش هر غلطي بكنند عليه خودشان تمام خواهد شد
  آهاي كلمه. جان مادرت قسم اين ايميل من را پخش كن تا بگوش بزرگان سبز برسد و اگر دليلي براي سكوت خود دارند اعلام كنند تا ما هم بفهميم. والا اگر آن‌ها اعلام اعتصاب كنند ما هم به آنان خواهيم پيوست.

 24. مریم گفت:

  این شیوه ها غلط است. اینها از مردن زندانیان باکی ندارند و از دست دادن مبارزان روحیه ملت را ضعیف می کند. تعجب می کنم از هموطنانی که به قربانگاه رفتن مبارزان را تحسین و تشویق می کنند!

 25. علی گفت:

  من با اعتصاب غذا موافق نیستم به نظر من ما باید برای حمایت از هدی صابر و بقیه کشته شدگان سبز کاری دیگر انجام دهیم زیرا این ها همان جور که هدی صابر و بقیه را کشتند و اهمیت ندادن با این عزیزان نیز همین کار را خواهند کرد.

 26. محمد گفت:

  مردم فکر نمی کنید کم کم بی غیرت شده ایم ! اینها بخاطر ما در زندان دانه دانه پرپر می شوند!

 27. حبیب تبریزیان گفت:

  روزنامه انگلیسی زبان ایندیپندنت امروز خبر میدهد که پای ارتش لبنان به مناقشات فرقه ایی برآمده از بحران سوریه کشیده شد. ارتش لبنان مجبور شد برای دو منطقه دریک شهر شمالی مجاور مرز سوریه که در یک منطقه سنی ها و در دیگری علوی ها زندگی میکنند و کارشان به نزاع مسلحانه منجر به کشتار کشیده شده است به نفع سنی ها وارد درگیری شود.
  بر اساس خبر فوق میتوان گفت که دیر یا زود موج بحران سوریه به لبنان هم خواهد کشید و در آنجا درگیری ابعاد دیگری بخود خواهد گرفت که در مقایسه با خود سوریه قابل مقایسه نخواهد وبد.

 28. ناشناس گفت:

  نهان گشت آیین فرزانگان
  پراگنده شد کام دیوانگان

  هنر خوار شد، جادویی ارجمند
  نهان راستی، آشکارا گزند

  شده بر بدی دست دیوان دراز
  به نیکی نرفتی سخن جز به راز

  نداست خود جز بد آموختن
  جز از کشتن و غارت و سوختن

  چنان بد که هر شب دو مرد جوان
  چه کهتر چه از تخمه ی پهلوان

  خورشگر ببردی به ایوان شاه
  همی ساختی راه درمان شاه

  بکشتی و مغزش بپرداختی
  مر آن اژدها را خورش ساختی

  پس آیین ضحاک وارونه خوی
  چنان بد که چون می بدش آرزوی

  کجا نامور دختری خوبروی
  به پرده درون بود بی گفت و گوی

  پرستنده کردیش بر پیش خویش
  نه بر رسم دین و نه بر رسم کیش
  چو ضحاک شد بر جهان شهریار

  برو سالیان انجمن شد هزار

  نهان گشت آیین فرزانگان

  پراگنده شد کام دیوانگان

  هنر خوار شد، جادویی ارجمند

  نهان راستی، آشکارا گزند

  شده بر بدی دست دیوان دراز

  به نیکی نرفتی سخن جز به راز

  نداست خود جز بد آموختن

  جز از کشتن و غارت و سوختن

  چنان بد که هر شب دو مرد جوان

  چه کهتر چه از تخمه ی پهلوان

  خورشگر ببردی به ایوان شاه

  همی ساختی راه درمان شاه

  بکشتی و مغزش بپرداختی

  مر آن اژدها را خورش ساختی

  پس آیین ضحاک وارونه خوی

  چنان بد که چون می بدش آرزوی

  کجا نامور دختری خوبروی

  به پرده درون بود بی گفت و گوی

  پرستنده کردیش بر پیش خویش

  نه بر رسم دین و نه بر رسم کیش

 29. ناشناس گفت:

  Man be onvane 1 JAVONE IRANI khodam to khalvate khodam az khodam va roye shoma sharmande hastam ke nemitoooonam to in rah dar kenare shoma va ba shoma basham dorod bar shoma va gheirat va mardanegiye shoma…

 30. مادر سبز گفت:

  ایرانیان خارج از کشور وظیفه اطلاع رسانی را باید جدی تر به عهده بگیرند باید همه ی شنبه ها و یک شنبه ها مردم را جلوی سفارت خانه ها جمع کنند و نسبت به این بیدادگری ها اعتراض کنند مردم در داخل ایران با وجود کشته شدن و زندانی شدن و شکنجه شدن باز هم به خیابان می ایند اونها را که کسی دستگیر نمی کنه فقط سه ماه این کار را مرتب انجام بدن براشون هزینه ای جز از دست دادن تعطیلات به قیمت ازادی ایران نداره این شورای هماهنگی باید هر چه سریع تر برای یک دست کردن حرکات ایرانیان خارج از کشور کاری انجام بده و برنامه ای ارائه کند

 31. ناشناس گفت:

  کمترین وظیفه ما مردم اطلاع رسانی و پیگیری روزانه این اعتصاب است.
  امیدوارم این کمترین را انجام دهیم.

 32. سبز گفت:

  این اقدامات آنهم از داخل زندان باعث میشه جنبش منفعل نشه و دیگران هم به فکر بیفتن بیاین ما ها که بیرونیم حداقل سعی کنیم اخلاقا سبز باشیم و به داد هم برسیم فشار اقتصادی و خفقان اجتماعی روی همه هست اما میشه تا وقتی یه ماشین جلومون پیچید دهنمون رو به هر کلامی باز نکنیم و خیلی کارهای دیگه …..

 33. رها گفت:

  ما بی چرا زنده گان ایم آنان به چرا مرگ ِ خود آگاهان اند

 34. مشهد سبز گفت:

  خدمت سحام نيوز،كلمه ، آقايان واحدي و امير ارجمند و ديگر رابطان و هماهنگ كنندگان
  چرا براي آزادي بي قيد و شرط اقايان كروبي و موسوي و خانواده ايشان و ديگر زندانيان بيگناه
  فراخوان تجمع ويا ديگر برنامه ها رو نميدين؟چرا نسبت به اين بزرگواران و دلاوران كم توجه شده ايد؟
  لطفا هر چي سريعتردرين مورد هم به فكر اييد.
  در ضمن همانطور كه اقايان كروبي و موسوي بطور هماهنگ عمل ميكردند بر مشاوران ايشان نيز لازمه كه
  هماهنگ تر عمل كنند،در غير اينصورت بدانند خلاف حركت اعتراضي مردم عمل كرده اند.
  ان شاالله
  موفق باشيدVVVVVVVVVVVVVVVV

 35. بجه زندانی زمان مصدق گفت:

  شما دوازده راد مرد و آزاده هر کدام ملتی هستید و حرکت شما هر چند در بند قدرت هر سیستم جبار و مستبدی را به لرزه می اندازه . درود تاریخ بر شما و انسانهای بزرگی مانند شما . کوچیک شما . یک ایرانی

 36. محمود گفت:

  عزیزان، مردم شریف و جوانان غیور و همچنین سیاسیون عزیز! این زندانیان با چه زبانی باید بگویند که ما با چراغ سبز شما از جان مایه گذاشتیم پس چه شد؟ چرا حرکتی نمی کنید؟ چرا دلاوران خط مقدم خود را تنها گذاشته اید؟ این است رسم جوانمردی؟ اگر نمی توانستید یا جرآتش را نداشتید چرا با شعارهایتان و کامنتهای حماسیتان در وبلاگ ها و … ما را تشویق کردید که در خط مقدم مبارزه کنیم؟

 37. هموطنی از ملبورن گفت:

  درود بر شما ای بزرگان از ایرانی بودن خودم مغرورم ملتی که قرنهاست برای آزادی و حفظ ارزشهای خود دارد مبارزه می کند درود بر شما باد

 38. ناشناس گفت:

  همچو سرو ایستادم در این باد /نکند پاسخسش تبر باشد

 39. هاله گفت:

  به حرمت خون ندا، به حرمت آیه های قرانی واپسین لحظات زندگی هاله، به حرمت پاکی سهراب، به حرمت ایمان صابر، اعتصاب غذایی نکنید! ما همه به شما، به افکار شما، به جسارتتان به شجاعتتان و به دم مسیحاییتان محتاجیم. ما هنوز در بهت از دست دادن هاله ایم. ما هنوز باور نداریم شهادت ناجوانمردانه صابرمان را. خواهش میکنم. حکومت همین را میخواهد. شماها نباشید که با بودن شما یک ملت آگاه میشوند و این برای حکومت ضرر دارد. به حرمت قلم، اعتصاب غذایی را فراموش کنید.

 40. ناشناس گفت:

  ما که بیرونیم و آزاد هیچ کاری نمی کنیم اما اینها که در زندانند و اعتصاب تنها راه نشان دادن اعتراض شان است، حتی از جانشان هم دریغ نکرده اند و کاری که می توانند می کنند.

  ما چه می کنیم؟ چرا حداقل ها را هم فراموش کرده ایم؟
  چرا اسکناس نمی نویسیم که “زندانیان سیاسی را آزاد کنید”
  چرا شعار نمی نویسیم؟
  بر چسب سبز اینجا و آنجا پخش نمی کنیم؟
  باشه، می گید که بی فایده است؟ پیشنهاد شما چیست؟ همان کار را خودتان بکنید. فقط یک کاری بکنید!
  شعار ما آزادی زندانیان سیاسی

 41. ناشناس گفت:

  سعید -ع- درود خداوند بر شما که در تیر ه گی های شکنجه های ظا لمان در حکومت استبداد دینی نفس های شما ها به ملت ایران اعتبار و منزلت وامید به اینده را همراه دارد

 42. ناشناس گفت:

  فعالان سياسي كه زندان‌هاي رژيم شاه و رژيم جمهوري اسلامي در دهه‌ي 60 و 70 را تجربه كرده‌اند مي‌دانند كه چه جوي لازم است تا يك گروه زنداني سياسي دست به اعتصاب غذا بزنند. اين نشان مي‌دهد كه روحيه‌ي زندانيان سياسي فعلي بسيار عالي و بالاست و سركوب و زندان تأثيري بر اراده‌ي آنان نگذاشته است. اما ظاهرا اين اقدام‌ها و تهديد‌ها، افراد خارج از زندان را بيشتر ترسانده است.

  من واقعاً فكر مي‌كنم كه اگر شوراي هماهنگي راه سبز اميد و ساير تشكل‌هاي سياسي جدي يك برنامه‌ي مبارزاتي را براي آزادي ميرحسين و شيخ شجاع طراحي كنند، در كوتاه ترين زمان ممكن به نتيجه خواهند رسيد.

  يكي از مهم‌ترين ابزارهاي مبارزاتي، به نظر من البته، برگزاري نماز‌هاي جمعه‌ي سبز در مصلاهاي جداگانه است. البته، شرط پيروزي اين است كه تمام بزرگان اصلاح طلب كه نام آنان را ذكر نمي‌كنم، قدم به ميدان بگذارند يا لااقل به مردم توضيح بدهند چرا ساكت شده‌اند؟ اما به نظر مي‌رسد آقايان دنبال مصالحه و ورود به انتخابات مجلس و اين قبيل امور هستند. در اين صورت واقعاً بايد فاتحه‌ي جنبش سبز را خواند يا در فكر ايجاد رهبري ديگري براي آن بود.

  قربان كلمه و بچه‌ي با معرفت آن.

 43. مجید.. گفت:

  درود خدا بر تمام زندانیان سیاسی

  خدا انشاءا… آنها را حفظ کنه . درود خدا بر سید خودم میرحسین.

 44. زهرا گفت:

  شرمنده ایم

 45. ایرانی گفت:

  دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
  ستون به سقف تو میزنم اگر چه با استخوان خویش
  اگر هزار سال مرده ام ، ز گور خویش خواهم ایستاد
  تا که بر کنم قلب اهرمن به نعره آنچنان خویش

 46. ایرانی گفت:

  دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
  ستون به سقف تو می زنم اگر چه با استخوان خویش
  اگر هزار سال مرده ام ، ز گور خویش خواهم ایستاد
  تا که بر کنم قلب اهرمن به نعره آنچنان خویش

 47. فرزانه عظیمی گفت:

  دوستان گرامی زندانی، صمیمانه از شما تقاضا دارم از اعتصاب غذای خود دست بردارید
  دوستان گرامی، زندانیان دربند،

  خبر درگذشت هاله سحابی و بدنبال آن هدا صابر، قلب هر انسانی را به درد آورده است. هاله سحابی که خود پیام آور صلح و دوستی بود و نیز هدا صابر، فعال ملی – مذهبی که در اعتراض به نحوه درگذشت هاله و برای روشن شدن مسئولین این فاجعه دست به اعتصاب زده بود، برای همیشه در یاد هر ایرانی مبارز و تاریخ مبارزات آزادیخواهانه ایرانیان حک شده است.
  اما مرگ ناخواسته هاله ها و هدا ها باید ما را بیش از پیش مصمم کند تا با تمام قوا برای روشن شدن مسئولین وضعیت کنونی به مبارزه ادامه دهیم. اعتصاب غذای شما باعث نگرانی بسیاری از دوستان شما و آزادیخواهانی است که ترجیح می دهند شما را در کنار خود و در صف مبارزین ببینند. درد از دست دادن هر یک از شما در اثر اعتصاب غذا و نتایج آن بسیار سنگین است.
  صمیمانه از شما می خواهم از اعتصاب غذای خود دست بردارید و غم و رنجی را که بر دل همه دوستداران شما هست، با سلامت خود، با ادامه زندگی حتی در زندان های غیرقابل تحمل جمهوری اسلامی، تا حدودی تخفیف دهید.

  تبدیل کردن زندان اوین به موزه، که در آغاز انقلاب مطرح شد، روزی به واقعیت خواهد پیوست. بمانید تا این روز را با هم جشن بگیریم.

  دست شما عزیزان را از دور می فشارم و آرزوی سلامتی برای شما دارم
  فرزانه عظیمی

 48. ناشناس گفت:

  خدایا،
  اگر هستی کمکشان کن.
  اگر هم،،، که هیچی.
  این دعای بعد از نمازِ صبح ام بود. دیگه نمی دانم چی بگم

 49. ناشناس گفت:

  ای خدا من چی کار کنم؟سرم رو به کدوم دیواری بکوبم.خدایا دیگه تحمل ندارم یا مرگ من رو برسون یا کاری کن من از عذاب وجدان اینکه بهترین ها و لایق ترین های مملکتم مظلومانه اعتصاب میکنند و من اینجا در خانه ام میخورم و درس میخونم و کار میکنم راحت بشم.خدایا مرگ منو برسون که دیگه این روح نمیتونه در این بدن بمونه خدایا مرگم رو برسون که روحم بره اوین پیش بهترین ها خدایا مرگم رو برسون که دیگه نمیتونم پیش این مردم بی غیرت زندگی کنم

 50. رزمنده جنگ گفت:

  مهدی گر آید بکوبد این ریا
  هم سر ظالم بکوبد هم سر این اشقیا
  اشقیا در این ولایت سرورند
  هم شریح و عمروعاص و بربرند
  با ریا در جمع ما حاکم شدند
  از عدالت گفته و ظالم شدند
  ظلم آنان را حد و حصری نبود
  چهره ی زهرا کیان کردند کبود؟
  پاسخش روشن شده در نزد ما
  خرمقدس زاده ی روی و ریا
  انقلابیون بعد از فتح دین
  ظالمان حاکم برمسلمین