سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تایید ۱۸ سال محکومیت اسماعیل بهلولی در دادگاه تجدیدنظر...

تایید ۱۸ سال محکومیت اسماعیل بهلولی در دادگاه تجدیدنظر

چکیده :این حکم سنگین در حالی صادر شده است که در موارد مشابه و حتی برای افراد دارای سابقه فعالیت و محکومیت سیاسی معمولا حداکثر یک سوم این حکم، محکومیت صادر...


محمد مقیمی

موکلم اسماعیل بهلولی از معترضان دیماه ۹۶ در دادگاه انقلاب ورامین به ریاست قاضی صادق یوسفیان محاکمه و به اتهامات واهی “تبلیغ علیه نظام به ۱ سال، تشکیل گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور ۱۰ سال، عضویت در گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور ۵ سال و توهین به رهبری ۲ سال” و در مجموع به ۱۸ سال حبس محکوم شده بود. این حکم عینا و بدون تشکیل جلسه در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده است.

جلسه دادگاه عملا برگزار نشد و قاضی یوسفیان که یک روحانی جوان و جویای نام است، صرف از موکل خواست که صورتجلسه را امضاء کند و هیچ فرصتی برای دفاع به وی داده نشد و اعتراض اینجانب نیز مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت. دادگاه ایجاد دو کانال تلگرامی با ۷ عضو را از مصادیق تشکیل و عضویت در گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور و شعارنویسی بر روی دیوار را نیز از مصادیق تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری قلمداد کرده است.

این حکم سنگین در حالی صادر شده است که در موارد مشابه و حتی برای افراد دارای سابقه فعالیت و محکومیت سیاسی معمولا حداکثر یک سوم این حکم، محکومیت صادر می‌شود.

شایان ذکر است، موکلم در بازداشتگاهی در قرچک ورامین به شدت تحت شکنجه قرار گرفته بود، به شکلی که بدن وی سیاه شده بود و مسئولان زندان اوین در بدو ورود از وی، امضاء گرفتند که قبل از ورود به آن زندان آثار ناشی از شکنجه در بدن وی بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.