سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » به جای مقابله با امریکا به فقر ،بزرگترین کورنای مردم ایران برسید...

به جای مقابله با امریکا به فقر ،بزرگترین کورنای مردم ایران برسید

چکیده :بسته محرک برای اقتصاد آمریکا دراوضاع بروز کرونا به طور مختصر به شرح ذیل است، دراین بسته ۲تریلیون دلار(۲هزار میلیارد دلار) برای جلو گیری از ورود آمریکا به رکودی فراگیر درقالب سیاست مالی انبساطی خرج خواهد شد. مهمترین بخش بسته پرداخت های مستقیم نقدی است که در قالب وام یا کمک بلاعوض به شرح زیر انجام...


سید عبدالمجید الهامی

چهل سال تضاد رویارویی مستقیم حکومت ایران با آمریکا و تشدید رقابت شدید رهبریت حکومت ایران با دولت آمریکا در همه زمینه ها باعث آن شده که خود را در قامت برابر با آن کشور بداند. اما بعضی حقایق و یروز حوادثی در سطح جهان این معادله را به مضحک ترین وضع ممکن روشن می کند. نمونه آشکار و دم دست موجود همین غوغای کروناست که نشان داد حکومت ایران چقدر در رهبری بحران دارای نقاط ضعف وکاستی های فراوانی است. اینکه وحدت ملی و پدیده ای بنام دولت کشور و دولت ملت در نزد ایرانیان بسیار ضعیف و نادر است.

نمونه هویدا و بین تفاوت رهبریت حکومت هاست که نشان دهنده تباین آشکاری است بین کشوری که در حال انجام عمل خود بر بنیان تواناییهای خویش است و کشوری با رهبریتی فقط در حال لاف و گزاف گویی و قمپوز در کردن های خارج از توان خویش است. برای شناخت این تفاوت توانی ها به بسته های کمکی و مدیریت بحران دو کشور توجه شود تفاوتهای بزرگی آشکار می شود از نوع مدیریت و نگاه به ملت و مملکت تا یک ناظران بی تفاوت در یابد کی شعار می دهد کی در حال مدیریت بحران است. به بسته های محرک آمریکا توجه کنید.

بسته محرک برای اقتصاد آمریکا دراوضاع بروز کرونا به طور مختصر به شرح ذیل است، دراین بسته ۲تریلیون دلار(۲هزار میلیارد دلار) برای جلو گیری از ورود آمریکا به رکودی فراگیر درقالب سیاست مالی انبساطی خرج خواهد شد. مهمترین بخش بسته پرداخت های مستقیم نقدی است که در قالب وام یا کمک بلاعوض به شرح زیر انجام می‌شود.

۱- شرکتهای بزرگ:حدود ۵۰۰میلیارد دلار در قالب وام۵۰میلیارد دلارهم تاوام به شرکتهای هواپیمایی ۲- شرکتهای کوچک: حدود۳۵۰میلیارد دلاربرای کمک به این دسته ازشرکتها ۳- بیمارستانها:۱۵۰ میلیارد دلار ۴- خانوارها:۱۲۰۰دلار برای هربزرگسال و۵۰۰دلاربرای هرکودک در دهک های درآمدی پایین و وسط. روز۶ اپریل یعنی حدود ۱۰روز دیگر چکها به خانواده ها فرستاده خواهد شد.۵٫بیکارها:بیمه بیکاری هفته‌ای۶۰۰ دلار شده ومدت آن۴ماه افزایش می یابد. شرایط برای ورود اشخاص بیشتر تسهیل می شود.

برخی نکات جانبی ولی مهم: هر شرکتی که کمک دولتی بگیرد حق خرید سهام خود را تا یکسال بعد از پایان مدت وام در بازار سرمایه نخواهد داشت. وزارت دارایی موظف شده کلیه پرداختها را شفاف اعلام کند وذیحساب جدیدی بر کلیه پرداختها بصورت شفاف نظارت کند.با اضافه کردن بندی توسط دموکراتها تمام کسب و کارهای ترامپ،اعضای کنگره ومایک پنس از دریافت هر کمکی منع شدند.

حال به بسته حمایتی حکومت ایران توجه و ملاحظه نماید دویست تا ششصد هزار تومان کمک ماهانه وام دومیلیونی! در این گرانی فوق العاده طاقت فرسا چه دردی از دردهای متعدد ملت ایران که اکثریت آن جزوه دهک های پایین جامعه است را دوا می کند. آیا دولت مردان و حاکمان ما فکر می کنند ملت ایران هم مانند آنان در کاخ ها ویلاهای اشرافی زندگی می کنند یا قادر به رفتن به کیش و قشم هستند.

اینکه رئیس جمهور ابا دارد اعلام حالت قرنطینه نماید یا آنکه ملتی که به آن گفته شود درخانه بمان احتیاج به تغذیه ندارد این اقشار آسیب پذیر چگونه باید سد جوع نمایند. ویروسها های خطرناکی مانند کورنا به بدن های ضعیف بیشتر حمله می کنند. ملتی که توان سد جوع و تامین مایحتاج خود را ندارد چگونه باید با کورنا مبارزه نماید.

در خانه می مانیم و باید ماند ولی حاکمان ایران شما که پیش بینی وضعیت وخیم را اعلام نکردید و عامدا هم تلاش نمودید که آن را عادی جلوه دهید. حال ملت به یکباره با این وضعیت قرمز مواجه شده چگونه تامین سدجوع نماید. شمای که دم از مبارزه با آمریکا دارید. مبارزه با آمریکا که فقط با موشک و توان نظامی که نیست بلکه قدرت مقابله با بحران و مدیریت تحولات است.

آیا شما هم ده درصد بودجه پیش بینی شده آمریکا برای مقابله با این بحران کرده اید. شما در تجهیزات اولیه مانند ماکس و وسایل پزشکی مانده آید بعد پزشکان بدون مرز را اخراج می کنید. حال شما که قدرت مقابله با این بحران ندارید و نمی توانید مدیریت نماید و تمامی دست اندرکان های شما هم اطلاعات غلط و گاها دروغ تحویل ملت می دهند چگونه توان مقابله با آمریکا را دارید. شما لطفاً به ملت خود برسید که فقر خود بزرگترین کورنا برای مردم ایران است که توان تامین مایحتاج خود را ندارد فاجعه بزرگی در راه است فقری که به قحطی منجر خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.