سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اول «ایدئولوژی» بعد «سلامت مردم»...

اول «ایدئولوژی» بعد «سلامت مردم»

چکیده :"پزشکان بدون مرز" یک سازمان کاملا شناخته شده معتبر بین المللی است که سالهاست در مناطق بحرانی یا درگیر جنگ به امداد رسانی پزشکی و نجات جان انسانهای گرفتار و مجروح مبادرت می...


صادق زیباکلام

سیاست و سیاست زدگی، و اینکه هرچیز و همه چیز ازجمله سلامت و جان مردم فرع بر ملاحظات ایدئولوژیک نظام در ایران است، خودش را در جریان اخراج «پزشکان بدون مرز» که برای کمک در امر مبارزه با شیوع کرونا به ایران آمده بودند به بهترین شکل ظاهر ساخت.

دو بهانه آورده‌ایم. یکی همان داستان همیشگی: اینها جاسوس هستند و برای جاسوسی و کسب اطلاعات در مورد وضعیت کرونا در ایران امده بودند(که لابد اطلاعات بدهند به آمریکا و اسرائیل که ببینند توطئه شان چقدر در ایران پیشرفت داشته). دوم اینکه اینها دوهزار عدد ماسک و چند دست گان بیشتر نیاورده بودند. البته چون ما از همه طلبکاریم، پزشکان بدون مرز هم بما‌ کلی بدهی دارند و می بایستی یک تریلی ماسک و یک خاور گان پزشکی با خودشان برای ما میاوردند. موضوع آمدن آنها هم تبادل تجربیات پزشکی نبود بلکه اوردن تجهیزات پزشکی بوده..

“پزشکان بدون مرز” یک سازمان کاملا شناخته شده معتبر بین المللی است که سالهاست در مناطق بحرانی یا درگیر جنگ به امداد رسانی پزشکی و نجات جان انسانهای گرفتار و مجروح مبادرت می ورزد.

اگر آنها از روسیه یا چین آمده بودند همینطور با آنها برخورد می شد؟ منتهی نه روسیه نه چین، بجز آنجایی که پای منافع شان در میان بوده، یک پر تره گندیده هم حاضر نشده اند برای ما هزینه کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.