سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

زمستانت هرگز مرا نخواهد کشت

چکیده :اما وسط این روزهای کرونایی یادمان نمی‌رود که هزار و پانصد نفر دیگر هم کشته شدند؛ نه در دو ماه؛ که در دو روز. کرونا ویروس خطرناکی است که در دو ماه هزار و پانصد نفر از ما را کشت؛ اما آن ویروسی که در دو روز، هزار و پانصد نفر را پرپر می‌کند، چقدر خطرناک...


سپند ارند

کرونا ویروس خطرناکی است؛ آمار تلفات این ویروس در ایران، به هزار و پانصد نفر رسید؛ این ویروس خطرناک در دو ماهی که به ایران آمده، هزار و پانصد نفر را کشته است؛ رقم بزرگی است آن هم برای دو ماه.

تردیدی نیست که باید برای مقابله با آن به صورت جدی چاره‌ای اندیشید. کرونا خطرناک است و باید کاری کرد. باید برای خودمان بارها یادآوری کنیم هزار و پانصد نفر در دو ماه کشته شدند، تا خطر آن را جدی بگیریم.

اما وسط این روزهای کرونایی یادمان نمی‌رود که هزار و پانصد نفر دیگر هم کشته شدند؛ نه در دو ماه؛ که در دو روز. کرونا ویروس خطرناکی است که در دو ماه هزار و پانصد نفر از ما را کشت؛ اما آن ویروسی که در دو روز، هزار و پانصد نفر را پرپر می‌کند، چقدر خطرناک است؟

می‌گویند کرونا به کودکان تا اندازه‌ای رحم می‌کند اما چند کودک در آبان کشته شده باشند خوب است؟ که بدانیم ویروس‌های خطرناک‌تر از کرونا هم هست.

با این حال آن ویروس خطرناک ما را نخواهد کشت چون رویای روزهای بهتر داریم؛ رویایی که فرزندانِ آبانِ آن سالِ سیاه، در سر داشتند و ما زنده‌ایم تا به آن برسیم. هر اندازه که از ما بر زمین افتد رویای‌مان سرخ‌تر می‌‌شود و آن ویروس نمی‌تواند سرخ‌ترش کند که آرمانی‌تر از سرخی رنگی نیست؛ حالا گاهی این شعر محمود درویش را تکرار می‌کنم که زمستانت هرگز مرا نخواهد کشت؛ خیالم می‌تواند هزاران هزار تابستان، بیافریند.

*تیتر انتخاب کلمه است


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.