سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه‌ کانون صنفی معلمان در اعتراض به عدم اعطای مرخصی به محمد حبیبی...

بیانیه‌ کانون صنفی معلمان در اعتراض به عدم اعطای مرخصی به محمد حبیبی

چکیده :در حالی به استقبال بهار می‌رویم که متاسفانه هر روز ویروس کرونا در سر تا سر کشور در حال قربانی گرفتن است. کانون صنفی معلمان در هشتم اسفند نسبت به عواقب شیوع این بیماری مهلک به مسئولان هشدار داد و خواستار به کارگیری تمام امکانات نهادهای حاکمیتی شد و بر این نکته تاکید نمود که مسئولیت جان تمام زندانیان به خصوص معلمان دربند با کسانی است که مانع از اعزام آنان به مرخصی...


کانون صنفی معلمان ایران (تهران) با انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به عدم اعطای مرخصی به محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان که از ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در زندان به‌سر می‌برد، ضمن هشدار مجدد نسبت به وضعیت سلامت تمام زندانیان ، با توجه به وضعیت بغرنج محمد حبیبی خواهان اعزام این معلم زندانی به مرخصی بدون فوت وقت شد.

در بخشی از این بیانیه ضمن اعلام مخالفت دادستانی با مرخصی آقای حبیبی نوشته شده: “این مخالفت در حالی است که از حدود دو هفته پیش در سالن شماره دو اندرزگاه دو تیپ پنج زندان تهران بزرگ موارد ابتلا به کرونا اعضای یک اتاق شناسایی شده و آنها را از بند خارج نموده‌اند و جان محمد حبیبی با توجه به مشکلات ریوی مزمن در معرض خطر جدی است”.

متن کامل بیانیه کانون صنفی معلمان ایران (تهران) به این شرح است:

در حالی به استقبال بهار می‌رویم که متاسفانه هر روز ویروس کرونا در سر تا سر کشور در حال قربانی گرفتن است. کانون صنفی معلمان در هشتم اسفند نسبت به عواقب شیوع این بیماری مهلک به مسئولان هشدار داد و خواستار به کارگیری تمام امکانات نهادهای حاکمیتی شد و بر این نکته تاکید نمود که مسئولیت جان تمام زندانیان به خصوص معلمان دربند با کسانی است که مانع از اعزام آنان به مرخصی می‌گردند‌. اما متاسفانه دادن مرخصی به زندانیان سیاسی که به خاطر فعالیت صنفی و مدنی در زندان هستند با اعمال سلیقه و قید و بندهایی صورت می‌گیرد که عملا باعث شده‌است تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در زندان بمانند‌.

خوشبختانه در طی روزهای گذشته محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران به مرخصی اعزام شدند و اندکی از اضطراب و نگرانی خانواده‌ها و معلمان کاست امری که باید دو هفته پیش صورت می‌گرفت. اما دادستان همچنان با مرخصی محمد حبیبی دیگر عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان مخالفت می‌کند این مخالفت در حالی است که از حدود دو هفته پیش در سالن شماره دو اندرزگاه دو تیپ پنج زندان تهران بزرگ موارد ابتلا به کرونا اعضای یک اتاق شناسایی شده و آنها را از بند خارج نموده‌اند و جان محمد حبیبی با توجه به مشکلات ریوی مزمن در معرض خطر جدی است.

کانون صنفی معلمان ایران “تهران” ضمن هشدار مجدد نسبت به وضعیت سلامت تمام زندانیان ، با توجه وضعیت بغرنج محمد حبیبی خواهان اعزام وی به مرخصی بدون فوت وقت است.
کانون صنفی معلمان ایران (تهران)
۲۸ اسفند ۱۳۹۸”.

این فعال صنفی ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در تجمع اعتراضی معلمان در تهران با ضرب و جرح بازداشت شده‌بود.

محمد حبیبی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، به ۷ سال و نیم حبس، تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس، اخلال در نظم ۱۸ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و همچنین دو سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

حکم ۱۰ سال و نیم محکومیت محمد حبیبی در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز عیناً تأیید شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.