سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

تبریک و شادباش، چگونه؟

چکیده :ما در حالی در کنار عزیزانمان در کنار سفره هفت سین جمع شده‌ایم که بسیاری از زندانیان سیاسی و فعالین محیط زیست سالهاست که نوروز را بجای در کنار خانواده و عزیزانشان، پشت دیوارهای بلند زندان سپری میکنند.نام و یاد تک تک این عزیزان در جان ودلمان...


صادق زیباکلام

ایرانیان عزیز در حالی باستقبال سال جدید میرویم که سال ۹۸ با حوادث طبیعی و انسانی غم انگیزی همراه بود. سیل در گلستان، لرستان و خوزستان در آغاز سال و در استان های جنوبی بالاخص سیستان و بلوچستان در ماههای پایانی آن خسارات جانی و مالی برای بسیاری از هموطنانمان برجای گذارد. بیش از هزار تن از هموطنانمان در اعتراضات آبانماه پرپرشدند. شلیک به هواپیمای اوکراینی بر خانواده‌های داغدار افزود. کرونا ظرف یکماه گذشته‌جان بیش از یکهزار تن از هموطنانمان را گرفت و جایشان در کنار سفره هفت سین خانواده‌هایشان خالیست. هزاران تن دیگر از هموطنانمان هم اکنون نگران عزیرانشان هستند که گرفتار کرونا شده اند.

ما در حالی در کنار عزیزانمان در کنار سفره هفت سین جمع شده‌ایم که بسیاری از زندانیان سیاسی و فعالین محیط زیست سالهاست که نوروز را بجای در کنار خانواده و عزیزانشان، پشت دیوارهای بلند زندان سپری میکنند.نام و یاد تک تک این عزیزان در جان ودلمان هست.

کی رفته ایی زدل که تمنا کنم تورا
کی بوده ایی نهفته که پیدا کنم تورا
صادق زیباکلام
اول فروردین۱۳۹۹

 

*تیتر انتخاب کلمه است


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.