سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اسکناس‌ها “تروایی” که نمی‌بینند؛ تعیین ضرب الاجلی برای پایان جابجایی وجوه ...

اسکناس‌ها “تروایی” که نمی‌بینند؛ تعیین ضرب الاجلی برای پایان جابجایی وجوه نقد در بانک

چکیده :فقط یک ضرب الاجل دو یا سه روزه برای پذیرش وجوه نقد توسط بانکها و ایجاد بسترهای انتقال وجوه غیرحضوری و کاهش کارمزدهای انتقال بین بانکی تا رفع بحران که شاید چند ماه بطول بینجامد و عدم پرداخت وجه نقد توسط بانکها، زیرساخت مهاجرت فرهنگی مردم را برای استفاده از خدمات غیرحضوری بانکی فراهم خواهد کرد....


سیدکمال ابراهیمی

سخنی با مردم، مدیران بحران کشور، شورای هماهنگی بانکها و معاونت پیشگیری وزارت بهداشت.

از ابتدای انتشار ویروس کرونا شاید بسیاری از “تصمیمات و اقدامات” در کنار توصیه ها می توانست هجمه روانی و هزینه های اقتصادی ورود ویروس کرونا را به مردم و کشورمان کاهش دهد.

اما تصمیمی که می بایست مورد اطلاع رسانی موکد قرار گیرد، تعیین ضرب الاجلی برای پایان جابجایی وجوه نقد و اسکناسها در بازار و بانکها است.

اسکناس‌ها این روزها یکی از عوامل اصلی انتقال ویروس است درحالیکه مسئولین فقط به توصیه های بهداشتی اکتفا می کنند _ توصیه هایی که حتی ابزار اولیه آن در دسترس نیست _ و کارمندان بانکها در این میان به وسیله انتشار ویروس بدل شده اند.

تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

باید به جد از مسئولین بخواهیم قبل از اینکه هزینه های جبران ناپذیری رخ دهد راههای انتشار ویروس را شناسایی و از طریق تصمیمات بهنگام در حوزه پیشگیری از فلج شدن بخشهای پشتیبانی و عملیاتی درمان جلوگیری نمایند .

فقط یک ضرب الاجل دو یا سه روزه برای پذیرش وجوه نقد توسط بانکها و ایجاد بسترهای انتقال وجوه غیرحضوری و کاهش کارمزدهای انتقال بین بانکی تا رفع بحران که شاید چند ماه بطول بینجامد و عدم پرداخت وجه نقد توسط بانکها، زیرساخت مهاجرت فرهنگی مردم را برای استفاده از خدمات غیرحضوری بانکی فراهم خواهد کرد.

باید تاکید کرد که نه تنها اکنون بهترین زمان برای پذیرش جمعی جامعه است بلکه نشانه حس مسئولیت اجتماعی بانکها نیز خواهد بود و بستر اعتماد مردم را به انگیزه نفع جمعی نظام بانکی کشور بالا خواهد برد .

وزیر بهداشت اعلام کرده که هفته جاری پیک مقابله با ویروس کروناست اما بسیاری از شواهد حاکی از اینست که هفته جاری ورود به مرحله ” اولین نمود عمومی ” ابتلا در کشور خواهد بود پس موضوع را جدی بگیریم و راهی که به نفع همه ی ماست و باید سالها پیش آماده می کردیم را هموار کنیم تا مردم و بویژه مسئولین از آن حمایت نمایند‌.

قطعا جسارت و هدایت تصمیم گیری مدیران کشور از مطالبه گری و حمایت فرهنگی ما قوت می گیرد و هزینه های بانکداری و دولت الکترونیک از هزینه های مستقیم چاپ ، انتشار ، حمل و نگهداری و امحا پول و هزینه‌های غیرمستقیم امنیت و پولشویی … و غیره برای نظام اقتصادی و بالتبع برای مردم کمتر خواهد بود ، پس این کمپین را تا زمان اتخاذ تصمیمات اجرایی حمایت کنیم .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.