سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض حزب اعتماد ملی به رئیس قوه قضائیه درباره بازداشت انفرادی محمدحسین کروبی...

اعتراض حزب اعتماد ملی به رئیس قوه قضائیه درباره بازداشت انفرادی محمدحسین کروبی

چکیده :محمدحسین کروبی در ساعت ٨:٣٠ صبح سه‌شنبه ٩٨/١٠/٢۴ به‌طور داوطلبانه خود را معرفی کرده که منجر به بازداشت موقت وی توسط شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهید مقدس(اوین) شده و تاکنون در سلول انفرادی و به‌صورت ممنوع‌الملاقات تحت قرار بازداشت موقت...


حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نسبت به وضعیت محمدحسین کروبی، عضو شورای مرکزی این حزب، در انفرادی ابراز نگرانی کرده و خواستار ورود رئیس قوه به پرونده شد.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

محمدحسین کروبی در ساعت ٨:٣٠ صبح سه‌شنبه ٩٨/١٠/٢۴ به‌طور داوطلبانه خود را معرفی کرده که منجر به بازداشت موقت وی توسط شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهید مقدس(اوین) شده و تاکنون در سلول انفرادی و به‌صورت ممنوع‌الملاقات تحت قرار بازداشت موقت بوده.

متاسفانه با وجود تلاش‌های بعمل آمده توسط وکیل و خانواده آقای کروبی، تاکنون هیچ خبر موثقی از سلامتی وی دریافت نشده است.

به نظر می‌رسد که با توجه به تماس کوتاه تلفنی محمدحسین کروبی با همسرش، بازداشت او در خصوص انتساب انتشار نامه‌های آیت‌الله کروبی به مقامات جمهوری اسلامی صورت گرفته است که این اتهام با توجه به اظهارات ایشان مخدوش بوده و قابلیت استناد قضایی ندارد.

حزب اعتماد ملی مراتب نگرانی شدید خود را از وضعیت محمد حسین کروبی در زندان انفرادی اعلام کرده و رعایت عدالت و رسیدگی عادلانه و منصفانه و عمل و التزام به قانون نسبت به همه آحاد ملت را توصیه کرده و در مورد این پرونده انتظار دارد که دستور رسیدگی عاجل صادر و با تغییر وضعیت حبس در انفرادی که مصداق بارز تحت فشار قرار دادن متهم است، فرایند تحقیقات در شرایط عادی با رعایت الزامات قانونی را فراهم کنید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.