سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیا منتقد و معترض به روش مدیریتی کشور، بزهکار است؟!...

آیا منتقد و معترض به روش مدیریتی کشور، بزهکار است؟!

چکیده :چه طور می توانید واژه ی بزه را به همین راحتی در مورد یک زندانی سیاسی درد مند که دغدغه ای جز درد ازمردم و وکشورش را ندارد به کار ببرید ؟ در حالیکه بزهکاران واقعی ( دزدان ، اختلاس گران و رانت خواران وووو.... ) درشهر به راحتی می گردند وکسی با آنها کاری...


رقیه زارع پور

خبردار شدیم با پیشنهاد آزادی مشروط همسرم برای چندمین باراز طرف دادستانی مخالفت شده است.

در تاریخ ۲۳/۱۰/۹۸ ابلاغیه ای از طرف دادیار زندان اوین به همسرم رویین تحویل داده شد .
متن ابلاغیه چنین است:
” با توجه به عدم احراز اینکه در آینده ، نامبرده مرتکب بزه نخواهد شد ( عدم تحقق شرایط ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی مصوبه ی سال ۱۳۹۲) حوزه ی دادستانی با پیشنهاد آزادی مشروط رویین عطوفت به دادگاه صادر کننده ی حکم قطعی ، مخالفت نموده است.

حال این سوال ها برای من پیش می آید که :
– آیا کسی که منتقد و معترض به روش مدیریتی کشوراست ، بزهکارمی باشد !؟

چه طور می توانید واژه ی بزه را به همین راحتی در مورد یک زندانی سیاسی درد مند که دغدغه ای جز درد ازمردم و وکشورش را ندارد به کار ببرید ؟ در حالیکه بزهکاران واقعی ( دزدان ، اختلاس گران و رانت خواران وووو…. ) درشهر به راحتی می گردند وکسی با آنها کاری ندارد؟

ازکجا نیت خوانی کرده واحراز!!! نموده اند که وی به بزه !!! نامعلوم ، ادامه خواهد داد؟
زمانی که این ابلاغیه را شنیدم یاد شعر « مست و هشیار » پروین اعتصامی افتادم !

البته نه گوش شنوایی است ونه پاسخ مطلوبی!
لازم به ذکر است : همسرم رویین عطوفت در سال ۲۷/۱۱/ ۹۱به اتهام تاسیس شورای رنگین کمان در راستای همکاری و عضویت در ملی — مذهبی به ۱۱ سال حبس در دادگاه محکوم شده بود. که با نقض حکم دیوان عالی کشور در دادگاه هم عرض، حکم همسرم رویین عطوفت از ۱۱ سال به ۵ سال تقلیل یافت وهم اکنون دربند ۷ زندان اوین ، پنجمین سال محکومیتش را می گذراند.

دراین سال های متمادی که همسرم حبس در اوین است فقط ۳ بار مرخصی آمده است. و دیگر نه آزادی مشروط ، نه مرخصی و نه حتی مرخصی استعلاجی شامل همسرم روئین نشده و نمی شود


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.