سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مگر شورای نگهبان می‌خواهد امام جماعت یا مدرّس تعیین کند که شرط التزام عملی به اسلا...

مگر شورای نگهبان می‌خواهد امام جماعت یا مدرّس تعیین کند که شرط التزام عملی به اسلام را گذاشته است؟!

چکیده :شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به «رد صلاحیت گسترده و وسیع» کاندیداهای انتخاباتی یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نخبگان و اندیشمندان از اقشار و طیف‌های مختلف برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند که البته رد صلاحیت افراد توسط شورای نگهبان در این زمینه بسیار عجیب، گسترده و وسیع بوده است. شورای نگهبان در...


شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به «رد صلاحیت گسترده و وسیع» کاندیداهای انتخاباتی یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی گفت:

جمعی از نخبگان و اندیشمندان از اقشار و طیف‌های مختلف برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند که البته رد صلاحیت افراد توسط شورای نگهبان در این زمینه بسیار عجیب، گسترده و وسیع بوده است.

شورای نگهبان در تایید صلاحیت افراد با چینش سلیقه‌ای افراد خاصی را تایید و بقیه همه را رد کرده است که هدف شورای نگهبان از این نوع عملکرد کاملا مشخص و هویداست.

یکی از که در دلیل رد صلاحیت افراد توسط شورای نگهبان به چشم می‌خورد «عدم التزام عملی به اسلام» است؛ جالب این است که بعضی از *علمای شیعه و سنّی* هم به همین دلیل رد صلاحیت شده‌اند، درحالی‌که اگر علما التزام عملی به اسلام نداشته باشند چه کسی به اسلام التزام دارد؟!

شورای محترم نگهبان شرط «التزام عملی به اسلام» را برای تایید صلاحیت افراد قرار داده است؛ *مگر این شورا می‌خواهد برای مساجد امام جماعت و یا برای مدارس استاد و مدرّس تعیین کند* که چنین شرطی را گذاشته است؟!

مجلس مرکز قانون‌گذاری کشور است. باید رجال و نخبگان سیاسی که نسبت به مسائل داخلی و خارجی آگاهی و تسلط دارند در مجلس حضور داشته باشند. اگر می‌خواهیم کشورمان پیشرفت کند و به جایگاه جهانی خودش برسد باید از نخبگان و فرهیختگان و افراد توانمند کار گرفته شود.

همۀ ما به‌خوبی می‌دانیم که امروز آن انگیزه‌های سابق و چهل سال گذشته در مردم وجود ندارد. اگر در انتخابات تنوع نباشد مردم انگیزۀ لازم را برای شرکت در انتخابات ندارند و احتمال کاهش میزان شرکت‌کنندگان در انتخابات بسیار زیاد است.
مدیر دارالعلوم زاهدان خاطرنشان ساخت: یکدست کردن مجلس شورای اسلامی سبب رشد کشور نمی‌شود. مجلس جای تجزیه و تحلیل مسائل و محلی‌ست که باید در آن افکار و اندیشه‌های مختلف با یکدیگر بحث و تبادل‌نظر کنند تا کشور به رشد و بالندگی برسد.

باید به ملت بیشتر میدان داده شود تا گزینۀ بهتر را انتخاب کند. حفظ و بقای یک حکومت به‌وسیلۀ زور و سلاح ممکن نیست، بلکه باید دل مردم را به‌دست بیاوریم و بر دل مردم حکومت کنیم. جمهوری اسلامی از طریق توجه به خواسته‌های مردم می‌تواند ادامه پیدا کند. باید ندای مردم را بشنویم.

«الله» و «مردم» دو محور مهم و اساسی برای یک حکومت و نظام اسلامی‌ست. در وهلۀ اول باید قوانین و دستورات الله تعالی محور باشند، و در مرحلۀ بعدی خواسته و رضایت مردم مورد توجه قرار گیرد، زیرا این مردم هستند که مسئولین ارشد کشور را مستقیما یا بالواسطه انتخاب می‌کنند. لذا باید مردم را نگه داریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.