سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

متصدیان را به سمت جنگ هل ندهیم

چکیده :متصدیان را به سمت تصمیمات نسنجیده سوق ندهیم و دوراندیشی‌شان را از آنها نستانیم. از آنچه روی داده است خیرش را بگیریم و شرش را وا بگذاریم. خیرش این است که بعد از یک دهه تقریبا یک روز است که تقریبا همه داریم (تقریبا) یک حرف می‌زنیم. همه با هم؛ این است آن چیزی که اگر بگذارند نهادینه شود قاتق به سفره مردم اضافه می‌کند....


سیدعلیرضا بهشتی شیرازی

بسم الله الرحمن الرحیم

کمابیش می‌دانیم که یکی دو دهه پیش از این مسئولان چندان از توسعه فناوری هسته‌ای بومی استقبال نمی‌کردند. اما شعارها به قدری سنگین بود که به این مسیر کشانده شدند، بدون کمترین تمهید و با بیشترین اشتباهات.

من که آن وقت‌ها با حرارت شعار می‌دادم البته امروز یک صبحانه کامل میل کرده‌ام، غافل از آنکه خانواده‌های بسیاری مدت‌هاست هر سه وعده را نان و چائی شیرین می خورند. به همین نان و چائی شیرین خالی رحم کنیم و آن را با بی‌مسئولیتی از آنان نگیریم.

متصدیان را به سمت تصمیمات نسنجیده سوق ندهیم و دوراندیشی‌شان را از آنها نستانیم. از آنچه روی داده است خیرش را بگیریم و شرش را وا بگذاریم. خیرش این است که بعد از یک دهه تقریبا یک روز است که تقریبا همه داریم (تقریبا) یک حرف می‌زنیم. همه با هم؛ این است آن چیزی که اگر بگذارند نهادینه شود قاتق به سفره مردم اضافه می‌کند.

آن عملیات حقیقتا انتحاری که آقای ترامپ را از کارش پشیمان خواهد کرد این است؛ حقیقتاً انتحاری، چون به کشتن نفس‌هایمان نیاز دارد، و آقای ترامپ را به راستی پشیمان می‌کند زیرا می‌بینید به رغم آنچه خواسته‌ بود شکاف را در ملت ما التیام بخشیده است. در این مورد، یعنی در مورد اینکه ملیت به چه کارمان می‌آید، گفتنی بسیار است که شاید کمی بعد فرصتی فراخ‌تر برای شنیدن‌شان به دست آید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.