سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

عاشورای مستضعفین

چکیده :یادتان هست در روزهای جنگ سوریه که سرمایه‌های همین مستضعفین خرج بقای بشار اسد می‌شد آقای خامنه‌ای گفته بود: «اگر در سوریه نجنگیم، باید در تهران و فارس و اصفهان بجنگیم»؟ آخرش، هم در سوریه جنگیدند هم در تهران و فارس و اصفهان و ۲۵ استان دیگر، تا به قول خودشان «۴۸ساعته» صدها جان را «جمع کنند» و «عمق استراتژیک»شان بشود عمق خالیِ جیب و جانِ همین مستضعفین....


محمدجواد اکبرین

امروز ۶دی، سالگرد عاشورای ۸۸ بود، روزی که ماشین نیروهای امنیتی از روی پیکر «امیر ارشد تاجمیر» رد شد! دیروز ۵ دی بود چهلم صدها قربانیِ آبان۹۸. یکماه پیش، سالگرد قتل‌های زنجیره‌ای بود. سه ماه پیش سالگرد هزاران اعدام بدون محاکمه در تابستان۶۷ بود. سه ماه پیش از آن، ۱۰سالگیِ خرداد۸۸ بود. اینها فقط برگ‌هایی است از تقویم پربارِ جمهوری اسلامی برای کتاب‌های درسی آینده!

در کنار این برگ‌ها اما عبرت‌هایی هست که آیندگان را بیشتر شگفت‌زده خواهد کرد؛ مثلا انقلابی که تمام افتخار رهبرانش این بود که بر دوش فرودستان و مستضعفان به پیروزی رسید، حالا به نقطه‌ای رسیده که معاونت فرهنگی سپاهش (سردار نجات) در تحلیل فاجعه آبان‌ماه بگوید: «غرب می‌خواهد با تکیه بر فرودستانِ حاشیه‌نشینِ بی‌سواد که در فضای مجازی آلوده شده‌اند، براندازی کند». همین فرودستانِ حاشیه‌نشین وقتی قرار بود «اعلاحضرت» را بیرون کنند تاج سر روحانیان و پیروان‌شان بودند اما حالا که قرار است «حضرت» را بیرون کنند شده‌اند بی‌سواد و آلوده. پیش‌تر، این خط را رهبر جمهوری اسلامی داده بود و در سخنرانی هفته بسیج گفته بود: «مستضعف بر خلاف آنچه که امروز به اشتباه به افراد آسیب‌پذیر و فرودست می‌گویند به معنای خلیفهالله در زمین است». یعنی برای له کردنِ فرودستان خجالت نکشید، شما بسیجِ منید نه “بسیجِ مستضعفین”. این سرنوشت غم‌انگیز تک تک شعارهای انقلاب است که به تدریج تحریف و تهی شد و امروز به ایستگاه «مستضعفین» رسید.

یادتان هست در روزهای جنگ سوریه که سرمایه‌های همین مستضعفین خرج بقای بشار اسد می‌شد آقای خامنه‌ای گفته بود: «اگر در سوریه نجنگیم، باید در تهران و فارس و اصفهان بجنگیم»؟ آخرش، هم در سوریه جنگیدند هم در تهران و فارس و اصفهان و ۲۵ استان دیگر، تا به قول خودشان «۴۸ساعته» صدها جان را «جمع کنند» و «عمق استراتژیک»شان بشود عمق خالیِ جیب و جانِ همین مستضعفین.

عکس: مزار شهید امیر ارشد تاجمیر.
با ادای احترام به دیگر شهدای عاشورای ۸۸: مصطفی کریم‌بیگی، شبنم سهرابی، عباس فرج‌زاده، شاهرخ رحمانی، محمد علی راسخی‌نیا، مهدی فرهادی راد، جهان‌بخت پازوکی و سید علی موسوی حبیبی (برادرِ شهید ابراهیم موسوی حبیبی که در جنگ به شهادت رسید و هر دو برادر، خواهرزاده‌های میرحسین موسوی).


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.