سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزارت علوم موظف به پیگیری وضعیت و تعیین تکلیف دانشجویان بازداشت شده است...

وزارت علوم موظف به پیگیری وضعیت و تعیین تکلیف دانشجویان بازداشت شده است

چکیده :بسیاری از این دانشجویان از حق برقراری تماس تلفنی محروم بوده و با توجه به بی اطلاعی های مذکور و عدم دسترسی بازداشت شدگان به وکیل و راهنمایی های حقوقی امکان اعتراف‌های دروغین آنان علیه خود -که همواره دستاویز قوای امنیتی برای پرونده سازی و صدور احکام سبعانه بوده است- را فراهم میسازد. ...


با گذشت بیش از دو هفته از شروع اعتراضات آبان ماه و بازداشت شمار زیادی از دانشجویان، هنوز آمار رسمی و قابل اتکایی از مجموع بازداشت شدگان دانشگاه های سراسر کشور وجود ندارد.

همچنین گزارش هایی که از بازداشتگاه ها به دست رسیده در کنار بی اطلاعی از روند پرونده، محل نگهداری و وضعیت سلامت دانشجویانی که اسامی آنان در لیست بازداشت شدگان تایید و منتشر شده است، نگرانی ها از وضعیت آنان و علی الخصوص دیگر دانشجویانی که هیچ اسم و مشخصاتی از آنان در دسترس نیست را دوچندان میکند.

لازم به ذکر است بسیاری از این دانشجویان از حق برقراری تماس تلفنی محروم بوده و با توجه به بی اطلاعی های مذکور و عدم دسترسی بازداشت شدگان به وکیل و راهنمایی های حقوقی امکان اعتراف‌های دروغین آنان علیه خود -که همواره دستاویز قوای امنیتی برای پرونده سازی و صدور احکام سبعانه بوده است- را فراهم میسازد.

تمامی این موارد ما را بر آن میدارد تا وزارت علوم را به سبب مسئولیت‌‌ مستقیم اش در خطراتی که متوجه این دانشجویان است، موظف به پیگیری آزادی بی قید و شرط آنان بدانیم. لیست پیش رو آخرین آمار از دانشجویان دانشگاه های تهران است که همچنان در بازداشت به سر میبرند. از دیگر بازداشت شدگان این دانشگاه‌ها نام و مشخصاتی در دست نیست.

سها مرتضایی _دانشگاه تهران/ علیرضا صفوی _دانشگاه تهران/ کامیار ذوقی _دانشگاه تهران / سعید احمدزاده _دانشگاه تهران/ سعید محبی _دانشگاه تهران/ ابولفضل نژادفتح _دانشگاه تهران/ یاشار دارالشفا _دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی/ محمد بابایی _دانشگاه تهران / حمید بینا _دانشگاه تهران/ حمیدرضا صفری _ دانشگاه تهران/ صائب هاشم پور _ دانشگاه تهران

همچنین مجددا از دانشجویان دیگر دانشگاه های کشور تقاضا میکنیم چنانچه اطلاعی از بازداشت شدگان دانشگاه خود دارند، جهت پیگیری اسم و مشخصات آنان را به آیدی @senfi_uni_ir_admin ارسال نمایند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.