سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش خانواده ارس امیری به بیانیه وزارت اطلاعات...

واکنش خانواده ارس امیری به بیانیه وزارت اطلاعات

چکیده :وزارت اطلاعات در بیانیه روز گذشته به قوه قضائیه استناد کرده و "هرگونه همکاری" با شورای فرهنگی انگلیس را "ممنوع" خوانده که "پیگرد قضایی" به دنبال خواهد داشت....


 

در پی بیانیه وزارت اطلاعات درباره “ممنوعیت” همکاری شهروندان ایران با شورای فرهنگی بریتانیا (بریتیش کانسیل) خانواده ارس امیری، متهم به همکاری با این نهاد واکنش نشان داده است.

در بیانیه‌ای که از سوی یکی از بستگان خانم امیری در اختیار بی‌بی‌سی فارسی قرار گرفته، آمده در سال‌هایی که خانم امیری با این نهاد بریتانیایی همکاری داشته “با معاونت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی در ارتباط بوده و به دفعات جهت ملاقات با خانواده خود به ایران رفت و آمد داشته است.” این بیانیه می‌افزاید که به این متهم زندانی “حتی یک‌بار کارشناسان امنیتی کشور هشداری ندادند که کارش در بریتیش کانسیل از نظر آنها ایراد دارد.”

وزارت اطلاعات در بیانیه روز گذشته به قوه قضائیه استناد کرده و “هرگونه همکاری” با شورای فرهنگی انگلیس را “ممنوع” خوانده که “پیگرد قضایی” به دنبال خواهد داشت.

در بیانیه خانواده خانم امیری آمده: “خانم ارس امیری نه تنها به گناه جرم نکرده با اشد مجازات مواجه شده بلکه در حال حاضر نیز با سخت گیری‌های مضاعفی در زندان مواجه است.”

قوه قضائیه در ابتدا اتهام خانم امیری را “جاسوسی” عنوان کرد اما بعد مشخص شد که خانم امیری با عنوان مجرمانه “راه‌اندازی گروه‌های غیرقانونی” محاکمه شده است. خانم امیری چندی پیش در نامه‌ای اتهامات وارده مبنی بر “تشکیل و اداره گروه برانداز علیه نظام جمهوری اسلامی” را “تماما بی‌اساس و بدون سند مدرک قانونی” خواند و از اینکه اتهام او در صدا و سیما جاسوسی اعلام شده انتقاد کرد.او گفته در خرداد ۱۳۹۷و در دوران مرخصی هم بازجویان پرونده به او درخواست همکاری داده‌اند که او به صراحت رد کرده است.

خانم امیری با هماهنگی وزارت ارشاد ایران چند نمایشگاه از آثار هنرمندان ایرانی در بریتانیا برگزار کرده بود./ بی‌بی‌سی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.