سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فتنه ۸۸ فرزندان خود را از هم درید...

فتنه ۸۸ فرزندان خود را از هم درید

چکیده : این روزها که سرنوشت افرادی مانند حسن رعیت، احمدی نژاد، رادان، احمدی‌مقدم، سعید مرتضوی و صدها نفر دیگر را می بینم یاد این جمله مولا علی میافتم که «فتنه فرزندان خود را می درد»...


محمدپوریا بهشتی

به‌ یاد دارم پس از انتشار اعترافات سعید حجاریان در دادگاه‌های نمایشی سال ۸۸ ، جایی متنی از او خواندم که یک جمله بسیار مهم از حضرت امیرالمومنین نقل کرده بود که آن جمله در ذهن و ضمیرم نقش بسته است. بعدها حجاریان همان را در نوشتاری با عنوان «وقتی گفت وگو به پایان می‌رسد» در روزنامه شرق منتشر کرده و نوشته بود: «اینکه گفته می‌شود انقلاب فرزندان خود را می‌خورد، الزاما حرف دقیقی نیست. باز به تعبیر حضرت امیر «غصت الفتنه ابناءها بانیابها..» (فتنه فرزندان خود را با دندان‌هایش از هم می‌درد). پس این فتنه است که فرزندان خود را با خشونت از بین برمی‌دارد.» (۱۰ تیر ۹۱)
این روزها که سرنوشت افرادی مانند حسن رعیت، احمدی نژاد، رادان، احمدی‌مقدم، سعید مرتضوی و صدها نفر دیگر را می بینم یاد این جمله مولا علی میافتم که «فتنه فرزندان خود را می درد»

به سرنوشت این افراد در سال های ۸۸ و امروز بعد از گذشت ده سال دقت کنید:

۱- محمود احمدی‌نژاد: ردصلاحیت، مغضوب و دارای پرونده قضایی که هنوز رسیدگی نشده است. با او از سال ۹۰ و حتی تا همین امروز هم با حضورش در مجمع مماشات شده است.

۲- صادق محصولی: او با زرنگی و خروج از مناصب دولتی سعی کرده خود را حفظ کند اما از یادها رفته است.

۳- سعید مرتضوی: قاضی مطلق العنان دهه اصلاحات و کهریزک. محکوم به زندانی که از مخفیگاهش در شمال کشور به زور بیرون کشیده و به زندان برده شد.

۴- سردار احمدی مقدم: رئیس پلیسی که حتی خبرهای مربوط به بازداشتش منتشر شد اما در مصاحبه ای گفت که بعد از کشف فساد در مجموعه اقتصادی نیروی انتظامی به او گفته بودند: باید دست برداری والا تو را هم با خودمان به زیر می کشیم. او امروز خوشحال است که فقط زندانی نیست.

۵- سردار رادان: مزد برخوردهایش را در خیابان با مردم با کنار گذاشتنش از نیروی انتظامی و به حاشیه پرتاب کردنش گرفت.

۶- قاضی حیدری‌فر: قاضی دیگر کهریزک. دستیار ارشد سعید مرتضوی. زندان و فضاحت حتی گفته میشود به اعتیاد افتاده است.

۷- آملی لاریجانی: این روزها انتظار میکشیدند که حتی او به تبعید خودخواسته به نجف برود.

۸- حسن میرکاظمی (حسن رعیت): سردسته موتورسواران سال ۸۸ در شمال تهران. زندان به جرم فسادی که حتی نمیتوانند در رسانه ها ابعادش را افشا کنند.

۹- محمدرضا حاجیان: از نیروهایی که در سیستان و بلوچستان با اشرار مبارزه می کرد و در ۸۸ به تهران آمد تا موتورسواران را سازماندهی کند. مرگ و ترور در شاهرود. پرونده‌ای که هنوز باز نشده است.

۱۰- حمید بقایی: زندان به جرم فساد.

۱۱- محمدسرافراز: مدیر شبکه خبری پرس تی وی با ساخت و انتشار فیلم مستند علیه ندا آقاسلطان. او امروز به گونه‌ای مغضوب است که برای رساندن پیامش ناچار به انتشار کتاب خاطرات استعفایش شده است.

منبع: امتداد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.