سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض دوباره کارگران هپکو به عدم تعیین تکلیف سهامدار و معوقات مزدی...

اعتراض دوباره کارگران هپکو به عدم تعیین تکلیف سهامدار و معوقات مزدی

چکیده : کارگران شرکت هپکوی اراک در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت سهامداری برای چهارمین روز پیاپی اعتراض کردند....


کارگران شرکت هپکوی اراک در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت سهامداری برای چهارمین روز پیاپی اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکوی که دو ماه معوقات مزدی در سال جاری و معوقاتی از سال‌های گذشته دارند، امروز (سه‌شنبه ۵ شهریور) برای چهارمین روز پیاپی برای ساعاتی محور راه‌آهن شمال به جنوب اراک را بستند.

ادعا شده است که؛ معوقات مزدی تعدادی از کارگران از سال‌های گذشته به حدود ۳ میلیارد تومان می‌رسد.

کارگران در این تجمعات خواستار تعیین تکلیف سهامدار و مدیریت هپکو و احیای کارخانه هستند؛ این در حالی است که هپکو در سال جاری هیچ پروژه‌ای نداشته است.

محمد تقی آبایی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در خصوص اعتراضات کارگران هپکو به ایلنا گفت: کارگران هپکو امروز به دلیل عدم تعیین تکلیف سهامدار و دو ماه حقوق عقب افتاده، تجمع داشتند. شرکت هپکو نزدیک به راه‌آهن اراک است و کارگران امروز ساعاتی در آنجا تجمع کردند.

به گفته او؛ کارگران به اینکه شرکت از ابتدای سال تاکنون هیچ پروژه‌ای نداشتند و تولید خوابیده است، معترض هستند. سال گذشته نیز حدود ۴۸ دستگاه در هپکو تولید شده است درحالیکه باید از دولت پرسید در سال گذشته چند دستگاه مشابه تولیدات هپکو وارد کشور شده است؟

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با بیان این مطلب که “وقتی زیرساخت هپکو فراهم است چرا باید واردات داشته باشیم و چرا باید به راحتی ماشین‌آلات واد کشور شود؟”، افزود: دولت می‌تواند مابه‌التفاوت قیمت تمام شده دستگاه‌ها را به صورت یارانه به هپکو را بپردازد.

وی گفت: تبعات اجتماعی اعتراض و بیکاری کارگران به مراتب بالاتر است و حتی به لحاظ مالی نیز برای دولت مضر خواهد بود.

آبایی تصریح کرد: مسئولان ارشد استان مرکزی در حال پیگیری برای تامین حقوق معوقه پرسنل هستند تا مطالبات کارگران را پرداخت کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.