سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کارگران هفت‌تپه احکام زندان و شلاق برای نسرین جوادی را محکوم کردند...

کارگران هفت‌تپه احکام زندان و شلاق برای نسرین جوادی را محکوم کردند

چکیده : نسرین جوادی از بازداشتی‌های روز جهانی کارگر به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. کارگران هفت‌تپه اعلام کردند با چنین احکامی نمی‌توان اعتراضات کارگری را متوقف کرد....


نسرین جوادی از بازداشتی‌های روز جهانی کارگر به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. کارگران هفت‌تپه اعلام کردند با چنین احکامی نمی‌توان اعتراضات کارگری را متوقف کرد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران اعظم خضری جوادی (نسرین جوادی)، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر را به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» به ۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد. سه‌شنبه ۱۵ مرداد جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران برگزارشده بود.

جمال عاملی سه‌شنبه ۲۹ مرداد با انتشار پیامی در توییتر با تأیید خبر را تأیید کرد. عاملی همسر ندا ناجی یکی دیگر از بازداشت‌شدگان تجمع روز کارگر است.

گروهی از کارگران هفت‌تپه با انتشار بیانیه‌ای از محکومیت نسرین جوادی به هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق انتقاد کرده‌اند. پنج سال از هفت سال محکومیت نسرین جوادی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور»، در این مورد حضور در روز جهانی کارگر صادر شده است.

کارگران هفت‌تپه در بیانیه ۲۹ مرداد خود نوشته‌اند:

«آیا یک کارگر ایرانی حق ندارد مطالباتش را فریاد بزند؟

چرا هرکس بر سر هر موضوعی اعتراض می‌کند با اینگونه احکامی روبرو می‌شود، به کجا رسیده‌ایم که سیستم قضایی ما ضد کارگر، زن‌ستیز و مردم‌ستیز شده است؟ آیا با بازداشت فعالان کارگری و ترقی‌خواه رانت‌ها و فسادها برچیده شده؟ زندان‌ها پر شده از فعالان کارگری و سایر فعالان در تمام زمینه‌ها. آیا حق این عزیزان زندان است؟ کسانی که نمی‌توانند در برابر بی عدالتی‌ها سکوت کنند. جایشان زندان است، چه کسی دستور بازداشت این عزیزان را صادر کرده؟»

کارگران هفت‌تپه در ادامه این بیانیه یادآوری کرده‌اند که با صدور احکام سنگین علیه فعالان کارگری نمی‌توان کارگران را از مبارزه برای اجرای عدالت و پیگیری خواسته‌هایشان باز داشت:

«شما با این اعمال ضد کارگری‌تان کینه کارگران را نسبت به خود بیشتر می‌کنید و به ما نشان دادید که راه درست را انتخاب کرده‌ایم و مصمم‌تر از همیشه و با گام‌هایی استوار به راهمان ادامه خواهیم داد. بترسید از روزی که طغیان کارگران ایرانی به راه بیفتد. آن روز، روز تسویه حساب خواهد بود و جای ظالم مظلوم قطعا برعکس خواهد بود.»

مرضیه امیری، آنیشا اسداللهی، ندا ناجی و عاطفه رنگریز، در سال جاری در روز جهانی کارگر بازداشت شدند.

از هفته گذشته تاکنون تنها در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان شوش دست‌کم ۱۷ کارگر معترض هفت‌تپه محاکمه شده‌اند. برخی از کارگران معترض صرفاً به اتهام انتشار پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی به دادگاه احضار می‌شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.