سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وخامت حال جسمانی امیرحسین محمدی‌فر در پی اعتصاب غذا...

وخامت حال جسمانی امیرحسین محمدی‌فر در پی اعتصاب غذا

چکیده : کمپین حقوق بشر در ایران به نقل از بستگان امیرحسین محمدی‌فر، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه که در زندان به‌سرمی‌برد، شرایط جسمانی وی را به دلیل ادامه اعتصاب غذا، وخیم توصیف کرده است....


کمپین حقوق بشر در ایران به نقل از بستگان امیرحسین محمدی‌فر، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه که در زندان به‌سرمی‌برد، شرایط جسمانی وی را به دلیل ادامه اعتصاب غذا، وخیم توصیف کرده است.

این نهاد مدافع حقوق بشر اظهارات مادر ساناز الهیاری، همسر آقای محمدی‌فر را بازتاب داده که گفته است توانسته او را یکشنبه گذشته در روز برگزاری دادگاه ببیند که «بسیار لاغر و خمیده» شده بود و بعد از پنج ساعت دادگاه نیز ماموران او را «با حال بد» به زندان بازگرداندند.

امیرحسین محمدی‌فر همراه ساناز الهیاری که او نیز در زندان اوین است از روز ۱۳ تیر ماه در اعتراض به وضعیت خود و بازداشت موقت دست به اعتصاب غذا زده. کمپین حقوق بشر در ایران می‌نویسد که اما خانم الهیاری «به دلیل وخیم شدن حال جسمی‌اش در تاریخ ۲۴ تیرماه به اعتصاب خود پایان داد».

این گزارش می‌گوید که علیرغم ادامه اعتصاب غذای امیرحسین محمدی‌فر، قاضی محمد مقیسه با آزادی او و بقیه متهمان پرونده تا زمان صدور رای نهایی دادگاه تاکنون موافقت نکرده است.

امیرحسین محمدی‌فر و ساناز اللهیاری از اعضای نشریه اینترنتی «گام» هستند که گفته می‌شود به دلیل انتشار مطالبی در حمایت از اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه دی ماه در تهران بازداشت شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.