سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مبارزه با فساد خط مقدم آزادی است

چکیده : عده‌ای غرق در امکانات و حقوق‌های نجومی فراموش کرده‌اند آرمانهای‌شان را . پس وقتی به توجیه کارهای آنها افتادید از مهدی حاجتی محبوس یاد کنید که امروز جایگزینش‌ را در شورای شهر شیراز معرفی کرده‌اند. مبارزه با فساد خط مقدم آزادی است. شراکت در فساد و توجیه آن خط مقدم بندگی برای استبداد است....


مجتبی نجفی

خیلی‌ها مقام گرفته‌اند فراموش کرده‌اند منتقد رانتخواری و فساد بوده‌اند. یا سکوت کرده‌اند یا شریک که اولی هم دست کمی از دومی ندارد. کسانی که می‌گویند ما هم اگر جای آنها باشیم فاسد می‌شویم به مخاطب توهین می‌کنند. مبارزه با فساد، یک شبه حاصل نمی‌شود. نیازمند تمرین است. برای مبارزه با فسادهای بزرگ، باید از همان ابتدا با فسادهای کوچک مبارزه کرد ، از همان روز نخست سنگر اول را محکم گرفت.

کسی که می‌گوید من هم اگر جای آنها باشم رانت می‌خورم و فساد می‌کنم مشخص است اعتماد به نفس ندارد. مشخص است در ناخودآگاه خود به امکانات مفسد حسودی می‌کند. حالا چرا راه دور برویم. مگر مهدی حاجتی نمی‌توانست فساد کند؟ مگر مهدی نمی‌توانست بر فساد چشم پوشی کند و حتی شریک شود؟ چرا شریک نشد؟ چون مرام زندگی‌اش را با مرام مصدق پیوند زده است.

وقتی از او درباره تصویر مصدق بر صفحه موبایل ، کامپیوتر و …این همه یاد آن پیر احمدآباد پرسیده‌اند گفته است مصدق برای ما یادآور همه چیزهایی است که برای ایران می‌خواهیم . یعنی چه؟ یعنی اینکه به خاطر مردم ایران به خاطر میلیونها ایرانی غرق در فقر و نابرابری نه فساد می‌کنیم و نه در برابر فساد سکوت.

حالا عده‌ای غرق در امکانات و حقوق‌های نجومی فراموش کرده‌اند آرمانهای‌شان را . پس وقتی به توجیه کارهای آنها افتادید از مهدی حاجتی محبوس یاد کنید که امروز جایگزینش‌ را در شورای شهر شیراز معرفی کرده‌اند. مبارزه با فساد خط مقدم آزادی است. شراکت در فساد و توجیه آن خط مقدم بندگی برای استبداد است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.