سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه تعیین تکلیف تابیعت فرزندان مادران ایرانی...

ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه تعیین تکلیف تابیعت فرزندان مادران ایرانی

چکیده : سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابیعت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مورد بررسی قرار گرفت که در نوبت قبلی ایراد امنیتی مطرح شد که اصلاحی در مجلس صورت گرفت، اما همچنان این ایراد پا برجاست....


سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایران لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابیعت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی همچنان پابرجاست.

به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی در نشست خبری گفت: ۳مصوبه  که به شورای نگهبان ارسال شده است که عدم مغایرتش با شرع مقدس اعلام شد.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابیعت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مورد بررسی قرار گرفت که در نوبت قبلی ایراد امنیتی مطرح شد که اصلاحی در مجلس صورت گرفت، اما همچنان این ایراد پا برجاست.

 

وی درپاسخ به سوالی وضعیت تحصیل فرزندان مقام‌ها در خارج از کشور گفت: نمی‌دانم، در حال حاضر چیزی برای ما ارسال نشده است. ان‌شاالله واصل شود بعد پاسخ می‌دهیم.

کدخدایی درخصوص برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: گزارشاتی به ما داده شده است و شورای شهر هم همکاری با ما داشته است. درباره برگزاری انتخابات الکترونیک هم بارها گفته‌ایم که وزارت کشور باید توان برگزاری داشته باشد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دلایل رد صلاحیت‌ها علنی اعلام نمی‌شود تا زمینه برای سوءاستفاده عده‌ای ایجاد نشود، گفت: ما آماده هستیم هرگونه منع قانونی را گزارش کنیم. امروز هم اگر افراد تشریف بیاورند ما موارد رد صلاحیت را به خودشان می‌گوییم.

کدخدایی در خصوص انصراف یکی از نامزدهای حقوق‌دان شورای نگهبان گفت: ترجیح می‌دهم اظهار نکنم و جز نامه‌ای از ایشان فعلا چیزی نداریم و ترجیح می‌دهیم که خودشان ابتدا سخن بگوید.

کدخدایی درخصوص این که اصلاح‌طلبان درخواست دیدار با اعضای این شورا را دارند، گفت: درب شورای نگهبان به روی همه باز است.

وی درباره این‌که برخی از اسناد درخصوص فساد برخی از افراد منتشر می‌شود، گفت: اسنادی که منتشر می‌شود باید مورد راستی آزمایی قرار گیرد، اگر در جریان رد صلاحیت این تخلف احراز شود قطعا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.