سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بدون ویرایش!

چکیده :امروز زمان به مشام رسیدن بوی متعفن جنازه‌ای به نام جنبش دانشجوییست که مدّت‌ها بر زمین رها شده بود و فریادرسی نداشت! صحبت از گوشت داغ شده و متعفنی می‌کنم که از جسد آن حیوان نزار بلند شده است! بهتر است سر خود را از زیر برف بیرون بیاوریم و مشاهده کنیم که حتی جنبش‌های دانشجویی اجازهٔ برگزاری یک فاتحهٔ ساده بر سر آن پیکر بی‌جان و نزار را هم ندارند! رفقای انقلابی! بیدار شوید و ببینید چگونه با شما و عملکردتان برخورد می‌کنند! هرچقدر باخود بالا و پایین می‌کنم، متوجه نمی‌شوم که شعار لیلا حسین‌زاده(اصلاح‌طلب اصول‌گرا، دیگه تمام ماجرا) چرا باید در رأی دادگاه مکتوب شود! شعاری که حتی می‌توان رهبری انقلاب را هم برای نفی دو جریان سیاسی به دادگاه...


متن پیش‌روی شما بدون هیچگونه ویرایشی نوشته شده لذا این وجیزه قطعاً اشتباهات فراوانی را باخود به دوش می‌کشد که این اشتباهات بر نگارنده به هیچ‌ وجه پوشیده نیست اما اگر عده‌ای باخود فکر کرده‌اند که من هم سکوت پیشه می‌کنم، دچار اشتباه شده‌اند!

چند روزیست مانند مار به دور خود می‌پیچم و از فکر رهایی ندارم! مدام باخود کلنجار می‌روم که سکوت جنبش‌های دانشجویی و فعالین دانشجویی در قبال روانه شدن #لیلا_حسین‌زاده به اوین به چه سبب است؟! این وجیزه قصد تطهیر یا حتی تظلم‌خواهی برای فردی به نام لیلا حسین‌زاده را ندارد چراکه امثال لیلا حسین‌زاده‌‌ به غلط یا درست فعالیت کرده و مانند بزدل‌هایِ فعلیِ جنبش‌ دانشجویی، در قبال عقب افتادن حقوق کارگران، گرانی، تنگ شدن معیشت مردم و … سکوت پیشه نکردند!

تنها سوالی که این چند روز مرا مانند خوره آزرده، سکوت و بی‌خیالیِ این افراد در قبالِ اتفاقیست که برای فردی مانند خواهرشان رُخ داده! در مورد لیلا حسین‌زاده گفته‌اند که او تفکرات سوسیالیستی داشته، ولی براستی چه کسی را بر مبنای تفکراتش مجازات می‌کنند؟ مارا چه شده است که افتادنِ تشتِ رسوایی‌مان آنقدر پر سر و صدا شده است! همه سکوت کرده‌اند و او و امثال او باید تاوان سکوت همه را بدهند؟!

اگر به گیشهٔ سینمای نزار و لاغرِ جنبش دانشجویی کمی بنگریم، شیرفهم خواهیم شد که چیزی جز ابتذال، بی‌معنایی و پوچیِ جنبش‌ دانشجویی قرار نیست بر پردهٔ این سینمای متروک به نمایش درآید! همگی ما شاهدِ عیان‌ترین و عریان‌ترینِ خاموشیِ تشکل‌ها و فعالین دانشجویی در قبال روانه شدن یک فعال دانشجویی به نام لیلا حسین‌زاده به اوین هستیم!

جنبش دانشجویی فعلی کشور، خاموشیِ افسار‌گسیخته‌‌ای را در قبال حوادث کشور در پیش گرفته و با انفعال خویش در حال پرده‌برداری از ذبح آرمان‌هایِ حرکتِ اصیلیست که روزی ۳ نفر به خاطر آزادگی و حرّیت، در این راه جان خود را فدای خاموشی و انفعالِ جامعهٔ خویش کردند! وضع حقیرانه و شرم‌آور جنبش دانشجوییِ فعلی ماحصل تخمیر ذهن‌ آنها توسط احزاب و جناح‌های بیرونیِ دانشگاه است! اگر به جامعهٔ خود به دقت بنگریم متوجه خواهیم شد که مدتِ مدیدیست که نماز امت به دلیل بازی‌های جناحی و رانتُ-رانت‌بازی‌های سیاسی جهت بدست آوردن صندلی‌هایِ قدرت برای اصحاب سررسیددار بیرونی، قضا شده است!

امروز زمان به مشام رسیدن بوی متعفن جنازه‌ای به نام جنبش دانشجوییست که مدّت‌ها بر زمین رها شده بود و فریادرسی نداشت! صحبت از گوشت داغ شده و متعفنی می‌کنم که از جسد آن حیوان نزار بلند شده است! بهتر است سر خود را از زیر برف بیرون بیاوریم و مشاهده کنیم که حتی جنبش‌های دانشجویی اجازهٔ برگزاری یک فاتحهٔ ساده بر سر آن پیکر بی‌جان و نزار را هم ندارند! رفقای انقلابی! بیدار شوید و ببینید چگونه با شما و عملکردتان برخورد می‌کنند! هرچقدر باخود بالا و پایین می‌کنم، متوجه نمی‌شوم که شعار لیلا حسین‌زاده(اصلاح‌طلب اصول‌گرا، دیگه تمام ماجرا) چرا باید در رأی دادگاه مکتوب شود! شعاری که حتی می‌توان رهبری انقلاب را هم برای نفی دو جریان سیاسی به دادگاه کشاند!

لیلا را به اوین برده‌اند و هیچ خبری از جنبش‌های دانشجویی نیست!/ انقلاب ۵۷ بدون روتوش


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.