سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امر به معروف به جای امر به حجاب زنان!...

امر به معروف به جای امر به حجاب زنان!

چکیده : یکی از اهداف ارسال رسولان، قیام مردم برای قسط ( آیه ۲۵ سوره حدید) و بهره‌مندی تمامی اقشار جامعه از حقوق شهروندی با هر باور و اعتقادی است که دارند، چراکه اگر خداوند می‌خواست همه مردم را مؤمن می‌آفرید، تا زمینه‌های رشد برای آحاد مردم فراهم شود...


علی نادربابایی

موضوع واداشتن بانوان به حجاب اجباری و بازداشتن بانوان از کم حجابی، باز هم سوژه رسانه‌ها شد. اینبار از سوی دبیر ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر، گفته‌اند « هرکس از آمر به معروف فیلم تهیه و به مسیح علی‌نژاد ارسال کند مجرم است».

نخست باید پرسید که شما قانونگذار هستید؟ یا مفسر قانون؟

دومین سوال باید از این جناب پرسید، شما که در صندلی دبیری این ستاد منصوب شده‌اید،چه درس‌هایی از موضوع « امر بالمعروف و نهی عن المنکر » تحصیل کرده‌اید؟

و چگونه یک موضوع به این آسانی را نیاموخته اید؟ در حالیکه از این اشتغال،حقوق دریافت می‌کنید و اندک تعلیمی از موضوع نداشته‌اید!؟

کدام استاد و مدرس حوزه مدعی شده موضوع حجاب به موضوع امر به معروف مربوط می شود؟

و صد البته انتصاب جنابتان به این مسند با هر نیتی که بوده،انتصاب مناسبی نیست!

دبیر ستاد که شما باشید، به حال آمران به معروف باید (خون) گریست!

یامرون بالمعروف کسانی هستند که نسبت به معارفه با رسول خدا و تعلیم کتاب و حکمت و تزکیه از او، آموزه‌های لازم را دریافت و در جامعه نسبت به معرفی کردنش،اوامر لازم را اطاعت می‌کنند (قول معروف و طاعه معروف) و « ناهون عن المنکر » کسانی هستند که از انکار این موضوع و ناشناخته ماندن رسول خدا، بازدارنده‌ای برای ناشناس ماندن او می‌شوند.

لذا در این زمینه لازم به یادآوری است که این نعمت خداوند را برای خود منتی برشمارید (آیه ۱۶۴ سوره آل‌عمران) و شکرگزار باشیم و به خدا و رسولش ایمان بیاورید و قبل از اینکه در یک کار دینی با محوریت اجتماعی وارد شوید،آموزشهای لازم را تعلیم شوید و سپس اجازه بگیرید و اگر شایستگی لازم را احراز نموده باشید به شما اجازه داده خواهد شد ( آیه ۶۲ سوره نور ) و این موضوع از حداقلی های لازم برای فردیست که خودش را از مؤمنین معرفی می‌کند.

همه اهل قرآن می‌دانند (باید بدانند) که موضوع حجاب منحصر و محدود به اختیارات پیامبر  است ( آیه ۳۰ سوره نور و آیه ۲۸ سوره احزاب) و نه هیچکس دیگری.

اما موضوع «امر به معروف و نهی از منکر» که به یک معضل و چالش بزرگ دینی و اجتماعی تبدیل شده که افرادی مانند مسیح علی‌نژاد بهانه ای برای نقد و اعتراض به احکام دینی بدست آورده اند. هیچگونه ارتباطی با موضوع حجاب ندارد و در ارتباط با حقوق زنان و رعایت مسائل مربوط به طلاق ( سوره بقره و سوره طلاق ) و اعتصام به حبل الله و از میان برداشتن اختلافات ( سوره آل‌عمران)  و…. می‌شود.

حال آنکه حتی در میان فقها نیز در مورد حجاب اجباری یا غیر اجباری اختلاف نظر وجود دارد.

یکی از اهداف ارسال رسولان، قیام مردم برای قسط ( آیه ۲۵ سوره حدید) و بهره‌مندی تمامی اقشار جامعه از حقوق شهروندی با هر باور و اعتقادی است که دارند، چراکه اگر خداوند می‌خواست همه مردم را مؤمن می‌آفرید، تا زمینه‌های رشد برای آحاد مردم فراهم شود.

یکی از اهداف انتشار این متن،گرفتن بهانه های مختلف در راستای بشارت و انذار و اتمام حجت است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.