سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرا «پرویز فتاح» از دانشکده خبر شروع کرد؟...

چرا «پرویز فتاح» از دانشکده خبر شروع کرد؟

چکیده : به گواه برخی اسناد منتشر شده؛ بنیاد مستضعفان املاک بسیاری در تهران دارد که یا در دست بسیاری از نهادهای خاص است و یا برخی افراد مدت هاست بدون پرداخت ریالی اجاره در آن سکنی گزیده‌اند. اما سوال اینجاست که آقای فتاح با داشتن این تعداد مال اموال که قانوناً قرار بود متعلق به مستضعفان ایران باشد، با پلمب دانشکده خبر؛ کدام خبر را می خواسته به گوش رقیبش...


پس انتشار خبر پلمب دانشکده خبر، پرویز فتاح رییس جدیدالورود بنیاد مستضعفان توییت کرده است که عمدا بنیاد مستضعفان ساختمان دانشکده‌خبر را پلمب کرده تا خبر آغاز بازپس‌گیری دارایی‌های بنیاد مستضعفان به گوش همه برسد.

اظهار نظری عجیب که در برخی موارد حتی صدای اصولگرایان را هم بلند کرد. ظهر امروز ماموران بنیاد در حالی برای پلمب دانشکده خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران روانه میدان ولیعصر شدند که بر اساس اظهارات شاهدان عینی این ماموران با دانشجویانی که سر کلاس بودند و با اعلام این ماموران حاضر به ترک کلاس نشده بودند درگیری داشته و دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

به گزارش سایت خبری مدآرا، این در حالی است که به گواه برخی اسناد منتشر شده؛ بنیاد مستضعفان املاک بسیاری در تهران دارد که یا در دست بسیاری از نهادهای خاص است و یا برخی افراد مدت هاست بدون پرداخت ریالی اجاره در آن سکنی گزیده‌اند.

گفته می‌شود پس از شرکت ملی نفت ایران، دومین موسسه اقتصادی بزرگ کشور بنیاد مستضعفان است که در عرصه های مختلف اقتصادی همچون خدمات، صنعت و معدن، انرژی، ساختمان و کشاورزی، جهانگردی، حمل‌ونقل،  سرمایه‌گذاری، بیمه و بانکداری، تجارت و بازرگانی فعالیت می‌کند که هم‌اکنون ۱۱ هلدینگ و مالکیت ۱۶۹ شرکت را در اختیار دارد که برای نمونه می‌توان به بانک سینا، بنیاد علوی و شرکت نفت بهران، شرکت آزاد راه تهران شمال و… اشاره کرد. ارزیابی دقیقی از میزان دارایی بنیاد وجود ندارد. براساس سخنان سعیدی‌کیا، سهم بنیاد مستضعفان از اقتصاد ایران کمتر از یک  درصد است.

براساس آمار بانک مرکزی از اقتصاد ایران تولید ناخالص ملی به قیمت بازار در سال ۹۶ بیش از ۱۵۳۴ هزار میلیارد تومان است که یک درصد سهم بنیاد برابر با ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال می‌شود؛ البته این رقم با محاسبه نرخ ارز در سال ۹۶ است؛ زمانی که نرخ ارز در حدود ۳۵۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان بود. با توجه به سه برابر شدن نرخ ارز  از  اواخر سال ۹۷ این رقم  را این باید سه برابر کرد.

حال سوال اینجاست که آقای فتاح با داشتن این تعداد مال اموال که قانوناً قرار بود متعلق به مستضعفان ایران باشد، با پلمب دانشکده خبر؛ کدام خبر را می خواسته به گوش رقیبش برساند؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.