سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هادی رضوی، مفسد اقتصادی به ۲۰ سال حبس محکوم شد...

هادی رضوی، مفسد اقتصادی به ۲۰ سال حبس محکوم شد

چکیده : برای پرونده هادی رضوی به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور حکم ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و محرومیت از خدمات دولتی صادر شده و متهم دیگر این پرونده احسان دلاویز به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به ۱۰ سال حبس محکوم شد...


کلمه، گروه خبر: غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در هفتمین نشست خبری خود گفت: برای پرونده هادی رضوی به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور حکم ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و محرومیت از خدمات دولتی صادر شده و متهم دیگر این پرونده احسان دلاویز به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

به گزارش کلمه، اتهام هادی رضوی پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه با هدف خارج کردن حدود ۱۰۷ میلیارد تومان از این بانک بدون تودیع وثیقه و تحصیل مال نامشروع است.

پیش از این نماینده دادستان یکی از مصادیق اتهامات هادی رضوی را دریافت ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وام از بانک سرمایه بدون اعتبارسنجی و تودیع وثیقه عنوان کرده و گفته بود او با این مبلغ “اقدام به خرید گوشت و مرغ از شرکت پشتیبانی دام استان تهران کرده و سپس در بازار به فروش رسانده و بانک مذکور را با چالش جدی مواجه کرده است”.

به گفته نماینده دادستان متهم در یکی از موارد ملکی را با گرفتن وام از بانک سرمایه خریداری کرده اما در صدد بوده با پرداخت رشوه به کارشناس قیمت‌گذاری، چهار برابر بیش از قیمت واقعی آن را به بانک بابت تسویه بدهی هایش، بفروشد.

هادی رضوی از تهیه کنندگان سریال شهرزاد بود. او متهم بود که با سوءاستفاده از سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان که از سهام داران اصلی بانک سرمایه است، به این بانک خسارات وارد کرده است.

حال سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز اعلام کرد هادی رضوی حکم ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و محرومیت از خدمات دولتی گرفته است و دیگر متهم این پرونده نیز به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

اسماعیلی در ادامه تاکید کرده است: ما برای اینکه بگوییم باز هم در مبارزه با مفاسد جدی هستیم، مجتمع ویژه تخصصی رسیدگی به جرایم اقتصادی با کادر قضایی ویژه با اختیار مشخص و صلاحیت رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی تشکیل دادیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.