سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کیهان علیه کارگردان مستند قدیس

چکیده :در واقع کیهان مدعی شده که شاملو را کسی دوست نداشته و می نویسد: "کسی از این به اصطلاح شاعر به حسن و نیکی یاد نکرده." خنده دار آنکه کیهان شاملو را به اصطلاح شاعر خطاب کرده است و از این طریق خواسته از ارج این شاعر نامدار کشور بکاهد....


کلمه-گروه خبر: روزنامه‌ی کیهان تا دیروز سرگرم مزدک میرزایی بود و امروز به سراغ مستند احمد شاملو رفته است. البته پرداختن به شاملو از سوی کیهان عجیب و غریب نیست و سالها این روزنامه در صفحه‌ی نیمه‌ی پنهان خود علیه شاملو و روشنفکران تاخت و دروغ بافی کرد.

از این رو کیهان امروز به سراغ مستند قدیس رفته و در پاسخ به اعتراض کارگردان این مستند درباره سانسور گسترده کارش خطاب به او نوشته: “آنچه را که کارگردان فیلم مستند «قدیس» مدعی است از فیلم کوتاه شده، کسی به حسن و نیکی از این به اصطلاح شاعر مورد علاقه‌شان یاد نکرده است. در آن بخش کوتاه شده، صحبت‌های شجریان علیه شاملو وجود دارد که پاسخ حرف‌های شاملو علیه موسیقی سنتی ایران را می‌دهد، رضا براهنی علیه شاملو حرف زده و حرف‌های سیروس شاملو علیه پدرش و صحبت‌های آیدا سرکیسیان، همسر سوم شاملو شنیده می‌شود. همچنین شعرخوانی شاملو برای حزب توده و سپس رویگردانی‌اش از آن حزب، از دیگر قسمت‌های بخش کوتاه شده است.”

در واقع کیهان مدعی شده که شاملو را کسی دوست نداشته و می نویسد: “کسی از این به اصطلاح شاعر به حسن و نیکی یاد نکرده.” خنده دار آنکه کیهان شاملو را به اصطلاح شاعر خطاب کرده است و از این طریق خواسته از ارج این شاعر نامدار کشور بکاهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.