سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صداوسیمای پر از دغل، دروغ و نفرت را نبینید و نشنوید!...

صداوسیمای پر از دغل، دروغ و نفرت را نبینید و نشنوید!

چکیده :با چنین تلویزیونی چه باید کرد؟ پاسخی ندارم جز توصیه به ندیدن برنامه‌های آن. تنها راه رهایی از گزند تلویزیون ایران، ندیدن برنامه‌های آن است. سال‌‎هاست از هر طیف، جناح و صنفی به صداوسیما انتقاد می‌شود و «آن‌چه البته به جایی نرسد فریاد است.» پس نهادهای نظارت بر صداوسیما چه می‌کنند؟ مثلا مجلس یا شورای نظارت بر صداوسیما. من امیدی به هیچ‌یک ندارم. اصلا زورشان به صداوسیما نمی‌رسد. بنابراین تنها راه رهایی از گزند رفتارهای این سازمان را دوری جستن از آن و ندیدن و نشنیدن برنامه‌های‌اش...


پخش یک مستند درباره احمد شاملو از شبکه سوم سیما سبب کلی جنجال شده؛ کارگردان این مستند هم اعلام‌کرده فیلم‌اش را شبکه سوم سلاخی کرده و… محمد بهشتی‌شیرازی، از مهم‌ترین مدیران فرهنگی در تاریخ جمهوری‌اسلامی در روزنامه اعتماد نوشته:

۱- «برای من عجیب‌تر از این کار صداوسیما، توقعی است که بعضی از تلویزیون دارند. به نظر من اگر رفتاری جز این از تلویزیون ببینیم، عجیب است. کسانی که می‌پرسند چرا تلویزیون چنین رفتاری کرده آگاهی چندانی از وضعیت سازمان صداوسیما و سیاست‌های آن ندارند. چنین کسانی چه‌طور در این‌همه‌سال، سیاست‌ها و عمل‌کرد این سازمان را نفهمیده‌اند و هنوز از چنین رفتارهایی تعجب می‌کنند؟

۲️- جز اقلیت کوچکی که «خودی» به‌شمار می‌روند می‌شوند و از اشرافیتی «کاستی» برخوردارند بقیه در معرض اتهام، دروغ و دغل، نفرت‌پراکنی یا نگاه تحقیرآمیز و از بالا به پایین صداوسیما هستند. شاملو هم مانند هر انسانی جای نقد دارد اما با شناختی که از سیاست‌ها و توانایی‌های آن داریم،ین سازمان شایستگی «نقد» ندارد؛ یعنی در مقامی نیست که بتواند نسبت به کسی نقد داشته باشد. کارگردان این مستند را نمی‌شناسم؛ اما اگر ایشان اهل منطق است، امیدوارم درس گرفته باشد که دیگر دل به رفتار مناسبی صداوسیما نبندد.

۳️- با چنین تلویزیونی چه باید کرد؟ پاسخی ندارم جز توصیه به ندیدن برنامه‌های آن. تنها راه رهایی از گزند تلویزیون ایران، ندیدن برنامه‌های آن است. سال‌‎هاست از هر طیف، جناح و صنفی به صداوسیما انتقاد می‌شود و «آن‌چه البته به جایی نرسد فریاد است.» پس نهادهای نظارت بر صداوسیما چه می‌کنند؟ مثلا مجلس یا شورای نظارت بر صداوسیما. من امیدی به هیچ‌یک ندارم. اصلا زورشان به صداوسیما نمی‌رسد. بنابراین تنها راه رهایی از گزند رفتارهای این سازمان را دوری جستن از آن و ندیدن و نشنیدن برنامه‌های‌اش می‌دانم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.