سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۱/۳میلیارد دلار را در وزارت بهداشت چه کسی برد؟...

۱/۳میلیارد دلار را در وزارت بهداشت چه کسی برد؟

چکیده :با‌این‌حال وزیر بهداشت در سخنانش به جزئیات فساد شکل‌گرفته در حوزه سلامت و وزارت بهداشت اشاره نکرد؛ اما شنیده‌ها حاکی از وجود دو شرکت‌ وابسته به هیئت‌امنای ارزی است. فسادی که به گفته کارشناسان از گذشته نیز وجود داشته است و با رفتن هر مسئول بخشی از آن رو می‌شود و مسئولان با ندیدن مشکلات زمان خود می‌کوشند مشکلات و فساد‌های پیش از خود را افشا...


«با یک فساد سازمان‌یافته در دارو و تجهیزات پزشکی و حتی برخی شرکت‌های وابسته به وزارت بهداشت درگیر بودیم، ابایی هم ندارم بگویم بسیاری از این شرکت‌های وابسته به هیئت امنای ارزی هریک به‌نوعی مشکل دارند، البته در حال حسابرسی هستیم و بعد از آن هم اغلب این شرکت‌ها هم منحل خواهند شد». این بخشی از گفته‌های روز گذشته وزیر بهداشت در جمع نمایندگان مجلس بود. این اظهارات صریح این مقام مسئول درباره وجود فساد در این حوزه البته اولین‌بار نیست که مطرح می‌شود.

با‌این‌حال وزیر بهداشت در سخنانش به جزئیات فساد شکل‌گرفته در حوزه سلامت و وزارت بهداشت اشاره نکرد؛ اما شنیده‌ها حاکی از وجود دو شرکت‌ وابسته به هیئت‌امنای ارزی است. فسادی که به گفته کارشناسان از گذشته نیز وجود داشته است و با رفتن هر مسئول بخشی از آن رو می‌شود و مسئولان با ندیدن مشکلات زمان خود می‌کوشند مشکلات و فساد‌های پیش از خود را افشا کنند.

سعید نمکی از وقتی سکان وزارت بهداشت و سلامت مردم را در دست گرفت، تغییراتی را در سطوح مدیریتی سازمان غذا و دارو ایجاد کرد، تغییراتی که به گفته خودش برای پاک‌کردن فساد و رانت از حوزه دارو، تقویت صنعت داخل و جلوگیری از واردات بی‌رویه بود، بر همین اساس بود که او بارها تأکید کرد شخصا پا در عرصه مبارزه با فسادِ دارو گذاشته و حرف «امضاهای طلایی‌» را به میان کشید و گفت «روی جمع‌شدن امضاهای طلایی و رانت در سازمان غذا و دارو کار می‌کنیم و در اداره کل تجهیزات پزشکی نیز اتفاقاتی از این دست می‌افتد که باید آنها را از این اداره جمع کنیم».

امضاهایی که پای اسناد دارویی حک شده و سرنوشت بخشی از ارز مملکت و سلامت بیماران را تعیین می‌کنند.هرچند او از روز اول گفته است برای پاک‌کردن فساد و رانت به میدان آمده است، اما برخی عملکرد او را در این زمینه ضعیف می‌دانند و بر همین اساس مدتی است طرح استیضاح او در مجلس کلید خورده است


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.