سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نقش جنتی در حذف ۳ حقوقدان شورای نگهبان و معرفی چهره های جنجالی!!...

نقش جنتی در حذف ۳ حقوقدان شورای نگهبان و معرفی چهره های جنجالی!!

چکیده :با پایان مأموریت شش‌ ساله این سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، پنج گزینه جدید به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده تا از بین آنان سه نفر جایگزین حقوقدانان قبلی شوند. در این لیست پنج نفره، نه‌تنها نام حقوقدانان قبلی نیست، بلکه نام یکی از اصولگرایان مجلس یعنی محمد دهقان نیز مشاهده...


ایرنا نوشت:

نجات‌الله ابراهیمیان، سام سوادکوهی و محسن اسماعیلی سه عضو حقوقدان شورای نگهبان به‌عنوان گزینه پیشنهادی از سوی رئیس قوه قضاییه برای عضویت در شورای نگهبان معرفی نشده‌اند. سوادکوهی در این باره معتقد است که قطعاً آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در این باره طرف مشورت بوده و نظر مثبتی هم نداشته است.

با پایان مأموریت شش‌ ساله این سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، پنج گزینه جدید به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده تا از بین آنان سه نفر جایگزین حقوقدانان قبلی شوند. در این لیست پنج نفره، نه‌تنها نام حقوقدانان قبلی نیست، بلکه نام یکی از اصولگرایان مجلس یعنی محمد دهقان نیز مشاهده می‌شود.

سام سوادکوهی می‌گوید نسبت به معرفی محمد دهقان به‌عنوان حقوقدان، نگرانی وجود دارد، اما امید است او در مقام قضاوت بتواند درست عمل کند.

وی در پاسخ این سوال که آیا ممکن است علت عدم معرفی مجدد شما از سوی رئیس قوه قضاییه این باشد که مشورت آقای جنتی نسبت به شما مثبت نبوده؟

گفت؛قطعاً این‌طور است. اگر مثبت بود که معرفی می‌شدیم.

در ادامه خبرنگار می پرسد؛معرفی دهقان به جهت سمت و سوی سیاسی ایشان بحث‌برانگیز شده است. آیا این نگرانی درباره آقای دهقان وجود ندارد که مواضعش به شورای نگهبان صدمه وارد کند؟

وی میگوید:امیدوارم ایشان در مقام داوری بتوانند ‌موضع متفاوت داشته باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.