سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دخالت روزافزون نظامیان در اقتصاد یکی از علل مهم بروز مفاسد اقتصادی است...

دخالت روزافزون نظامیان در اقتصاد یکی از علل مهم بروز مفاسد اقتصادی است

چکیده :روزنامه جوان توضیح نمی‌دهد چرا رهبری دستور داد نظامیان ظرف یکسال و نهایتا سه سال به طور کامل از اقتصاد خارج شوند. آیا دستور مزبور با لحاظ آشکار شدن معایب و مضار دخالت نیروهای مسلح در قلمرو اقتصاد کشور صادر نشده...


سیدمصطفی تاجزاده

جوان در نقد مصاحبه شکوری‌راد به انتقاد از من هم پرداخت که کدام افتتاح دولت قانونی دستاورد دولت پنهان نبوده و روحانی پز کدام پروژه را داده که قرارگاه خاتم نساخته است؟ آیا سندی معتبرتر از اعتراف روزنامه سپاه به دخالت روزافزون سپاه در عرصه‌های مختلف به‌شمول اقتصاد می‌توان ارائه کرد؟

روزنامه جوان در سرمقاله دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ خود نوشت:

“روزنامه اعتماد از وی[علی شکوری‌راد] تیتر زده است که: «دولت پنهان، توفیق دولت رسمی را بی‌توفیقی خود می‌داند». در این عبارت هم اخلاق قی شده است، هم انصاف و هم دروغ خودنمایی می‌کند.

اگر منظور شکوری‌راد از دولت پنهان همان است که تاج‌زاده (دوست گرمابه و گلستان ایشان) مدنظر دارد، یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید گفت: – و همه ملت می‌دانند- که اگر دولت مستقر توفیقی در این سال‌ها داشته است، به برکت آن است. کدام افتتاح دولت دستاورد آن نبوده است؟ دولت پز کدام پروژه را داده است که قرارگاه خاتم نساخته است؟ از راه‌آهن اینچه برون تا ستاره خلیج فارس، تا چند فاز پارس جنوبی… اگر توفیقات دولت محسوب می‌شوند، سازنده آن همان دولت پنهان تاج‌زاده و شکوری‌راد و دیگر تجدید‌نظرطلبانی است که خسرالدنیا والاخره شده‌اند و هر روز فوران روشنفکری‌شان در قالب یک آروغ محیط را متعفن می‌کند”.

روزنامه جوان در سرمقاله فوق حاکمیت مطلق قرارگاه سازندگی خاتم را بر پروژه‌های بزرگ اقتصادی کشور تایید می‌کند. دخالت روزافزون نظامیان در اقتصاد میهن یکی از علل مهم مفاسد اقتصادی کنونی ارزیابی می‌شود.

روزنامه جوان توضیح نمی‌دهد چرا رهبری دستور داد نظامیان ظرف یکسال و نهایتا سه سال به طور کامل از اقتصاد خارج شوند. آیا دستور مزبور با لحاظ آشکار شدن معایب و مضار دخالت نیروهای مسلح در قلمرو اقتصاد کشور صادر نشده است؟

به نظر می‌رسد تنها در دو حالت دستور رهبری برای خروج نظامیان از اقتصاد قابل اجرا نخواهد بود؛ اول تحریم دوباره ایران و شکست برجام. دوم بروز جنگ. روزنامه جوان برای دورکردن سایه شوم جنگ از آسمان میهن و لغو تحریم‌ها چه راهکاری پیشنهاد می‌دهد؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.